Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Warsztaty Tekstylne firm Atrium i Ikonos

W dn. 1 grudnia 2022 r. firmy Atrium i Ikonos zorganizowały Warsztaty Tekstylne w nowo otwartym Laboratorium Druku w Opolu. Uczestnicy wydarzenia, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, mieli okazję poznać możliwości licznych rozwiązań z portfolio dystrybutora, w tym nowości. Co szczególnie przykuło uwagę gości?

11. edycja targów RetailShow

Za nami kolejna wystawa skierowana do branży handlu detalicznego – w Warszawie w dn. 23–24 listopada br. odbyło się największe, jak podkreśla organizator, wydarzenie tego sektora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow. Podczas wystawy, nad którą patronat medialny sprawował „Świat DRUKU”, przedstawiciele sieci i centrów handlowych, najemcy i właściciele sklepów mogli znaleźć rozwiązania niezbędne do prowadzenia działalności. W tym roku producenci technologii i wyposażenia szczególnie promowali nowości, oparte na automatyzacji i robotyzacji.

Paryskie targi All4Pack w nowej formule

W dn. 21–24 listopada 2022 r. w Paryżu po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią odbyły się międzynarodowe targi All4Pack Emballage Paris. Wystawa, organizowana co dwa lata, jest przeznaczona dla sektora opakowań i intralogistyki. Jak podaje organizator, w wydarzeniu wzięło udział ok. 45 tys. gości z 80 krajów (aż 69% to osoby decyzyjne w firmach lub biorące udział w zakupie rozwiązań), którym ofertę zaprezentowało 1,1 tys. wystawców (z czego połowa to firmy spoza Francji).

Za nami 8. edycja targów Fast Textile

W dn. 15–17 listopada 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo odbyła się ósma edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. To jedyna tego typu wystawa w Polsce, stanowiąca platformę do pozyskiwania i wymiany kontaktów biznesowych, zwiększania potencjału organizacyjnego firm i budowania rozpoznawalności marki na rynku tekstylnym.

Dwudniowe warsztaty Akademii Lasera w Colop Polska

Trwa cykl szkoleń Akademia Lasera, organizowany przez Colop Polska. W ostatnim, listopadowym spotkaniu wzięło udział trzynaście osób z ośmiu firm. Kolejne edycje dwudniowych szkoleń odbędą się w Bytomiu w terminach: 8–9 grudnia br. i 12–13 stycznia. Spotkania są przeznaczone dla wszystkich osób zainteresowanych technologią laserową, które chcą dowiedzieć się więcej na temat możliwości urządzeń oraz materiałów wykorzystywanych do obróbki laserowej. Dla naszych Czytelników mamy po jednym zaproszeniu na każde szkolenie.

Targi PSI wracają z bogatym programem

W dn. 10–12 stycznia 2023 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbędą się – w formule stacjonarnej – Europejskie Targi Przemysłu Artykułów Reklamowych PSI, poświęcone innowacjom technologicznym oraz sposobom ich efektywnego wykorzystywania w działaniach marketingowych. Przez trzy dni w Düsseldorfie dominować będą tematy z zakresu zrównoważonego rozwoju, wartości dodanej i wiedzy praktycznej, by w obecnych warunkach rynkowych wskazać przedsiębiorcom strategie umożliwiające osiągnięcie sukcesu w sektorze produktów promocyjnych.

Sprawdzone trio wróci do Monachium

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Spotkanie online poświęcone personalizacji

Producent maszyn do druku cyfrowego – firma HP Indigo oraz wyłączny dystrybutor tej technologii w Polsce – firma Digiprint organizują 2 grudnia br. o godz. 10.00 bezpłatny webinar zatytułowany „Projekt z charakterem. Potęga personalizacji!”. Spotkanie, które poprowadzi dwóch ekspertów – Guy Bibi, twórca oprogramowania HP Mosaic, i Abel Sanchez-Hermosilla, jest przeznaczone dla projektantów, przedstawicieli marek oraz drukarń. Jego celem jest zainspirowanie wszystkich osób zainteresowanych wyróżnieniem produktów na półce sklepowej. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym wydarzenia.

Spotkanie szkoleniowe Polskiej Izby Fleksografów

Polska Izba Fleksografów wraz z partnerami – firmami Mark Andy, Emipak (przedstawicielem BST w naszym kraju) i PC Print – zorganizowała szkolenie przeznaczone dla specjalistów z branży fleksograficznej, zaangażowanych w techniczne aspekty produkcji. Wydarzenie odbywało się w dniach 26 i 27 października br. w Warszawie w dwóch odsłonach. Pierwszego dnia miało ono charakter teoretyczny, drugiego – w warszawskim Centrum Technologicznym Mark Andy – stricte warsztatowy.

Konferencja nt. optymalizacji inwestycji technologicznych

Firma eProductivity Software (ePS) w dn. 23–26 stycznia 2023 r. organizuje konferencję o nazwie Connect w Wynn (Las Vegas). Spotkanie jest przeznaczone dla liderów branży, właścicieli firm i użytkowników nowoczesnych technologii, a jego zadaniem jest wskazanie im sposobów na optymalizację inwestycji technologicznych. Firma eProductivity Software dawniej funkcjonowała jako dział oprogramowania firmy EFI. Samodzielną firmą stała się na początku 2022 r., gdy został on kupiony przez spółkę private equity Symphony Technology Group, działającą w obszarze oprogramowania i analityki danych.

Z ostatniej chwili

Mijający rok przyniósł branży opakowań wiele zmian. Nowa rzeczywistość kształtowała lokalne gospodarcze relacje biznesowe, a kwestie łączności, cyfryzacji, automatyzacji i zrównoważonego rozwoju stały się podstawą produkcji. Jean-Pascal Bobst, prezes firmy BOBST, analizując minione miesiące, przedstawia wnioski na temat przyszłości tego sektora.

25 listopada br., podczas Gali Jubileuszowej Polskiej Izby Druku, poznaliśmy laureatów XXII edycji konkursu Złotego Gryfa. Jest to największy i najstarszy w Polsce konkurs obejmujący całe spektrum produkcji poligraficznej, gdzie oceniana jest wyłącznie jakość wykonania produktu. Jak już informowaliśmy, w tegorocznej edycji rywalizacji prestiżową statuetką nagrodzono wydanie nr 6/2021 „Świata DRUKU” (kategoria: Czasopismo wielobarwne). Jakie inne produkty rodzimej poligrafii zdobyły wyróżnienie?

Za nami kolejna wystawa skierowana do branży handlu detalicznego – w Warszawie w dn. 23–24 listopada br. odbyło się największe, jak podkreśla organizator, wydarzenie tego sektora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow. Podczas wystawy, nad którą patronat medialny sprawował „Świat DRUKU”, przedstawiciele sieci i centrów handlowych, najemcy i właściciele sklepów mogli znaleźć rozwiązania niezbędne do prowadzenia działalności. W tym roku producenci technologii i wyposażenia szczególnie promowali nowości, oparte na automatyzacji i robotyzacji.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.