Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Targi Branży Opakowaniowej In-Pack 2024

Już za tydzień, w dn. 13–15 lutego br. w kieleckim ośrodku wystawienniczym odbędą się premierowe Targi Branży Opakowaniowej In-Pack. Wystawie towarzyszyć będzie druga odsłona międzynarodowego kongresu dla branży logistycznej i opakowaniowej LogInPack. Równolegle odbędzie się także druga edycja targów IntraMag – wystawy poświęconej intralogistyce, magazynowaniu i łańcuchom dostaw.

Wystawy dla branż winiarskiej i piwowarskiej

W dn. 12–14 marca br. w Ptak Warsaw Expo zadebiutują dwie międzynarodowe wystawy. Wine Warsaw Expo to wydarzenie b2b, skierowane do branży winiarskiej, przede wszystkim do klientów biznesowych gotowych na inwestycje i zmiany w swoich przedsiębiorstwach (także w kontekście dostawców). Z kolei Beer Warsaw Expo to targi przeznaczone dla firm z branży piwowarskiej, których ambicją jest połączenie tradycyjnych metod warzenia piwa z nowoczesnym biznesem.

Warsztaty nt. cold-stampingu w druku fleksograficznym

Najnowsze trendy dotyczące technologii cold-stampingu w druku fleksograficznym były tematem warsztatów, jakie zorganizowały firmy PC Print i Mark Andy w dn. 11 stycznia br. w Centrum Technologicznym Mark Andy w Warszawie. Wydarzenie stało się również okazją do dyskusji na temat branży i jej przyszłości, a także do prezentacji maszyn wyposażonych m.in. w produkowany przez firmę Kurz moduł Distorun, przeznaczony do tłoczenia folią na zimno z pozycjonowanym pojedynczym znakiem typu hologram i wyposażony w funkcję oszczędzania zużycia folii.

Kwartet targowy z silnym globalnym składem wystawców

W dn. 19–22 marca 2024 r. w przestrzeniach Centrum Wystawienniczego RAI w Amsterdamie odbędą się połączone wystawy FESPA Global Print Expo 2024 (poświęcona drukowi wielkoformatowemu i drukowi na tekstyliach), European Sign Expo 2024 (skupiona na znakowaniu i komunikacji wizualnej) i Sportswear Pro (koncentrująca się na produkcji odzieży sportowej), którym towarzyszyć będzie specjalna strefa o nazwie Personalization Experience (oprócz prezentacji rozwiązań z zakresu personalizacji produktów i strefy inspiracji złożą się na nią bloki konferencji tematycznych). Udział w wydarzeniu potwierdziło ponad 440 wystawców z 36 krajów.

Webinarium dotyczące „podatku plastikowego”

Polska Izba Opakowań we współpracy z Arena Advisory organizuje 30 stycznia o godz. 13.00 bezpłatne webinarium pt. „Podatek od plastiku wszedł w życie – co to oznacza dla przedsiębiorców?”. Jest to bardzo aktualny i budzący duże emocje wśród przedsiębiorców temat, na który wiele osób szuka informacji. Sprawdź, czy podlegasz pod nowe opłaty i obowiązki wynikające z nowelizacji dyrektywy Rady UE oraz Parlamentu Europejskiego, oraz dowiedz się, jak przygotować się na zmiany.

Moc możliwości na targach RemaDays Warsaw 2024

Tegoroczna, 19. edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku, odbędzie się w Nadarzynie w dn. 31 stycznia – 2 lutego br. RemaDays Warsaw to nie tylko wydarzenie integrujące branżę, ale przede wszystkim platforma od lat promująca innowacje zwiększające konkurencyjność przedsiębiorców. Podczas wydarzenia swoją ofertę zaprezentują przedstawiciele sektora szeroko pojętej poligrafii i reklamy.

Kompleksowa oferta dostawców na Promo Show 2024

Czołowi polscy oraz zagraniczni dostawcy potwierdzili swój udział w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku Promo Show 2024. Piąta edycja wydarzenia przeznaczonego dla profesjonalistów poszukujących najlepszych inspiracji w reklamie, poligrafii, druku na tekstyliach, znakowaniu gadżetów reklamowych i innych rozwiązań w szeroko rozumianym marketingu, odbędzie się w dn. 14–15 lutego 2024 r. w samym centrum stolicy, w Expo XXI Warszawa.

Podsumowanie 10. edycji Future Book Forum

Najnowsza edycja Future Book Forum odbyła się 8 i 9 listopada 2023 r. w Canon Experience Center w Poing, w Niemczech. Wydarzenie pod hasłem „Grow Your Audience With Liquid Design” zorganizowano, by przyjrzeć się dostępnym teraz i w przyszłości narzędziom oraz metodom pracy, które pozwolą budować synergię świata fizycznego oraz cyfrowego w branży poligrafii. Wiodący europejscy wydawcy, drukarnie i dostawcy rozwiązań technologicznych dyskutowali także o tym, jak wprowadzać innowacyjne zmiany i zmniejszać wpływ sektora wydawniczego na środowisko.

Pierwsza edycja White Toner Academy w Polsce

API.PL wraz z nowym partnerem – niemieckim producentem nośników transferowych Forever – oraz firmą OKI Poland zorganizowała wydarzenie w formie warsztatów pod nazwą White Toner Academy. Spotkania odbyły się w dwóch showroomach firmy: w Rąbieniu k. Łodzi (7 listopada) i w Chorzowie (9 listopada). Projekt miał charakter międzynarodowy – warsztaty zorganizowano już w ponad 13 krajach, zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, RPA oraz w Australii. Polską edycję szkoleń poprowadzili przedstawiciele wszystkich trzech wymienionych firm.

Drzwi Otwarte Branży Opakowań w Fujifilm

W dniach 12–15 lutego 2024 r. firma Fujifilm organizuje wydarzenie pod nazwą Drzwi Otwarte Branży Opakowań, które odbędzie się w zakładzie testującym wersję beta nowej maszyny cyfrowej do opakowań giętkich Jet Press FP790 w Wielkiej Brytanii. Oprócz tego w programie przewidziano prezentację innych rozwiązań producenta przeznaczonych dla sektora opakowań (analogowych i cyfrowych). Jeden dzień jest zarezerwowany dla przedstawicieli mediów branżowych, zaś pozostałe trzy dni dla obecnych i potencjalnych klientów oraz właścicieli marek.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.