Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Ponad 100 studentów i uczniów na pokazie maszyn

Spotkania firmy Mark Andy, skierowane do młodych adeptów sztuki poligraficznej, stały się już tradycją. 21 kwietnia br. zorganizowane zostało kolejne z nich. Tym razem w Centrum Technologicznym Mark Andy w Warszawie gościło ponad 100 osób reprezentujących pięć placówek edukacyjnych: Zakład Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej, Instytut Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej oraz Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu, Zespół Szkół Zawodowych im. J. Lelewela w Poznaniu i Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka w Zgierzu.

Za tydzień Targi Książki i Mediów Vivelo 2023

W dn. 18–21 maja 2023 r. na stadionie PGE Narodowym odbędą się Targi Książki i Mediów Vivelo. Wizją organizatorów jest stworzenie pierwszego w Europie wydarzenia gromadzącego wydawnictwa książkowe oraz wydawców mediów tradycyjnych i internetowych. W jednej przestrzeni zostaną zaprezentowane książki i media – w drukowanej odsłonie oraz w wersji cyfrowej, w tym online, audio, wideo i w innych formach zgodnych z najnowszymi trendami technologicznymi.

Zbliża się Europejskie Forum Etykiet FINAT 2023

Europejskie Stowarzyszenie Branży Etykiet Samoprzylepnych FINAT organizuje kolejną edycję Europejskiego Forum Etykietowego i towarzyszącą mu doroczną konferencję. Wydarzenie, które w tym roku odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca w Hilton Park Vienna w stolicy Austrii, stanowi dla przedstawicieli branży etykiet ważną okazję do spotkania i nawiązania oraz podtrzymania kontaktów, zaktualizowania wiedzy, a także zaangażowania się w dialog na wiele tematów ważnych dla tego sektora przemysłu.

We wrześniu V Kongres Przemysłu Opakowań

W dn. 26 września 2023 r. w Poznaniu odbędzie się organizowana przez Polską Izbę Opakowań oraz MTP piąta edycja Kongresu Przemysłu Opakowań. W programie wydarzenia znajdą się m.in. wystąpienia będące próbą odpowiedzi na pytanie, w jakich kierunkach podąża produkcja w branżach, dla których opakowania są przeznaczone, jakich nowych produktów i technologii spodziewać się możemy na rynku za kilka lat, oraz jak w związku z tym na te wyzwania branża opakowaniowa chciałaby odpowiedzieć.

Czerwcowe Książkobranie we Wrocławiu

Fundacja Halo Targi, organizator Wrocławskich Targów Dobrych Książek, organizuje nowe wydarzenie pod nazwą Książkobranie. To targi książki, które odbędą się w dniach 23–25 czerwca br. (podczas Święta Wrocławia) w hali wystawowej na placu przed Dworcem Głównym PKP.

„Tektura na fali” w Warszawie

Firma Digiprint, przedstawiciel takich firm jak HP, Esko, Kongsberg, Scodix czy Highcon, organizuje 10 maja br. o godz. 10.30 w swoim warszawskim centrum demonstracyjnym spotkanie w pełni poświęcone cyfrowej produkcji materiałów z tektury falistej. Podczas wydarzenia zaplanowano zarówno sesje teoretyczne, jak i praktyczne przy maszynach. Cztery urządzenia zaprezentują proces produkcyjny opakowań pokazujący, jak cyfrowe technologie przyspieszają pracę. Co w programie?

Za nami Warsztaty z Profesjonalistami

W dn. 20 kwietnia br. w Laboratorium Druku Atrium i Ikonos w Opolu odbyły się Warsztaty z Profesjonalistami. Jak podkreśla organizator, wydarzenie okazało się dużym sukcesem – wzięło w nim udział ponad 70 osób z całej Polski, zarówno szukających sposobów na rozwinięcie swojej działalności, jak i stawiających pierwsze kroki w biznesie. Dla gości przygotowano profesjonalne pokazy maszyn wielkoformatowych przeznaczonych dla dużych i małych drukarń, agencji reklamowych, branży marketingowej, poligraficznej, tekstylno-odzieżowej i wnętrzarskiej.

Już za miesiąc Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie odbędą się w dniach 25–28 maja br. w Pałacu Kultury i Nauki oraz na placu Defilad. To kluczowe wydarzenie literackie w Polsce z udziałem blisko 500 wystawców i kilkuset znakomitych autorów z Polski i 16 innych krajów: Austrii, Armenii, Azerbejdżanu, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Indii, Islandii, Korei Płd., Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rumunii, Słowacji, Włoch oraz Ukrainy – która jest gościem honorowym tegorocznej edycji.

Startują Targi Film Video Foto

W czwartek 20 kwietnia br. w hali Expo-Łódź najstarsza impreza branżowa po raz kolejny stanie się świętem wszystkich osób, których pasją jest uwiecznianie rzeczywistości w kadrze zdjęciowym i filmowym. Podczas trzech dni miłośnicy fotografowania będą mieli okazję zapoznania się z ofertą blisko 100 wiodących marek fotograficznych, audio i wideo-filmowych, przetestowania najnowszego sprzętu z zakresu grafiki komputerowej, cyfrowej obróbki obrazu oraz druku. Co czeka na gości?

Moc inspiracji i możliwości na targach Fespa

Tegoroczna odsłona targów FESPA Global Print Expo 2023, zaplanowana w przestrzeniach Messe Monachium w dn. 23–26 maja, powraca do świetności sprzed czasu pandemii. Jak zapowiada organizator, w gronie ponad 500 międzynarodowych wystawców znajdzie się niemal 100 firm, które wracają pod skrzydła wystawy po raz pierwszy od 2019 r. Kolejne 80 marek zadebiutuje na targach (m.in. Xeikon).
Dla Czytelników „Świata DRUKU” mamy specjalny kod promocyjny obniżający cenę biletu! Aby skorzystać z tańszego wstępu na targi, należy zarejestrować i opłacić swój udział, wpisując w formularzu (dostępnym na stronie głównej targów) specjalny kod: FESA342 (kod obowiązuje do 23.04 – wówczas bilet kosztuje 50 euro; po tym terminie cena wyniesie 80 euro).

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.