Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Open House w firmie Omet

Open House w firmie Omet

Omet iFlex

Firma Omet organizuje 12 grudnia br. w swoim centrum demonstracyjnym w Molteno (Włochy) Dzień Otwarty, podczas którego zaprezentowane zostaną – po raz pierwszy podczas tego typu wydarzenia – wszystkie linie produktowe, przeznaczone dla rynków etykiet i opakowań (w tym kartonowych).

Wśród pokazywanych „na żywo” maszyn znajdą się modele: iFlex, KFlex, XFlex X6, XJet oraz Varyflex V2F. Promowana będzie też Sfera Digital Platform – stworzona przez firmę cyfrowa platforma „spinająca” wszystkie maszyny w ramach systemu monitorowania produkcji w czasie rzeczywistym.

Tegoroczna edycja Omet Open House będzie – jak podkreśla organizator – wyjątkowa z kilku względów. Odbędzie się bowiem zaledwie kilka miesięcy po targach Labelexpo Europe, na których firma promowała swoje najnowsze rozwiązania technologiczne. Co więcej, po raz pierwszy uczestnicy będą mieli okazję poznać możliwości reprezentantów wszystkich linii technologicznych, oferowanych przez tego włoskiego producenta. To m.in. efekt przenosin firmy – przed dwoma laty – do nowej siedziby, obejmującej nowoczesne hale produkcyjne (zajmujące 17 tys. m2), przestrzenie biurowe (kolejne 4 tys. m2) i nowoczesny, w pełni zautomatyzowany magazyn. Open House odbędzie się w parku innowacji, gdzie na powierzchni 5 tys. m2 znajduje się centrum demonstracyjne i ośrodek badawczo-rozwojowy.

Podczas grudniowego wydarzenia zwiedzający, wśród których znajdą się również przedstawiciele drukarń z Polski, będą mieli okazję zapoznać się z ofertą firmy Omet, uwzględniająca różne aplikacje, m.in. etykiety (w tym wielowarstwowe, IML, wrap-around, shrink sleeve itd.), opakowania giętkie (m.in. foliowe, typu pouch, aluminiowe), opakowania kartonowe (w tym pudełka, kubki papierowe, opakowania farmaceutyczne, tytoniowe i inne), druki specjalne oraz uwzględniające zabezpieczenia.

Wśród prezentowanych przez Omet urządzeń znajdzie się maszyna fleksograficzna iFlex, przeznaczona do produkcji różnego typu etykiet i wyposażona w szereg rozwiązań automatyzujących i usprawniających jej pracę, w tym system pasowania iVision, bazujący na technologii Easy Change moduł sztancujący, pre-register iLight i nowej generacji pas transmisyjny iDrive.

Kolejna zapowiadana maszyna to oparta na technice fleksograficznej i serwonapędach XFlex X6, dedykowana produkcji etykiet (m.in. samoprzylepnych, klejonych „na mokro”, wielowarstwowych, wrap-around, shrink sleeve, IML), wieczek, tagów i biletów, opakowań giętkich czy tub laminowanych.

W związku z rosnącą popularnością rozwiązań hybrydowych, uwzględniających technologie cyfrową i konwencjonalną, Omet nawiązał współpracę z firmą Durst. Jej owocem jest maszyna XJet, która również będzie prezentowana podczas Open House. Wyposażona w zespoły fleksograficzne i inkjetowe, umożliwia drukowanie w trybie od 4 do 8 kolorów z dodatkową bielą.

Z myślą o firmach stosujących w swojej produkcji podłoża kartonowe zaprezentowana zostanie z kolei maszyna Varyflex V2F. Uzupełnieniem oferty Omet będzie KFlex, określana przez producenta mianem „najbardziej wszechstronnej i łatwej w użytkowaniu maszyny fleksograficznej na rynku”. Spektrum realizowanych na niej zastosowań obejmuje m.in. etykiety samoprzylepne, klejone „na mokro”, wielostronicowe (np. z opcją wklejania kuponów), wrap-around, shrink sleeve, IML, opakowania aluminiowe czy laminaty.
Część sprzętową będzie uzupełniać Sfera Digital Platform – stworzona przez Omet cyfrowa platforma, umożliwiająca „spięcie” wszystkich jej maszyn w jeden system. Jak podkreśla firma, pozwala ona monitorować proces wytwórczy w czasie rzeczywistym, analizować dane produkcyjne i podejmować decyzje dotyczące realizowanych prac.

Zainteresowani wizytą w Molteno są proszeni o kontakt z Tatyaną Gaponovą, Export Sales Manager (tatyana.gaponova@omet.it, tel. kom. +39 335 6837227) oraz o rejestrowanie się na stronie internetowej wydarzenia.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.