Home / Archiwum

Sposób filtrowania:
Aktualne filtrowanie: Wszystko

Z ostatniej chwili

UPM Raflatac jest pierwszą firmą na świecie, która wykorzystuje odpady z tworzyw sztucznych zanieczyszczających ocean (OBP) do produkcji etykiet. Seria etykiet Ocean Action powstaje przy wykorzystaniu metody bilansu masy i stanowi efekt ścisłej współpracy UPM z wieloma partnerami w łańcuchu wartości produktu.

Czy wystarczy mieć dobry pomysł, aby odnieść sukces? Bardzo rzadko, najczęściej potrzeba jeszcze ciężkiej pracy, odwagi i determinacji. Studenci, którzy biorą udział w konkursie Strefa Studenta organizowanym przez Targi w Krakowie w ramach Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, wiedzą jak szczęściu pomóc.

Drukarnia cyfrowa FotoiDruk z siedzibą w Kaletach w woj. śląskim zdecydowała się na zakup plotera tnącego Sinajet 1007MT. Maszyna, którą dostarczyła firma Grafmasz, pozwoliła na poszerzenie spektrum oferowanych usług oraz przyspieszenie niektórych dotychczas wykonywanych prac.

Nowoczesne drukarnie, realizujące w krótkim czasie wiele różnorodnych zleceń w konkurencyjnych cenach, muszą opierać swoją pracę na elastyczności. Aby wspierać inteligentne planowanie produkcji, firma Koenig & Bauer wprowadziła na rynek narzędzie Job Optimiser – wydajne oprogramowanie typu Advanced Planning Software (APS).

Firma Reed Exhibitions poinformowała o ponownym przesunięciu daty planowanej ostatnio na lipiec br. megawystawy WEPACK (World Expo of Packaging Industry), skupiającej cały łańcuch branży opakowaniowej. Decyzja wynika z obostrzeń epidemicznych lokalnych władz. Wydarzenie ma się odbyć w supernowoczesnym i rozległym kompleksie Shenzhen World Exhibition & Convention Center w terminie 27–29 września 2022 r.