Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Udany debiut targów In-Pack

Ponad 50 producentów i dystrybutorów rozwiązań dla e-commerce i logistyki z sześciu krajów (Polski, Litwy, Austrii, Belgii, Danii i Łotwy) w dn. 13–15 lutego br. zaprezentowało swoją ofertę podczas Targów Branży Opakowaniowej In-Pack w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Jak podaje organizator, pierwsza edycja wydarzenia obfitowała w spotkania biznesowe i zakończyła się wieloma podpisanymi umowami.

Taropak 2024 w nowej odsłonie

Targi Taropak to jedna z największych w Polsce wystaw obejmujących wszystkie gałęzie branży opakowań, gdzie podczas każdej edycji można zobaczyć nowości technologiczne. Jak zapowiada organizator wydarzenia, jego tegoroczna edycja odbędzie się w odświeżonej odsłonie w dn. 13–15 listopada, niezmiennie pod dachem Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Przed nami 8. edycja Festiwalu Książki Opole

W drugi weekend czerwca (7–9.06.2024 r.) na placu Wolności w centrum miasta Opola odbędzie się największe wydarzenie literackie na Opolszczyźnie – 8. Festiwal Książki Opole. Wzorem lat ubiegłych w wydarzeniu wezmą udział liczni pisarze i osoby związane z kulturą, muzyką i sztuką. Na plenerze wydawniczym, w którym w weźmie udział rekordowa liczba ponad stu wydawnictw, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe, a także liczne literackie trendy.

Relacje budują biznes

Ponad 270 wystawców, 600 brandów i blisko 9 tys. zwiedzających (w tym ok. 1,9 tys. z zagranicy, z ponad 30 krajów); setki artykułów promocyjnych, nowości, warsztaty, pokazy mediów oraz maszyn, premiery produktów oraz urządzeń – tak w skrócie można podsumować Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku Promo Show 2024. Relację z ubiegłotygodniowego wydarzenia znajdą Państwo w marcowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Trwa rejestracja na Konferencję Fleksografów 2024

Wielkimi krokami zbliża się najnowsza odsłona dorocznego spotkania branży flekso, organizowanego przez Polską Izbę Fleksografów. W tym roku Konferencja Fleksografów, nad którą patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”, odbędzie się w dn. 18–20 marca w Warsaw Plaza Hotel przy ul. Łączyny 5. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia.

Targi Branży Opakowaniowej In-Pack 2024

Już za tydzień, w dn. 13–15 lutego br. w kieleckim ośrodku wystawienniczym odbędą się premierowe Targi Branży Opakowaniowej In-Pack. Wystawie towarzyszyć będzie druga odsłona międzynarodowego kongresu dla branży logistycznej i opakowaniowej LogInPack. Równolegle odbędzie się także druga edycja targów IntraMag – wystawy poświęconej intralogistyce, magazynowaniu i łańcuchom dostaw.

Wystawy dla branż winiarskiej i piwowarskiej

W dn. 12–14 marca br. w Ptak Warsaw Expo zadebiutują dwie międzynarodowe wystawy. Wine Warsaw Expo to wydarzenie b2b, skierowane do branży winiarskiej, przede wszystkim do klientów biznesowych gotowych na inwestycje i zmiany w swoich przedsiębiorstwach (także w kontekście dostawców). Z kolei Beer Warsaw Expo to targi przeznaczone dla firm z branży piwowarskiej, których ambicją jest połączenie tradycyjnych metod warzenia piwa z nowoczesnym biznesem.

Warsztaty nt. cold-stampingu w druku fleksograficznym

Najnowsze trendy dotyczące technologii cold-stampingu w druku fleksograficznym były tematem warsztatów, jakie zorganizowały firmy PC Print i Mark Andy w dn. 11 stycznia br. w Centrum Technologicznym Mark Andy w Warszawie. Wydarzenie stało się również okazją do dyskusji na temat branży i jej przyszłości, a także do prezentacji maszyn wyposażonych m.in. w produkowany przez firmę Kurz moduł Distorun, przeznaczony do tłoczenia folią na zimno z pozycjonowanym pojedynczym znakiem typu hologram i wyposażony w funkcję oszczędzania zużycia folii.

Kwartet targowy z silnym globalnym składem wystawców

W dn. 19–22 marca 2024 r. w przestrzeniach Centrum Wystawienniczego RAI w Amsterdamie odbędą się połączone wystawy FESPA Global Print Expo 2024 (poświęcona drukowi wielkoformatowemu i drukowi na tekstyliach), European Sign Expo 2024 (skupiona na znakowaniu i komunikacji wizualnej) i Sportswear Pro (koncentrująca się na produkcji odzieży sportowej), którym towarzyszyć będzie specjalna strefa o nazwie Personalization Experience (oprócz prezentacji rozwiązań z zakresu personalizacji produktów i strefy inspiracji złożą się na nią bloki konferencji tematycznych). Udział w wydarzeniu potwierdziło ponad 440 wystawców z 36 krajów.

Webinarium dotyczące „podatku plastikowego”

Polska Izba Opakowań we współpracy z Arena Advisory organizuje 30 stycznia o godz. 13.00 bezpłatne webinarium pt. „Podatek od plastiku wszedł w życie – co to oznacza dla przedsiębiorców?”. Jest to bardzo aktualny i budzący duże emocje wśród przedsiębiorców temat, na który wiele osób szuka informacji. Sprawdź, czy podlegasz pod nowe opłaty i obowiązki wynikające z nowelizacji dyrektywy Rady UE oraz Parlamentu Europejskiego, oraz dowiedz się, jak przygotować się na zmiany.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.