Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Ruszyła sprzedaż biletów na targi drupa 2024

Po ośmioletniej przerwie spowodowanej pandemią wracają największe targi poświęcone technologiom druku – drupa. Przyszłoroczna edycja wystawy, zaplanowana w dniach od 28 maja do 7 czerwca pod hasłem „tworzymy przyszłość”, bez wątpienia przyciągnie jak w poprzednich latach wielu wystawców oraz gości z całego świata. Przez jedenaście dni w Messe Düsseldorf będzie można zobaczyć technologie, które ukształtują przyszłość całej branży. Organizator targów zapewnia, że zadba o liczne udogodnienia, by wesprzeć uczestników wydarzenia w jak najlepszym zaplanowaniu wizyty. Organizator zachęca do zakupu biletów online – można je już nabyć na stronie www.drupa.com.

Tętniący życiem przemysł na Labelexpo Europe 2023

Jeszcze nie opadł kurz po tegorocznej edycji targów Labelexpo Europe, jednak pora na pierwsze podsumowanie tej pierwszej po wymuszonej pandemią przerwie wystawy. W dn. 11–14 września w dziewięciu halach brukselskiego Expo (na powierzchni 36,5 tys. m2) swoją ofertę zaprezentowało 637 wystawców; premierowo pokazano ponad 250 produktów, szczególnie związanych z opakowaniami giętkimi, cyfryzacją i automatyzacją. Wielu wystawców pochwaliło się podpisanymi kontraktami. Bezprecedensowa fala upałów w Brukseli nie zniechęciła 35,9 tys. gości ze 138 krajów do wzięcia udziału w czterodniowym pokazie, a szczególnie licznie reprezentowane były takie kraje jak Niemcy, Francja i Włochy, licznie stawili się także goście z Polski.
Obszerne relacje z targów znajdą Państwo w kolejnych wydaniach „Świata DRUKU”.

Krakowska odsłona targów Packaging Innovations

Za nami 15. edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations. W dn. 20–21 września br. do Krakowa przyjechało kilkadziesiąt firm z Polski i zagranicy oraz goście ciekawi nowego otwarcia tej znanej wystawy. Uwagę wielu zwiedzających przyciągały prelekcje branżowych specjalistów oraz debata ekspercka „System kaucyjny po polsku – czy mamy szansę na sukces?”. Popularnością cieszyła się również wystawa ASP Kraków prezentująca wybrane projekty powstałe na Wydziale Form Przemysłowych, oraz oczywiście finał Konkursu Strefa Studenta, o którym więcej piszemy w dalszej części newslettera.
Relację z targów znajdą Państwo w listopadowym numerze „Świata DRUKU”.

Październikowy Dzień Otwarty w Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos

Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos 19 października br. organizują kolejny Dzień Otwarty w siedzibie firmy w Opolu. Głównym punktem programu tego bezpłatnego wydarzenia będą premiery: zestawu DTF do koszulek Artemis 602, rolowego plotera tnącego Summa S Class 3 TC160 oraz hybrydowego plotera LED UV Artemis Hybrid 220. Specjaliści Atrium oraz przedstawiciele firm Mutoh, Summa i Onyx zaprezentują tajniki obsługi plotera laserowego, druku UV i solwentowego, druku na gadżetach, znakowania koszulek, tworzenia naklejek, zadruku i aplikacji tapet atramentami żywicznymi. Do wykonywania prac będzie wykorzystywany profesjonalny sprzęt z Laboratorium Druku Atrium i Ikonos.

Zapraszamy na premierową prezentację drukarki EPSON SureColor SC-F2200

Wszystkich tych, którzy zastanawiają się, czy technologia druku bezpośredniego na tekstyliach (DTG) lub druk DTF może być odpowiednia do rozszerzenia zakresu działalności, jak i tych, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad jakością i wykonaniem zamówienia dla klienta, zamiast zlecać go podwykonawcom, zapraszamy do przyjrzenia się możliwościom, jakie oferuje hybrydowa drukarka Epson SureColor SC-F2200. Podczas prezentacji 3 października br. w showroomie w Chorzowie uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie ocenić, jak ta innowacyjna drukarka, łącząca cechy DTG i DTF, może pomóc w realizacji różnorodnych zleceń, przyspieszyć produkcję i usprawnić proces drukowania DTG i DTF na arkuszach.
Dla uczestników specjalna, promocyjna oferta na leasing urządzeń!*
Nie przegap takiej okazji – zgłoś swój udział w dniu otwartym!

Informacja reklamowa

Nowe oblicze procurementu na konferencji zakupowej

W dn. 9–10 października br. w hotelu Hilton Warsaw City odbędzie się 10. edycja konferencji Procon Polzak. Jest to największe tego typu wydarzenie w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, w pełni poświęcone tematom zakupowym. Na uczestników czekać będzie 20 prelegentów, czterech gości specjalnych oraz dwa dni wypełnione dawką inspiracji oraz merytorycznej wiedzy. O czym będzie mowa?

Konferencja naukowa ICQMSc 2023 na UEP

Instytut Nauk o Jakości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zorganizował w dn. 13–15 września br. konferencję naukową pod nazwą „2nd International Conference on Quality and Management Sciences 2023”. Konferencja miała formułę stacjonarną, a jej program koncentrował się na aktualnych osiągnięciach we wszystkich obszarach nauk o jakości, towaroznawstwie i naukach o zarządzaniu ze szczególnym uwzględnieniem ich roli w zrównoważonym rozwoju.

Świętowali podwójny jubileusz

3700 zwiedzających i 220 wystawców, 2 dni marketingowych inspiracji, blisko 700 oddanych głosów w konkursach branżowych i Gala Wystawców z uroczystym wręczeniem nagród POS Stars i Złoty Medal – tak w skrócie wyglądała 15. edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku Festiwal Marketingu. Tegoroczna odsłona Festiwalu Marketingu była także okazją do świętowania 20-lecia redakcji OOH magazine – organizatora targów. Obszerną relację z wydarzenia znajdą Państwo w październikowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Seria dwudniowych warsztatów w ramach Akademii Lasera

Po okresie wakacyjnym powraca Akademia Lasera, organizowana od 2007 r. przez firmę Colop Polska. Najbliższe spotkania zaplanowano w terminach: 21–22 września w Bytomiu, 19–20 października w Żabiej Woli pod Warszawą oraz 23–24 listopada w Bytomiu. Dla naszych Czytelników mamy po jednym zaproszeniu na każde szkolenie.

W lutym w Kielcach zadebiutują targi dla branży opakowań

Targi Branży Opakowaniowej In-Pack i towarzyszące im Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw IntraMag doczekały się swojego miejsca w kalendarzu Targów Kielce na 2024 rok. Od 13 do 15 lutego przyszłego roku kielecka hala wystawiennicza będzie gościć specjalistów obu branż, którzy zaprezentują najnowsze trendy, rozwiązania i technologie oraz podzielą się doświadczeniem z innymi wystawcami i odbiorcami. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym wydarzenia.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.