Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

We wrześniu V Kongres Przemysłu Opakowań

W dn. 26 września 2023 r. w Poznaniu odbędzie się organizowana przez Polską Izbę Opakowań oraz MTP piąta edycja Kongresu Przemysłu Opakowań. W programie wydarzenia znajdą się m.in. wystąpienia będące próbą odpowiedzi na pytanie, w jakich kierunkach podąża produkcja w branżach, dla których opakowania są przeznaczone, jakich nowych produktów i technologii spodziewać się możemy na rynku za kilka lat, oraz jak w związku z tym na te wyzwania branża opakowaniowa chciałaby odpowiedzieć.

Czerwcowe Książkobranie we Wrocławiu

Fundacja Halo Targi, organizator Wrocławskich Targów Dobrych Książek, organizuje nowe wydarzenie pod nazwą Książkobranie. To targi książki, które odbędą się w dniach 23–25 czerwca br. (podczas Święta Wrocławia) w hali wystawowej na placu przed Dworcem Głównym PKP.

„Tektura na fali” w Warszawie

Firma Digiprint, przedstawiciel takich firm jak HP, Esko, Kongsberg, Scodix czy Highcon, organizuje 10 maja br. o godz. 10.30 w swoim warszawskim centrum demonstracyjnym spotkanie w pełni poświęcone cyfrowej produkcji materiałów z tektury falistej. Podczas wydarzenia zaplanowano zarówno sesje teoretyczne, jak i praktyczne przy maszynach. Cztery urządzenia zaprezentują proces produkcyjny opakowań pokazujący, jak cyfrowe technologie przyspieszają pracę. Co w programie?

Za nami Warsztaty z Profesjonalistami

W dn. 20 kwietnia br. w Laboratorium Druku Atrium i Ikonos w Opolu odbyły się Warsztaty z Profesjonalistami. Jak podkreśla organizator, wydarzenie okazało się dużym sukcesem – wzięło w nim udział ponad 70 osób z całej Polski, zarówno szukających sposobów na rozwinięcie swojej działalności, jak i stawiających pierwsze kroki w biznesie. Dla gości przygotowano profesjonalne pokazy maszyn wielkoformatowych przeznaczonych dla dużych i małych drukarń, agencji reklamowych, branży marketingowej, poligraficznej, tekstylno-odzieżowej i wnętrzarskiej.

Już za miesiąc Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie odbędą się w dniach 25–28 maja br. w Pałacu Kultury i Nauki oraz na placu Defilad. To kluczowe wydarzenie literackie w Polsce z udziałem blisko 500 wystawców i kilkuset znakomitych autorów z Polski i 16 innych krajów: Austrii, Armenii, Azerbejdżanu, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Indii, Islandii, Korei Płd., Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rumunii, Słowacji, Włoch oraz Ukrainy – która jest gościem honorowym tegorocznej edycji.

Startują Targi Film Video Foto

W czwartek 20 kwietnia br. w hali Expo-Łódź najstarsza impreza branżowa po raz kolejny stanie się świętem wszystkich osób, których pasją jest uwiecznianie rzeczywistości w kadrze zdjęciowym i filmowym. Podczas trzech dni miłośnicy fotografowania będą mieli okazję zapoznania się z ofertą blisko 100 wiodących marek fotograficznych, audio i wideo-filmowych, przetestowania najnowszego sprzętu z zakresu grafiki komputerowej, cyfrowej obróbki obrazu oraz druku. Co czeka na gości?

Moc inspiracji i możliwości na targach Fespa

Tegoroczna odsłona targów FESPA Global Print Expo 2023, zaplanowana w przestrzeniach Messe Monachium w dn. 23–26 maja, powraca do świetności sprzed czasu pandemii. Jak zapowiada organizator, w gronie ponad 500 międzynarodowych wystawców znajdzie się niemal 100 firm, które wracają pod skrzydła wystawy po raz pierwszy od 2019 r. Kolejne 80 marek zadebiutuje na targach (m.in. Xeikon).
Dla Czytelników „Świata DRUKU” mamy specjalny kod promocyjny obniżający cenę biletu! Aby skorzystać z tańszego wstępu na targi, należy zarejestrować i opłacić swój udział, wpisując w formularzu (dostępnym na stronie głównej targów) specjalny kod: FESA342 (kod obowiązuje do 23.04 – wówczas bilet kosztuje 50 euro; po tym terminie cena wyniesie 80 euro).

W kwietniu Sico Open Day

Sico Print Solutions organizuje 25 kwietnia w godz. 10–16 dzień otwarty w swoim showroomie zlokalizowanym w magazynie w Radzyminie. To okazja, by w niezobowiązującej, luźnej atmosferze porozmawiać o tym, co najciekawsze w druku cyfrowym i druku DTF. Podczas eventu dostępni będą Product Managerowie Sico, odpowiedzialni za ofertę materiałową, aby pomóc w doborze odpowiednich mediów do prezentowanych urządzeń. Gościem będzie przedstawiciel firmy Gravotech, który zaprezentuje możliwości lasera L-solution 900. Co jeszcze w programie?

Trwają przygotowania do majowych targów książki

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie odbędą się w dn. 25–28 maja 2023 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i na placu Defilad. Wstęp na wszystkie targowe wydarzenia jest wolny, a wybrane spotkania transmitowane będą w mediach społecznościowych organizatora. W targach udział weźmie około 500 wystawców, w tym bardzo szeroka reprezentacja polskiego rynku wydawniczego oraz ponad 100 zagranicznych wystawców i agenci literaccy z kilkunastu krajów. Gościem Honorowym tegorocznej edycji będzie Ukraina.

Od gospodarki o obiegu zamkniętym do cyfryzacji

W dn. 4–10 maja 2023 r. w Düsseldorfie odbędą się targi interpack, poświęcone przemysłowi przetwórczemu i opakowaniowego. Po sześcioletniej przerwie w 18 halach wystawienniczych ponad 2,7 tys. wystawców z całego świata zaprezentuje rozwiązania przeznaczone dla wszystkich obszarów tego sektora gospodarki – od produktów żywnościowych i napojów, przez farmaceutyki i kosmetyki, po towary niespożywcze i przemysłowe. Jak zapowiadają organizatorzy, szczególny nacisk zostanie położony na technologie cyfrowe oraz zrównoważone produkty i procesy; nie zabraknie premier technologicznych.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.