Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Targi Marek Własnych w Kielcach

Future Private Labels Expo to jedyne w Polsce targi poświęcone w 100% markom własnym. Wydarzenie, nad którym „Świat DRUKU” objął patronat medialny, odbędzie się w dn. 15–16 listopada 2023 r. w Targach Kielce, równolegle z kolejną edycją Kongresu Ekspansywnych Eksporterów. Dlaczego warto tam być?

Poznaj wyzwania i szanse stojące przed polskim rynkiem poligraficznym

W dn. 5–7 września 2023 roku w Ptak Warsaw Expo odbędą się międzynarodowe targi branży poligraficznej Warsaw Print-Tech Expo. Będą one okazją do rozmowy na temat stanu tego sektora usług, rozwoju działających w nim technologii oraz dróg do zwiększenia jego konkurencyjności we współczesnym biznesie. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym wydarzenia.

Od prepressu, przez cyfrowy druk UV LED, po cięcie

W dn. 14–15 czerwca br. firma LFP Industrial Solutions po raz trzeci zaprosiła gości do swojej wrocławskiej siedziby na dni otwarte, by ponownie zaprezentować procesy produkcyjne od prepressu, przez cyfrowy druk UV LED, aż po cięcie. Drukowaniem „zajęła się” cyfrowa maszyna Vanguard VK300D-HS; cięcie, frezowanie i bigowanie pokazano na przykładzie plotera Elitron Kombo SD+31.20, nie zabrakło też prezentacji oprogramowania wspierającego proces produkcyjny oraz specjalistycznych podłoży od thyssenkrupp Materials Poland.

Frekwencyjny sukces konferencji i warsztatów „Cyfrowa rewolucja”

Bogaty program dwudniowego wydarzenia poświęconego cyfrowej produkcji opakowań, zorganizowanego przez firmy DKS i Akonda wraz z partnerami: Canon, Fujifilm, Konica Minolta i Zing, przełożył się na frekwencyjny sukces. W dn. 21 i 22 czerwca siedzibę multibrandowego dostawcy rozwiązań dla poligrafii w Kowalach k. Gdańska odwiedziło w sumie blisko 100 osób zainteresowanych możliwościami zaprezentowanych tam dwóch linii produkcyjnych. Jedna z nich demonstrowała powstawanie opakowań z uszlachetnieniami, zaś druga koncentrowała się na rozwiązaniach proekologicznych.
Obszerną relację z wydarzenia zamieścimy w lipcowo-sierpniowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Za nami Summa Experience Day

W wydarzeniu Summa Experience Day, które 15 czerwca br. odbyło się w Laboratorium Druku Atrium i Ikonos w Opolu, wzięło udział ponad 50 gości z całej Polski. Jak podkreśla organizator, wysoka frekwencja oraz zaangażowanie prowadzących warsztaty specjalistów z firmy Atrium i Ikonos oraz głównego specjalisty ds. aplikacji z fabryki Summa – Barta Robbrechta – przełożyły się na serię inspirujących prezentacji, spotkań i rozmów.

Podsumowanie targów Fespa 2023

Tegoroczna edycja targów FESPA Global Print Expo i European Sign Expo, którym towarzyszyła konferencja Personalization Experience, odbyła się w dn. 23–26 maja w przestrzeniach Messe Monachium. Jak podkreśla organizator, połączone wydarzenia stworzyły stymulujące, pełne energii środowisko, w którym odwiedzający i wystawcy skupili się na możliwościach rozwoju biznesu. Szczególnie pozytywne opinie przekazały firmy prezentujące swoją ofertę podczas targów, które doceniły tętniące życiem, ruchliwe hale, decyzyjny profil zwiedzających (aż 84% gości, co stanowi wzrost o 15% w porównaniu z 2022 r.; 73% odwiedzających to dyrektorzy zarządzający, dyrektorzy generalni, właściciele lub menedżerowie) i ich gotowość do inwestycji.
Obszerna relację z targów znajda Państwo w czerwcowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Warsztaty na temat niskiej migracji

Ponad 120 osób z kilkunastu krajów świata wzięło udział w 1. edycji specjalistycznych warsztatów poświęconych tematyce niskiej migracji w druku opakowań i etykiet. Wydarzenie zostało zorganizowane w dn. 23–24 maja br. przez firmę Mark Andy w jej warszawskim Centrum Technologicznym. Partnerami spotkania były firmy: J.S. Hamilton, Siegwerk, GEW i UPM Raflatac. Program zawierał zarówno część teoretyczną, jak i pokazy trzech maszyn Mark Andy (w tym – premierowej, reprezentującej nową linię rozwiązań fleksograficznych PRO Series), a także zamykającą obydwa dni warsztatów sesję pytań i odpowiedzi.
Relację z wydarzenia znajda Państwo w lipcowo-sierpniowym wydaniu „Świata DRUKU”.

VII Festiwal Książki w Opolu rekordowy pod każdym względem

Siódma już edycja plenerowej imprezy organizowanej w Miasteczku Literackim w stolicy Opolszczyzny okazała się – jak podają organizatorzy – rekordowa pod każdym względem. Wydarzenie gościło ponad stu wydawców z całego kraju, najpopularniejszych pisarzy, a także licznych artystów. Przez cały weekend miasto żyło pasją czytelniczą, uczestnicy mieli okazję wziąć udział na scenie oraz na stoiskach ponad 80 wydawców w ponad 70 spotkaniach z autorami – zarówno tymi piszącymi zawodowo, jak i okazjonalnie.

Wydarzenia dla społeczności branż poligraficznej i przetwórczej

Włoskie stowarzyszenia aktywne w sektorach poligraficznym i przetwórczym: Acimga i ARGI we współpracy z Fiera Milano organizują 6 lipca br. w miejscowości Stresa nad jeziorem Maggiore konferencję Print4All 2023. Podobnie jak w poprzednich latach stanowi ona przystanek na drodze do targów Print4All, zaplanowanych w terminie od 27 do 30 maja 2025 r. w Mediolanie. Będzie to trzecia edycja wystawy przeznaczonej dla drukarzy oraz przetwórców opakowań, etykiet i wydruków komercyjnych.

Za nami targi Plastpol 2023

Ponad 600 firm z całego świata i siedem tętniących życiem hal wystawienniczych – to wynik tegorocznej edycji Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol (23–26 maja br.). Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie, organizowane w Targach Kielce od 27 lat, powróciło do swojej przedpandemicznej formy, utrzymując swój międzynarodowy prestiż.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.