Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Pierwsza edycja White Toner Academy w Polsce

API.PL wraz z nowym partnerem – niemieckim producentem nośników transferowych Forever – oraz firmą OKI Poland organizuje wydarzenie w formie warsztatów pod nazwą White Toner Academy. Spotkania odbędą się w dwóch showroomach API.PL: w Rąbieniu k. Łodzi (7 listopada) i w Chorzowie (9 listopada). Projekt ma charakter międzynarodowy – warsztaty odbyły się już w ponad 13 krajach, zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, RPA oraz w Australii. Polską edycję szkoleń poprowadzą przedstawiciele wszystkich trzech wymienionych firm. Co w programie?

Targi Marek Własnych w Kielcach już 15 i 16 listopada

Produkty z Polski, Europy, a nawet USA będą poznawać przedstawiciele dużych sieci handlowych z kraju i zagranicy przez dwa dni listopada w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Biznesowy charakter wydarzenia wzmocnią imprezy towarzyszące. Wyzwania dla branży omówią eksperci podczas Forum Marek Własnych i Kongresu Ekspansywnych Eksporterów. Do udziału w Targach Marek Własnych cały czas można się zgłaszać.

Zdradzą przepis na sukces opakowania

W dn. 31 października odbędzie się ósma już edycja konferencji „Label Innovations, czyli przepis na sukces Twojego opakowania”. Wydarzenie, organizowane przez drukarnię Etidruk Etykiety.pl, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaplanowano w formule online. Co roku prelekcje branżowych specjalistów przyciągają wielu przedstawicieli przedsiębiorstw produkcyjnych szukających wiedzy w zakresie technologii opakowań i szans rozwojowych. Tematyka skupia się wokół opakowań, etykiet i etykietowania, nowych trendów opakowaniowych oraz praktycznych rozwiązań z tego zakresu. Start o 9.30, udział jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja. A co w programie?

Faller Packaging świętuje 10-lecie obecności w Polsce

Faller Packaging Polska – producent pudełek składanych, etykiet samoprzylepnych i ulotek do opakowań dla przemysłu farmaceutycznego i ochrony zdrowia – 13 października wraz z zaproszonymi gośćmi i kontrahentami świętował w swoim łódzkim zakładzie produkcyjnym jubileusz 10 lat obecności w naszym kraju. W tym gronie nie zabrakło oczywiście przedstawiciela „Świata DRUKU”. Relację z wydarzenia znajdą Państwo w listopadowym wydaniu naszego miesięcznika.

Startuje Festiwal SEPARATOR

Już w piątek, 13 października br., rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Inicjatyw Kreatywnych SEPARATOR, organizowanego przez studentów grafiki Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie. Wydarzenie, które potrwa do niedzieli (15.10), ma bogaty program obejmujący warsztaty tematyczne, wystąpienia specjalistów prowadzących prelekcje oraz wiele paneli dyskusyjnych na temat zagadnień z zakresu UX, UI, Digital Art, edytorstwa i multimediów.

Ważne wydarzenia branży poligraficznej

Już 28 listopada 2023 r. w Poznaniu odbędą się: Art of Color Spotkanie Liderów – Nowy wymiar druku, organizowane przez Grupę MTP wraz z Polską Izbą Druku oraz Polskim Bractwem Kawalerów Gutenberga. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Gala Złotego Gryfa, organizowana przez PID.

Zbliżają się targi Warsaw Industry Week

W dn. 24–26 października br. w Ptak Warsaw Expo odbędą się 7. Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week. Jest to wystawa o charakterze kontraktacyjnym, skierowana do przedstawicieli biznesu. To również okazja, by poznać najnowsze trendy w automatyzacji i cyfryzacji procesów produkcyjnych. Na licznych stoiskach i w salonach pokazowych eksperci i praktycy zaprezentują nowoczesne systemy i maszyny z kluczowych sektorów przemysłu. W programie m.in. prezentacje robotów przemysłowych i transportowych, a także konferencje i debaty.

Zbliżają się targi Fast Textile

W dn. 21–23 listopada 2023 r. w przestrzeniach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo odbędzie się 9. edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. To jedyna tego typu wystawa w Polsce, stanowiąca platformę do pozyskiwania i wymiany kontaktów biznesowych, zwiększania potencjału organizacyjnego firm i budowania rozpoznawalności marki na rynku tekstylnym.

Turniej branży poligraficznej w piłce nożnej

Marco Football Center wraz z drukarnią etykiet Marco organizują ogólnopolski turniej piłkarski firm związanych z branżą poligraficzną (drukarń oraz dostawców urządzeń, materiałów i usług). Wydarzenie zaplanowano 28 października w nowoczesnym i komfortowym obiekcie (ogrzewane boisko pod pneumatycznym zadaszeniem, najwyższej jakości murawa) w Gliwicach. Zgłoszenia drużyn do 13.10, liczba miejsc ograniczona.

Jubileuszowa edycja Kongresu Bezpieczeństwa Żywności

Coroczny Kongres Bezpieczeństwa Żywności jest wydarzeniem branżowym integrującym sektor żywnościowy oraz przedsiębiorstwa z otoczenia branży. Tegoroczna 10. edycja odbędzie się już 19 października 2023 r. w warszawskim Hotelu Arche Krakowska. Wydarzenie jest przeznaczone dla producentów żywności, dostawców surowców, opakowań, maszyn i urządzeń, jednostek certyfikujących oraz przedstawicieli usług w przemyśle żywnościowym.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.