Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Zbliżają się targi Warsaw Industry Week

W dn. 24–26 października br. w Ptak Warsaw Expo odbędą się 7. Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week. Jest to wystawa o charakterze kontraktacyjnym, skierowana do przedstawicieli biznesu. To również okazja, by poznać najnowsze trendy w automatyzacji i cyfryzacji procesów produkcyjnych. Na licznych stoiskach i w salonach pokazowych eksperci i praktycy zaprezentują nowoczesne systemy i maszyny z kluczowych sektorów przemysłu. W programie m.in. prezentacje robotów przemysłowych i transportowych, a także konferencje i debaty.

Zbliżają się targi Fast Textile

W dn. 21–23 listopada 2023 r. w przestrzeniach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo odbędzie się 9. edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. To jedyna tego typu wystawa w Polsce, stanowiąca platformę do pozyskiwania i wymiany kontaktów biznesowych, zwiększania potencjału organizacyjnego firm i budowania rozpoznawalności marki na rynku tekstylnym.

Turniej branży poligraficznej w piłce nożnej

Marco Football Center wraz z drukarnią etykiet Marco organizują ogólnopolski turniej piłkarski firm związanych z branżą poligraficzną (drukarń oraz dostawców urządzeń, materiałów i usług). Wydarzenie zaplanowano 28 października w nowoczesnym i komfortowym obiekcie (ogrzewane boisko pod pneumatycznym zadaszeniem, najwyższej jakości murawa) w Gliwicach. Zgłoszenia drużyn do 13.10, liczba miejsc ograniczona.

Jubileuszowa edycja Kongresu Bezpieczeństwa Żywności

Coroczny Kongres Bezpieczeństwa Żywności jest wydarzeniem branżowym integrującym sektor żywnościowy oraz przedsiębiorstwa z otoczenia branży. Tegoroczna 10. edycja odbędzie się już 19 października 2023 r. w warszawskim Hotelu Arche Krakowska. Wydarzenie jest przeznaczone dla producentów żywności, dostawców surowców, opakowań, maszyn i urządzeń, jednostek certyfikujących oraz przedstawicieli usług w przemyśle żywnościowym.

Targi RetailShow 2023 już w listopadzie

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów odbędą się 22–23 listopada br. w Hali EXPO XXI w Warszawie. To najważniejsze wydarzenie sektora retail w Europie Środkowo-Wschodniej wyznacza trendy i nakreśla kierunki, którymi podąża branża. Tegoroczna oferta wystawców odkryje nowości, ale i sprawdzone rozwiązania, które są dziś niezbędne do prowadzenia z sukcesem różnorodnych formatów handlowych.

W październiku Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Przed nami 26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, które w dn. 26–29 października do EXPO Kraków znów przyciągną dziesiątki tysięcy miłośników literatury z całego kraju. Zwiedzający będą mieli możliwość udziału w licznych spotkaniach, prelekcjach oraz dyskusjach, nie zabraknie spotkań z ulubionymi pisarzami, będzie można zdobyć autografy i powiększyć swoje domowe biblioteczki o nowe tytuły. Mottem tegorocznej edycji, przypadającej w 100-lecie urodzin Wisławy Szymborskiej, będzie cytat z jej utworu „Urodziny”: „Tyle naraz świata ze wszystkich stron świata”.

Ruszyła sprzedaż biletów na targi drupa 2024

Po ośmioletniej przerwie spowodowanej pandemią wracają największe targi poświęcone technologiom druku – drupa. Przyszłoroczna edycja wystawy, zaplanowana w dniach od 28 maja do 7 czerwca pod hasłem „tworzymy przyszłość”, bez wątpienia przyciągnie jak w poprzednich latach wielu wystawców oraz gości z całego świata. Przez jedenaście dni w Messe Düsseldorf będzie można zobaczyć technologie, które ukształtują przyszłość całej branży. Organizator targów zapewnia, że zadba o liczne udogodnienia, by wesprzeć uczestników wydarzenia w jak najlepszym zaplanowaniu wizyty. Organizator zachęca do zakupu biletów online – można je już nabyć na stronie www.drupa.com.

Tętniący życiem przemysł na Labelexpo Europe 2023

Jeszcze nie opadł kurz po tegorocznej edycji targów Labelexpo Europe, jednak pora na pierwsze podsumowanie tej pierwszej po wymuszonej pandemią przerwie wystawy. W dn. 11–14 września w dziewięciu halach brukselskiego Expo (na powierzchni 36,5 tys. m2) swoją ofertę zaprezentowało 637 wystawców; premierowo pokazano ponad 250 produktów, szczególnie związanych z opakowaniami giętkimi, cyfryzacją i automatyzacją. Wielu wystawców pochwaliło się podpisanymi kontraktami. Bezprecedensowa fala upałów w Brukseli nie zniechęciła 35,9 tys. gości ze 138 krajów do wzięcia udziału w czterodniowym pokazie, a szczególnie licznie reprezentowane były takie kraje jak Niemcy, Francja i Włochy, licznie stawili się także goście z Polski.
Obszerne relacje z targów znajdą Państwo w kolejnych wydaniach „Świata DRUKU”.

Krakowska odsłona targów Packaging Innovations

Za nami 15. edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations. W dn. 20–21 września br. do Krakowa przyjechało kilkadziesiąt firm z Polski i zagranicy oraz goście ciekawi nowego otwarcia tej znanej wystawy. Uwagę wielu zwiedzających przyciągały prelekcje branżowych specjalistów oraz debata ekspercka „System kaucyjny po polsku – czy mamy szansę na sukces?”. Popularnością cieszyła się również wystawa ASP Kraków prezentująca wybrane projekty powstałe na Wydziale Form Przemysłowych, oraz oczywiście finał Konkursu Strefa Studenta, o którym więcej piszemy w dalszej części newslettera.
Relację z targów znajdą Państwo w listopadowym numerze „Świata DRUKU”.

Październikowy Dzień Otwarty w Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos

Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos 19 października br. organizują kolejny Dzień Otwarty w siedzibie firmy w Opolu. Głównym punktem programu tego bezpłatnego wydarzenia będą premiery: zestawu DTF do koszulek Artemis 602, rolowego plotera tnącego Summa S Class 3 TC160 oraz hybrydowego plotera LED UV Artemis Hybrid 220. Specjaliści Atrium oraz przedstawiciele firm Mutoh, Summa i Onyx zaprezentują tajniki obsługi plotera laserowego, druku UV i solwentowego, druku na gadżetach, znakowania koszulek, tworzenia naklejek, zadruku i aplikacji tapet atramentami żywicznymi. Do wykonywania prac będzie wykorzystywany profesjonalny sprzęt z Laboratorium Druku Atrium i Ikonos.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.