Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Podwójny jubileusz – Festiwal Marketingu już we wrześniu

Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku – Festiwal Marketingu – odbędą się w tym roku w wyjątkowej, jubileuszowej odsłonie. To święto całej branży reklamowej, a także samych wystawców, z których duża część uczestniczy w tej imprezie targowej od początku jej istnienia. Największe w drugiej połowie roku targi dla branży reklamy i poligrafii to kompleksowa propozycja dla przedstawicieli szeroko rozumianej branży reklamy i druku. Inspiracje znajdą tutaj zarówno poszukujący gadżetowych nowości, tekstyliów reklamowych, materiałów POS, poligrafii reklamowej, eventowych, a także opakowań.

Zakończyły się targi Interpack 2023

Jedne z największych targów opakowań, maszyn i technologii pakowania – Interpack – odbyły się w dn. 4–10 maja br. w Düsseldorfie. Jak podaje organizator, przez siedem dni aż 2,8 tys. wystawców z 61 krajów zaprezentowało swoje technologie i rozwiązania świadczące o sile i kreatywności branży. W tym gronie znalazło się 49 firm z Polski. Wydarzenie odwiedziła rekordowa liczba 143 tys. gości ze 155 krajów, z czego dwie trzecie pochodziło z zagranicy (obok krajów europejskich najliczniejszą grupę stanowili przybysze z Indii, Japonii i USA); ok. 75% gości reprezentowało kadrę kierowniczą średniego lub wyższego szczebla.

XXVII edycja Targów Plastpol już za tydzień

Targi przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy Plastpol, zaplanowane w terminie 23–26 maja br., wracają do przedpandemicznej formy. Maszyny od ponad 500 firm zajmą wszystkie 7 hal wystawienniczych Targów Kielce. Również po trzech latach do kieleckich targów wracają firmy z Azji. Swoje oferty zaprezentują firmy m.in. z Chin, Tajwanu i Japonii. Ostatnio wystawa taką skalę osiągnęła podczas edycji w 2019 r.

Polskie Dni w Brixen z technologią Durst

Pod koniec kwietnia firma LFP Industrial Solutions zorganizowała w siedzibie koncernu Durst w Brixen wydarzenie skierowane do polskich klientów. Jak podaje rodzimy dystrybutor, w spotkaniu wzięła udział duża liczba gości, którym zaprezentowano najnowszą technologię druku cyfrowego włoskiego producenta oraz umożliwiono wizytację całej fabryki.

Wizyta w centrum demonstracyjnym Koenig & Bauer

27 kwietnia br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Würzburgu spotkanie dla prasy branżowej, w którym wziął udział także przedstawiciel „Świata DRUKU”. Zaproszeni goście mieli okazję odbyć wirtualny spacer po maszynie Koenig & Bauer Celmacch, zwiedzić zakład „w realu” oraz zapoznać się ze znajdującą się w centrum demonstracyjnym maszyną RotaJet. O tym, a także o przedstawionych podczas spotkania osiągnięciach firmy, planach, rozwiązaniach cyfrowych oraz dla rynku tektury falistej, napiszemy w czerwcowym wydaniu naszego miesięcznika.

Summa Experience Day w Atrium Centrum Ploterowe

Atrium Centrum Ploterowe w dn. 15 czerwca br. organizuje w swojej siedzibie w Opolu Dzień Otwarty. Głównym punktem programu wydarzenia będzie pokaz możliwości rolowych i stołowych ploterów tnących marki Summa. Obecny będzie także główny ekspert z fabryki Summa – Bart Robbrecht, który wraz ze specjalistami firmy Atrium poprowadzi szkolenia oraz pokazy dotyczące przede wszystkim doboru odpowiednich narzędzi do potrzeb i materiałów klienta, zaprezentuje na żywo możliwości ploterów tnących oraz nowego oprogramowania, podpowie strategię wycinania w trudnych materiałach oraz odpowie na wszelkie pytania gości.

XV konferencja naukowa i wystawa techniczna INPAP 2023

Centrum Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej w dn. 12–14 czerwca br. w Apart Hotelu w Uniejowie organizuje jubileuszową edycję XV Konferencji Naukowej INPAP 2023. Wzorem lat ubiegłych wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa techniczna firm oferujących maszyny i urządzenia, technologie, surowce, materiały oraz usługi techniczne (zgłoszenia udziału w wystawie przyjmowane są do 22 maja).

Ponad 100 studentów i uczniów na pokazie maszyn

Spotkania firmy Mark Andy, skierowane do młodych adeptów sztuki poligraficznej, stały się już tradycją. 21 kwietnia br. zorganizowane zostało kolejne z nich. Tym razem w Centrum Technologicznym Mark Andy w Warszawie gościło ponad 100 osób reprezentujących pięć placówek edukacyjnych: Zakład Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej, Instytut Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej oraz Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu, Zespół Szkół Zawodowych im. J. Lelewela w Poznaniu i Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka w Zgierzu.

Za tydzień Targi Książki i Mediów Vivelo 2023

W dn. 18–21 maja 2023 r. na stadionie PGE Narodowym odbędą się Targi Książki i Mediów Vivelo. Wizją organizatorów jest stworzenie pierwszego w Europie wydarzenia gromadzącego wydawnictwa książkowe oraz wydawców mediów tradycyjnych i internetowych. W jednej przestrzeni zostaną zaprezentowane książki i media – w drukowanej odsłonie oraz w wersji cyfrowej, w tym online, audio, wideo i w innych formach zgodnych z najnowszymi trendami technologicznymi.

Zbliża się Europejskie Forum Etykiet FINAT 2023

Europejskie Stowarzyszenie Branży Etykiet Samoprzylepnych FINAT organizuje kolejną edycję Europejskiego Forum Etykietowego i towarzyszącą mu doroczną konferencję. Wydarzenie, które w tym roku odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca w Hilton Park Vienna w stolicy Austrii, stanowi dla przedstawicieli branży etykiet ważną okazję do spotkania i nawiązania oraz podtrzymania kontaktów, zaktualizowania wiedzy, a także zaangażowania się w dialog na wiele tematów ważnych dla tego sektora przemysłu.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.