Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Trwają przygotowania do 4. edycji targów PCI Days

W dn. 21–22 czerwca 2022 r. w warszawskiej hali Expo XXI odbędzie się kolejna odsłona międzynarodowych targów B2B, skupiających pod jednym dachem dwie branże – farmaceutyczną i kosmetyczną. Wydarzenie, nad którym od początku patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”, stanowi niepowtarzalną okazję do zapoznania się z nowościami produktowymi, nawiązania kontaktów i integracji przedstawicieli obydwu sektorów.

Targi Fespa 2023 pokażą nowe perspektywy w druku i oznakowaniu

W dn. 23–26 maja 2023 r. w przestrzeniach Messe Monachium odbędą się połączone wystawy FESPA Global Print Expo 2023 i European Sign Expo 2023, poświęcone drukowi wielkoformatowemu, drukowi na tekstyliach i znakowaniu. Jak podaje organizator, misją najbliższej edycji wydarzenia będzie podzielenia się „nowymi perspektywami” dla tych sektorów z profesjonalistami, którzy opracowują strategie działalności swoich przedsiębiorstw. Kilka miesięcy przed targami udział w nich w roli wystawcy potwierdziło już ponad 330 firm, znamy też głównych sponsorów wydarzenia – będą to firmy Brother, Efka, Hanglory, Mimaki i Surfex Coverings.

Targi RemaDays w nowej odsłonie

Tegoroczna, 18. edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku, odbędzie się w Nadarzynie w dn. 1–3 lutego 2023 r. Będzie po raz pierwszy organizowana przez zespół Ptak Warsaw Expo, przy wsparciu firmy GJC International, która stworzyła markę wystawy. Jak zapowiada nowy organizator, podczas wydarzenia będzie można znaleźć zarówno ofertę największych firm w branży reklamy i druku, jak i edukację odpowiadającą potrzebom sektora, a także networking budujący biznes.

Udany powrót targów RetailShow 2022

Po dwuletniej przerwie, w dn. 23–24 listopada br. w Warszawie odbyła się 11. edycja Międzynarodowych Targów Wyposażenia Sklepów RetailShow. Jak podaje organizator wystawy, firma ECP Polska, przez dwa dni ponad 3,5 tys. menadżerów i specjalistów rynku retail oraz ponad 150 wystawców miało okazję do wymiany doświadczeń. Oferta wystawców i wystąpienia na konferencji Retail Congress pokazały skalę możliwości nowoczesnych rozwiązań dla sieci handlowych wspartych najnowszymi zdobyczami sztucznej inteligencji, automatyzacji i energooszczędności.

Agfa Value Conference 2022

29 listopada br. Agfa zorganizowała konferencję skierowaną do specjalistów z sektora opakowań zadrukowywanych przy użyciu technologii offsetowej. Do podbrukselskiego Zaventem przybyło ok. 70 osób – oprócz klientów firmy w tym gronie znaleźli się także przedstawiciele prasy branżowej, w tym „Świata DRUKU”. Głównym celem wydarzenia było przedstawienie decydentom reprezentującym drukarnie wymiernych wartości, jakie oferuje druk offsetowy, a także wskazanie możliwości, dzięki którym mogą rozwinąć działalność, zwiększyć rentowność swoich przedsiębiorstw oraz zyskać przewagę konkurencyjną.
Relację z tego wydarzenia publikujemy w grudniowym wydaniu naszego miesięcznika.

11. edycja targów RetailShow

Za nami kolejna wystawa skierowana do branży handlu detalicznego – w Warszawie w dn. 23–24 listopada br. odbyło się największe, jak podkreśla organizator, wydarzenie tego sektora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow. Podczas wystawy, nad którą patronat medialny sprawował „Świat DRUKU”, przedstawiciele sieci i centrów handlowych, najemcy i właściciele sklepów mogli znaleźć rozwiązania niezbędne do prowadzenia działalności. W tym roku producenci technologii i wyposażenia szczególnie promowali nowości, oparte na automatyzacji i robotyzacji.

Warsztaty Tekstylne firm Atrium i Ikonos

W dn. 1 grudnia 2022 r. firmy Atrium i Ikonos zorganizowały Warsztaty Tekstylne w nowo otwartym Laboratorium Druku w Opolu. Uczestnicy wydarzenia, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, mieli okazję poznać możliwości licznych rozwiązań z portfolio dystrybutora, w tym nowości. Co szczególnie przykuło uwagę gości?

Paryskie targi All4Pack w nowej formule

W dn. 21–24 listopada 2022 r. w Paryżu po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią odbyły się międzynarodowe targi All4Pack Emballage Paris. Wystawa, organizowana co dwa lata, jest przeznaczona dla sektora opakowań i intralogistyki. Jak podaje organizator, w wydarzeniu wzięło udział ok. 45 tys. gości z 80 krajów (aż 69% to osoby decyzyjne w firmach lub biorące udział w zakupie rozwiązań), którym ofertę zaprezentowało 1,1 tys. wystawców (z czego połowa to firmy spoza Francji).

Za nami 8. edycja targów Fast Textile

W dn. 15–17 listopada 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo odbyła się ósma edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. To jedyna tego typu wystawa w Polsce, stanowiąca platformę do pozyskiwania i wymiany kontaktów biznesowych, zwiększania potencjału organizacyjnego firm i budowania rozpoznawalności marki na rynku tekstylnym.

Targi PSI wracają z bogatym programem

W dn. 10–12 stycznia 2023 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbędą się – w formule stacjonarnej – Europejskie Targi Przemysłu Artykułów Reklamowych PSI, poświęcone innowacjom technologicznym oraz sposobom ich efektywnego wykorzystywania w działaniach marketingowych. Przez trzy dni w Düsseldorfie dominować będą tematy z zakresu zrównoważonego rozwoju, wartości dodanej i wiedzy praktycznej, by w obecnych warunkach rynkowych wskazać przedsiębiorcom strategie umożliwiające osiągnięcie sukcesu w sektorze produktów promocyjnych.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.