Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Agenda trzydniowej Konferencji Fleksografów 2023

Trwa rejestracja na tegoroczną odsłonę dorocznego spotkania branży flekso, organizowanego przez Polską Izbę Fleksografów. W tym roku Konferencja Fleksografów, nad którą patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”, odbędzie się w dn. 24–26 kwietnia w centrum konferencyjno-hotelowym MCC Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia.

Trwają przygotowania do 8. edycji targów Warsaw Pack

Dynamiczny rozwój, najaktualniejsze zagadnienia, kompetentni eksperci i networking klasy światowej – to wszystko można będzie znaleźć podczas 8. odsłony Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18–20 kwietnia 2023 r. w Ptak Warsaw Expo.

Targi Książki i Mediów Vivelo 2023

W dn. 18–21 maja 2023 r. na stadionie PGE Narodowym odbędą się Targi Książki i Mediów Vivelo. Wizją organizatorów jest stworzenie pierwszego w Europie wydarzenia gromadzącego wydawnictwa książkowe oraz wydawców mediów tradycyjnych i internetowych. W jednej przestrzeni zostaną zaprezentowane książki i media – w drukowanej odsłonie oraz w wersji cyfrowej, w tym online, audio, wideo i w innych formach zgodnych z najnowszymi trendami technologicznymi.

Za nami targi Hunkeler Innovationdays

„Next Level Automation” – pod takim hasłem przebiegała 14. edycja targów Hunkeler Innovationdays, zorganizowana przez firmę Hunkeler przy wsparciu ponad 100 jej partnerów technologicznych. Odbywające się w dniach 27 lutego – 2 marca wydarzenie przyciągnęło niemal 7 tys. gości. Wśród polskich odwiedzających znaleźli się głównie przedstawiciele drukarń dziełowych i komercyjnych (web-to-print). W dwóch pawilonach w Lucernie zaprezentowano 50 linii technologicznych, uwzględniających maszyny drukujące czołowych producentów (zwojowe i arkuszowe) oraz ponad 20 urządzeń marki Hunkeler.

Wiosenna edycja Akademii Technologii Zdobienia

Firma API.PL organizuje piąty cykl spotkań dla przedsiębiorców zainteresowanych rozwijaniem swojego biznesu. Warsztaty, które odbywać się będą w Poznaniu (29 marca), Trójmieście (19 kwietnia) oraz w miejscowości wybranej przez użytkowników Facebooka (17 maja), to doskonała okazja do zapoznania się z różnymi technikami zdobienia i znakowania tekstyliów oraz gadżetów reklamowych.

Silne szkolnictwo dualne pilnie potrzebne

15 marca br. na terenie Zakładu Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej odbyło się spotkanie zorganizowane przez Polską Izbę Druku. Głównym tematem spotkania było przedstawienie i omówienie projektu szkolnictwa dualnego, który ma na celu wprowadzenie dodatkowego szkolenia zawodowego dla młodzieży w szkołach średnich w Polsce. Projekt ten ma na celu przede wszystkim wychowanie przyszłych kadry dla branży poligraficznej, którą zrzesza PID.

Konferencja naukowa ICQMSc 2023 na UEP

Instytut Nauk o Jakości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu organizuje w dn. 13–15 września br. konferencję naukową pod nazwą „2nd International Conference on Quality and Management Sciences 2023”. Konferencja ma formułę stacjonarną, chęć udziału w wydarzeniu można zgłaszać do końca kwietnia. O czym będzie mowa?

Druk książek w roku 2023 – jak z dostępnością i cenami papierów?

Polska Izba Książki wraz z Polską Izbą Druku zapraszają na zdalne spotkanie, które odbędzie się 28 marca w godz. 9.30–11.30. W panelu, który poprowadzi Piotr Dobrołęcki, udział wezmą doświadczeni wydawcy i drukarze, którzy będą dyskutować o perspektywach dla sektora wydawniczego.
Uczestnicy spotkania otrzymają link do rejestracji po zgłoszeniu chęci uczestnictwa na adres biuro@pik.org.pl.
Warto wpisać termin spotkania do kalendarza. Szczegółowy program przekażemy Państwu wkrótce.

Zdobądź umiejętności i wiedzę nt. technologii laserowej

Trwa cykl szkoleń Akademia Lasera, organizowany przez Colop Polska. Najbliższe spotkanie warsztatowe odbędzie się w Babimoście koło Świebodzina w dn. 13 i 14 kwietnia br. Jest ono przeznaczone dla wszystkich osób, które chcą dowiedzieć się więcej na temat możliwości urządzeń oraz materiałów wykorzystywanych do obróbki laserowej.
Dla naszych Czytelników mamy po jednym zaproszeniu na każde szkolenie!

Konferencja „Przyszłość i wyzwania rynku opakowań”

COBRO – warszawski oddział Łukasiewicz – Łódzkiego Instytutu Technologicznego organizuje 16 marca 2023 r. pierwszą edycję Konferencji Naukowej „Przyszłość i wyzwania rynku opakowań”. Udział w konferencji jest bezpłatny i stanowi niepowtarzalną okazję na rozwój sieci kontaktów oraz nawiązania nowych relacji biznesowych. O czym będzie mowa?

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.