Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Trwają targi FESPA Global Print Expo 2024

We wtorek 19 marca drzwi RAi Amsterdam otworzyły się przed tysiącami gości ze wszystkich zakątków świata. Przez cztery dni w ramach czterech wydarzeń – FESPA Global Print Expo 2024, European Sign Expo 2024, Personalization Experience 2024 i nowej wystawy FESPA Sportswear Pro 2024 – uczestnicy mogą zapoznać się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami zaproponowanymi przez ponad 500 wystawców (w tym zaplanowano ponad 75 premier). Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć „Świata DRUKU”.

Za miesiąc Dzień Otwarty w Atrium Centrum Ploterowym i Ikonos

Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos 25 kwietnia br. organizują w siedzibie obu firm w Opolu kolejny Dzień Otwarty, którego tematem przewodnim będą pokazy możliwości druku LED UV – zarówno wielkoformatowego, jak i do gadżetów. Najnowszym prezentowanym ploterem LED UV będzie gadżetowy wielkoformatowy Mutoh XpertJet 1462UF. Nie zabraknie także pokazów pozostałych ploterów LED UV z portfolio dystrybutora: gadżetowych Mutoh XpertJet 461UF i 661UF, wielkoformatowego hybrydowego Efi Pro 16h, rolowego Artemis Kwazar 3,2m, Artemis Hybrid 2,2m oraz stołowego Mutoh PJ 2508UF. Co jeszcze czeka na gości?

O zarządzaniu barwą w Monachium

W dn. 21 i 22 lutego br. w Monachium miała miejsce 9. odsłona Sympozjum Fogra Color Management (CMS). W wydarzeniu wzięło udział 215 osób ze 142 firm z 16 krajów. Bogaty program, zawierający 19 prezentacji, oraz wiele okazji do rozmów, zapewniły specjalistom możliwość zarówno aktualizacji wiedzy, jak i nawiązania branżowych kontaktów.

Ruszyła bezpłatna rejestracja na Targi PCI Days

W dn. 19 i 20 czerwca br. w Expo XXI w Warszawie odbędzie się V edycja Targów PCI Days. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli branż farmaceutycznej oraz kosmetycznej – producentów leków, suplementów diety i kosmetyków, a także przedstawicieli uczelni, instytucji i firm z otoczenia obu branż. Organizator wydarzenia, Wydawnictwo Farmacom, przewiduje, że w tym roku swoją ofertę zaprezentuje ponad 250 firm z Polski i z zagranicy.

SmartPrint: Innowacje dzisiaj – lider jutro

Firma Emipak organizuje pierwszą edycję webinaru o nazwie „SmartPrint”, który odbędzie się 9 maja 2024 r. Spotkanie skupi się na innowacyjnych strategiach dla drukarni, z naciskiem na sektor fleksograficzny. Wydarzenie jest skierowane do zespołów produkcyjnych, właścicieli drukarń, zarządów oraz działów sprzedaży i marketingu. Wkrótce poznamy szczegółowy program spotkania oraz prelegentów, wśród których będą biznesowi trenerzy, akademicy, autorzy cenionych publikacji biznesowych, przedstawiciele drukarni oraz ich klienci.

Dziewiąta odsłona targów Warsaw Pack coraz bliżej

W dniach 23–25 kwietnia 2024 r. w Ptak Warsaw Expo odbędą się 9. Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack. Poza przestrzenią wystawienniczą wydarzenie oferuje wartość dodaną w postaci networkingu i edukacji, dzięki czemu uczestnicy mają okazję zaktualizowania wiedzy i poszerzenia kontaktów biznesowych.

Nowe możliwości, inspiracje i praktyka w produkcji transferów DTF

W dn. 19–21 marca br. firma API.PL organizuje w swoim showroomie w Rąbieniu k. Łodzi serię jednodniowych spotkań pod nazwą „DTF Trendy 2024”. Event jest przeznaczony dla producentów odzieży, drukarń, które chcą produkować transfery DTF, firm, które pragną rozszerzyć swoje możliwości realizacji zleceń inwestując w nową technologię. Czego można oczekiwać podczas spotkania?

Dwudniowe warsztaty laserowe Akademii Lasera w Colop Polska

Z początkiem roku firma Colop Polska powróciła do organizacji warsztatów laserowych. Akademia Lasera to już ponad 100 edycji spotkań prowadzonych od 2007 r. Najbliższe szkolenia odbędą się w terminach: 25–26 marca w Bytomiu, 18–19 kwietnia w Żabiej Woli k. Warszawy i 23–24 maja w Bytomiu. Pierwszej osoba, która zgłosi się z polecenia „Świata DRUKU”, otrzyma jedno bezpłatne zaproszenie na wybrany warsztat.

400 lat druku w Warszawie

W dn. 11–12 marca 2024 r. w Warszawie odbędzie się konferencja naukowa pod nazwą „400 lat druku w Warszawie”. Wydarzenie jest organizowane w czterechsetną rocznicę założenia pierwszej stałej oficyny drukarskiej w stolicy – wiosną 1624 r. działalność rozpoczął Jan Rossowski. Inicjatorami konferencji są Katedra Książki i Historii Mediów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskie Towarzystwo Bibliologiczne Oddział Warszawski.

W maju Europejskie Forum Etykiet FINAT 2024

W dn. 22–24 maja br. w hotelu Divani Caravel w Atenach odbędzie się kolejna edycja European Label Forum. Wydarzenie organizowane przez Europejskie Stowarzyszenie Branży Etykiet Samoprzylepnych FINAT stanowi dla przedstawicieli branży etykiet ważną okazję do spotkania z innymi specjalistami, nawiązania oraz podtrzymania kontaktów, zaktualizowania wiedzy, a także zaangażowania się w dialog na wiele tematów ważnych dla tego sektora przemysłu.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.