Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Entuzjaści słowa pisanego w Opolu

Popularność szóstej edycji Festiwalu Książki Opole (3–5 czerwca 2022 r.) – jak podkreślają organizatorzy wydarzenia – przekroczyła wszelkie oczekiwania. Na trzy dni plac Wolności w Opolu zamienił się w miasteczko literackie, które gościło ponad osiemdziesięciu wydawców z całego kraju, najpoczytniejszych pisarzy, licznych artystów, a także rekordową liczbę miłośników literatury z całej Polski. „Świat DRUKU” po raz kolejny objął wydarzenie patronatem medialnym.

Marketing Mix dla druku i poligrafii podniesie kwalifikacje

W świecie dynamicznych przemian nie wystarczy raz zdobyć wykształcenie czy zawód – warto inwestować w rozwój kompetencji zawodowych i ciągle podnosić kwalifikacje. Organizatorzy Festiwalu Marketingu – targów reklamy i druku, które odbędą się w warszawskiej Hali EXPO XXI już 14 i 15 września br., stwarzają ku temu okazję i zapraszają na bezpłatną konferencję dla dyrektorów i właścicieli drukarń – „Marketing Mix dla druku i poligrafii”. Liczba miejsc ograniczona. A co w programie?

Potęga druku hybrydowego

Prawie 250 osób wzięło udział w Open House, zorganizowanym pod hasłem „Siła druku hybrydowego” przez firmę Mark Andy w jej warszawskim centrum demonstracyjnym. W ciągu dwóch dni – 31 maja i 1 czerwca – klienci z całego świata, obecni zarówno na miejscu, jak też online, mieli okazję obejrzeć w pracy wybrane rozwiązania z jej oferty.
Jakie? – O tym przeczytają Państwo w czerwcowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Road Show 2022 organizowane przez Atrium i Ikonos

Firma Atrium Centrum Ploterowe wraz z marką Ikonos organizuje letni objazd po Polsce. Zaplanowano aż dziewięć spotkań (udział bezpłatny) w największych miastach naszego kraju. Cykl pokazów, nad którym patronat medialny objął "Świat DRUKU", to kolejna okazja do wymiany doświadczeń i licznych inspiracji, a także bodziec do przygotowania ciekawszej, szczegółowej oferty, wzbogaconej próbkami, gotowymi produktami czy nieszablonowymi realizacjami. Gdzie i kiedy można dołączyć?

Targi Fespa pokazały gotowość branży do budowania przyszłości

Odbywające się w Berlinie targi FESPA Global Print Expo 2022 (31 maja – 3 czerwca br.) wraz z wystawą European Sign Expo przyciągnęły liczną międzynarodową społeczność skupioną wokół druku specjalistycznego i znakowania.

Targi Packaging Innovations po raz 14.

W dn. 31 maja – 1 czerwca br. w warszawskiej hali Expo XXI miała miejsce 14. odsłona Międzynarodowych Targów Packaging Innovations. Organizatorzy przygotowali bogaty program wydarzenia – oprócz wystawy prezentującej ofertę firm z branży etykiet i opakowań złożyły się na niego liczne warsztaty i prezentacje w strefie workShops, spotkania z młodymi projektantami w Strefie Studenta oraz konferencja Packaging [R]evolution. Na relację z wydarzenia zapraszamy do letniego wydania specjalnego „Świata DRUKU”, poświęconego tematyce opakowań i etykiet.

Za nami targi Print4All 2022

Przestrzenie Fiera Milano w dn. 3–6 maja br. gościły drugą edycję targów Print4All, przeznaczonych dla drukarzy oraz przetwórców opakowań, etykiet i wydruków komercyjnych, oraz wystaw pokrewnych (Ipack-Ima, Intralogistica Italia i Green Plast). W wydarzeniu wzięło udział 246 wystawców oraz niemal 21 tys. gości z aż 66 krajów, z czego aż 44% stanowili właściciele firm, dyrektorzy generalni i menedżerowie, a 32% – specjaliści techniczni, oceniający prezentowane rozwiązania i rekomendujący je decydentom.

Już za tydzień startują Targi PCI Days

Za kilka dni w warszawskiej Hali EXPO XXI rozpoczną się Targi PCI Days – jedyna w Polsce wystawa skierowana do branży farmaceutycznej i kosmetycznej. W dn. 22–23 czerwca br. specjaliści z tych sektorów przemysłu będą mieli wyjątkową okazję, by zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami i nowościami produktowymi. Targi powstały, aby integrować dostawców z producentami leków i kosmetyków oraz pomóc w nawiązaniu cennych kontaktów biznesowych. Co przygotowali organizatorzy?

Uroczysty jubileusz 15-lecia PIAP

W dn. 20 maja br. w hotelu Młyn Jacka Hotel & SPA w Wadowicach odbył się jubileuszowy Wieczór Branżowy Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych, podczas którego członkowie Izby świętowali 15-lecie działalności organizacji branżowej.

Ruszyła rejestracja na wrześniowy Festiwal Marketingu

Już za około 100 dni odbędzie się 14. edycja targów Festiwal Marketingu (warszawska hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.). Podczas wydarzenia w przestrzeni podzielonej na dwa sektory branżowe – reklama & marketing oraz dostawcy mediów i maszyn – swoją ofertę zaprezentują przedstawiciele sektora szeroko pojętej reklamy – m.in. dostawcy artykułów promocyjnych, przedstawiciele poligrafii reklamowej, producenci POS. Zwiedzający już teraz mogą bezpłatnie zarejestrować swój udział w targach.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.