Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Dni Drukarstwa w Nowym Targu po raz trzeci

W Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu w dn. 17–18 maja br. za sprawą wydarzenia organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury nadarzy się okazja do spotkania z żywą historią druku typograficznego. W trakcie Dni Drukarstwa będą miały miejsce pokazy XIX-wiecznego druku typograficznego, warsztaty i wykłady. Uruchomione zostaną maszyny drukarskie i introligatorskie, w tym unikatowa na skalę światową maszyna typograficzna z napędem ręcznym Helbig & Müller o numerze seryjnym 162, datowana na 1848 r.

Targi Fespa wrócą do Berlina w maju 2025 r.

Stowarzyszenie FESPA ogłosiło, że jej sztandarowe, coroczne wydarzenia FESPA Global Print Expo i European Sign Expo powrócą do Messe Berlin w dniach 6–9 maja (od wtorku do piątku) 2025 r. i będą obejmować sitodruk, druk cyfrowy i tekstylny, oznakowanie i komunikację wizualną. Nie zabraknie wydarzeń towarzyszących – m.in. strefy Personalize Make Wear i zawodów World Wrap Masters, Clubu FESPA oraz rozdania nagród FESPA.

Warsztaty Młodych Edytorów

W dniach 19–21 kwietnia 2024 r. w Rabce-Zdroju odbędzie się XXI Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Warsztaty Młodych Edytorów. Jest to projekt realizowany naprzemiennie od 2003 r. przez Koło Naukowe Edytorów UJ oraz Koło Edytorów KUL. Wydarzenie to nie tylko integruje studentów edytorstwa, ale także przyciąga młodych badaczy z różnych zakątków kraju, włączając w to wszystkie polskie uniwersytety. Dzięki temu spotkanie ma wymiar ogólnopolski, stając się miejscem inspirującej wymiany myśli i doświadczeń.

Poznaj tajniki sublimacji z API.PL

Firma API.PL uruchamia kolejną edycję Akademii Technologii Zdobienia, która potrwa do czerwca tego roku. Spotkania odbędą się w nowej, ulepszonej formule 2.0 – teraz każda z technologii zostanie omówiona na czterech osobnych spotkaniach, by każdy omawiany temat został wyczerpująco przedstawiony. To odpowiedź na potrzeby bardziej zaawansowanych uczestników. Pierwsza odsłona warsztatów będzie poświęcona sublimacji i odbędzie się 10 kwietnia w showroomie API.PL w Rąbieniu k. Łodzi. Trwają już zapisy na wydarzenie. Co czeka na gości?

Informacja reklamowa

Przyszłość druku już tu jest

W dniach 19–21 marca br. w siedzibie API.PL Rąbieniu k. Łodzi odbyła się seria trzech jednodniowych spotkań pod nazwą „DTF Trendy 2024”. Event, przeznaczony dla producentów odzieży, drukarń, które chcą produkować transfery DTF oraz firm, które pragną rozszerzyć swoje możliwości realizacji zleceń inwestując w nową technologię, miał na celu zaprezentowanie rozwoju tej technologii zdobienia odzieży oraz nowych rozwiązań dostępnych na rynku. Jak podaje organizator, frekwencja przekroczyła oczekiwania, dlatego zdecydowano o organizacji kolejnej edycji wydarzenia – zaplanowano ją w terminie 22 i 23 maja br., również w Rąbieniu.

15. edycja Poland & CEE Retail Summit 2024

W dn. 9 i 10 kwietnia br. w DoubleTree by Hilton w Warszawie odbędzie się 15. edycja Poland & CEE Retail Summit 2024 – konferencja łącząca European Circular Retail Congress i Kongres eRetail w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jak podaje organizator – European Conferences United, wydarzenie zgromadzi ponad 3 tys. profesjonalistów z branż Retail (handel detaliczny) i CPG (szybkozbywalne produkty codziennego użytku). „Świat DRUKU” jest patronem medialnym wydarzenia.

Do biegu… gotowi… drupa!

W Messe Düsseldorf od poniedziałku trwa trzydniowa międzynarodowa konferencja dla prasy branżowej – ostatni przystanek przed zbliżającymi się targami drupa 2024 (28 maja–7 czerwca br.). Dziennikarze z całego świata – w tym gronie nie zabrakło oczywiście przedstawiciela „Świata DRUKU” – mieli okazję wysłuchać wielu prezentacji i poznać plany targowe zarówno organizatorów wydarzenia, jak i wielu wystawców (w tym gronie: BOBST, Canon, Durst Group, Epson, Esko Graphics, Fujifilm, Heidelberg, Highcon, HP, Hybrid Software, Koenig & Bauer, Kongsberg, Konica Minolta, Kurz, Landa, manroland Goss Miraclon i Ricoh).
Więcej o wydarzeniu i o samych targach w kwietniowym wydaniu naszego miesięcznika.

„Because Packaging and our Planet Matter”

Pałucka Drukarnia Opakowań wraz z partnerami – firmami Windmöller & Hölscher i Kraus Folie – organizuje w dn. 16–17 kwietnia br. w Żninie międzynarodową konferencję pt. „Because Packaging and our Planet Matter”, połączoną ze zwiedzaniem zakładu PDO. Główny temat wydarzenia to produkcja opakowań w kontekście ochrony środowiska. Spotkanie jest przeznaczone zarówno dla klientów, jak i firm konkurencyjnych oraz organizacji branżowych, firm związanych z produkcją opakowań, farb, rozpuszczalników, itp. Celem nadrzędnym jest budowanie świadomości i potrzeba realizacji wspólnej „zielonej” misji.

Warsztaty na temat sublimacji

Firma API.PL uruchamia kolejną edycję Akademii Technologii Zdobienia, która potrwa od kwietnia do czerwca tego roku. Spotkania odbędą się w nowej, ulepszonej formule 2.0 – teraz każda z technologii zostanie omówiona na czterech osobnych spotkaniach, by każdy omawiany temat został wyczerpująco przedstawiony. To odpowiedź na potrzeby bardziej zaawansowanych uczestników. Pierwsza odsłona warsztatów będzie poświęcona sublimacji i odbędzie się 10 kwietnia w Rąbieniu k. Łodzi.

O druku przyszłości na lipcowej konferencji Print4All

We włoskiej miejscowości Ospedaletto di Pescantina koło Werony w dniach 11 lipca br. odbędzie się kolejna edycja konferencji Print4All - wydarzenia stanowiącego wstęp do 3. odsłony targów Print4All (Mediolan, 27–30 maja 2025 r.), które są przeznaczone dla drukarzy oraz przetwórców opakowań, etykiet i wydruków komercyjnych. Tegoroczne spotkanie nosi tytuł: „Druk przyszłości: perspektywy łańcucha dostaw i innowacje dla branży poligraficznej jutra”.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.