Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Dni otwarte LFP Industrial Solutions

Firma LFP Industrial Solutions w dn. 14 i 15 czerwca br. we wrocławskiej siedzibie organizuje trzecią już edycję dni otwartych. Wydarzenie jest skierowane do przedstawicieli drukarń zainteresowanych zakupem urządzeń drukujących cyfrowo oraz dla osób, które myślą o nabyciu plotera tnąco-frezującego.

Startują Międzynarodowe Targi Książki

Międzynarodowe Targi Książki odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dniach 25–28 maja 2023 roku. W wydarzeniu uczestniczy blisko 500 wystawców i kilkuset znakomitych twórców z Polski, Ukrainy – która jest gościem honorowym tegorocznej edycji – i 14 innych krajów: Austrii, Azerbejdżanu, Chin i Tajwanu, Francji, Hiszpanii, Indii, Islandii, Izraela, Korei Płd., Niemiec, Norwegii, Rumunii, Słowacji oraz Włoch. Targom towarzyszy bardzo bogaty program wydarzeń literackich, edukacyjnych i branżowych, w tym: festiwale: „Siła Słowa” polsko-ukraińskie dialogi literackie, Komiksowa Warszawa, Kryminalna Warszawa; Dzień Reportażu z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz Konferencja „Czytelnictwo dla Demokracji”.
Wstęp na targi i udział w wydarzeniach jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających.

Targi Fespa 2023 z nową aplikacją eventową

Już za kilka dni w Monachium rozpoczną się największe targi druku wielkoformatowego – FESPA Global Print Expo. W dn. 23–26 maja swoją ofertę dla tego sektora zaprezentuje ponad 500 międzynarodowych wystawców, nie zabraknie także wydarzeń towarzyszących. Targom Fespa towarzyszyć będzie wystawa European Sign Expo (poświęcona oznakowaniom i komunikacji wizualnej) oraz konferencja „Personalisation Experience”, w której weźmie udział ponad 50 prelegentów. Aby pomóc gościom nadchodzących wydarzeń zoptymalizować czas spędzany w Messe Monachium, organizator wystawy udostępnia nową aplikację eventową.

Pierwsza „Tektura na fali” za nami

Firma Digiprint 10 maja br. zorganizowała w swoim warszawskim centrum demonstracyjnym spotkanie poświęcone cyfrowej produkcji materiałów z tektury falistej. W trakcie spotkania pokazano pełny proces powstawania opakowań – eksperci przybliżyli temat druku cyfrowego bezpośrednio na tekturze (maszyna HighJet 2500D firmy Hanway), efektywnego cięcia (plotery Kongsberg) i klejenia (ploter Bickers i sklejarka Lamina). Część teoretyczną zwieńczyła sesja przy maszynach, a na koniec spotkania jego uczestnicy mogli posłuchać inspirującej rozmowy z gościem reprezentującym firmę TFP Grafika.
Relację z wydarzenia zamieścimy w czerwcowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Światowa premiera NOWEJ maszyny Mark Andy ProSeries w Warszawie

Premiera nowej maszyny będzie miała miejsce podczas planowanych warsztatów związanych z migracją farb „Low Migration with Mark Andy”.
Kiedy niski stopień migracji staje się koniecznością… Mark Andy wspiera nowe technologie, organizując specjalne warsztaty w tym zakresie.
Kiedy wdrażane jest coraz bardziej rygorystyczne prawo, wymagania producentów żywności, kosmetyków, farmaceutyków i ich klientów są coraz większe, a w niedalekiej perspektywie szykują się duże legislacyjne zmiany, „low migration” – zjawisko dotyczące niskiej migracji w produkcji żywności, kosmetyków, leków – staje się problemem o wysokiej randze.
By uzyskać więcej informacji na ten temat, zarejestruj się już dziś na warsztaty Mark Andy organizowane w dniach 23–24 maja br. w Centrum Technologicznym Mark Andy w Warszawie. Zapraszamy na nie przedstawicieli drukarń z całego świata: osoby zarządzające, operatorów maszyn, specjalistów ds. druku, technologów. Liczba miejsc ograniczona.

Informacja reklamowa

Podwójny jubileusz – Festiwal Marketingu już we wrześniu

Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku – Festiwal Marketingu – odbędą się w tym roku w wyjątkowej, jubileuszowej odsłonie. To święto całej branży reklamowej, a także samych wystawców, z których duża część uczestniczy w tej imprezie targowej od początku jej istnienia. Największe w drugiej połowie roku targi dla branży reklamy i poligrafii to kompleksowa propozycja dla przedstawicieli szeroko rozumianej branży reklamy i druku. Inspiracje znajdą tutaj zarówno poszukujący gadżetowych nowości, tekstyliów reklamowych, materiałów POS, poligrafii reklamowej, eventowych, a także opakowań.

Zakończyły się targi Interpack 2023

Jedne z największych targów opakowań, maszyn i technologii pakowania – Interpack – odbyły się w dn. 4–10 maja br. w Düsseldorfie. Jak podaje organizator, przez siedem dni aż 2,8 tys. wystawców z 61 krajów zaprezentowało swoje technologie i rozwiązania świadczące o sile i kreatywności branży. W tym gronie znalazło się 49 firm z Polski. Wydarzenie odwiedziła rekordowa liczba 143 tys. gości ze 155 krajów, z czego dwie trzecie pochodziło z zagranicy (obok krajów europejskich najliczniejszą grupę stanowili przybysze z Indii, Japonii i USA); ok. 75% gości reprezentowało kadrę kierowniczą średniego lub wyższego szczebla.

XXVII edycja Targów Plastpol już za tydzień

Targi przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy Plastpol, zaplanowane w terminie 23–26 maja br., wracają do przedpandemicznej formy. Maszyny od ponad 500 firm zajmą wszystkie 7 hal wystawienniczych Targów Kielce. Również po trzech latach do kieleckich targów wracają firmy z Azji. Swoje oferty zaprezentują firmy m.in. z Chin, Tajwanu i Japonii. Ostatnio wystawa taką skalę osiągnęła podczas edycji w 2019 r.

Polskie Dni w Brixen z technologią Durst

Pod koniec kwietnia firma LFP Industrial Solutions zorganizowała w siedzibie koncernu Durst w Brixen wydarzenie skierowane do polskich klientów. Jak podaje rodzimy dystrybutor, w spotkaniu wzięła udział duża liczba gości, którym zaprezentowano najnowszą technologię druku cyfrowego włoskiego producenta oraz umożliwiono wizytację całej fabryki.

Wizyta w centrum demonstracyjnym Koenig & Bauer

27 kwietnia br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Würzburgu spotkanie dla prasy branżowej, w którym wziął udział także przedstawiciel „Świata DRUKU”. Zaproszeni goście mieli okazję odbyć wirtualny spacer po maszynie Koenig & Bauer Celmacch, zwiedzić zakład „w realu” oraz zapoznać się ze znajdującą się w centrum demonstracyjnym maszyną RotaJet. O tym, a także o przedstawionych podczas spotkania osiągnięciach firmy, planach, rozwiązaniach cyfrowych oraz dla rynku tektury falistej, napiszemy w czerwcowym wydaniu naszego miesięcznika.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.