Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Targi WEPACK kolejny raz przeniesione

Firma Reed Exhibitions poinformowała o ponownym przesunięciu daty planowanej ostatnio na lipiec br. megawystawy WEPACK (World Expo of Packaging Industry), skupiającej cały łańcuch branży opakowaniowej. Decyzja wynika z obostrzeń epidemicznych lokalnych władz. Wydarzenie ma się odbyć w supernowoczesnym i rozległym kompleksie Shenzhen World Exhibition & Convention Center w terminie 27–29 września 2022 r.

Walne Zgromadzenie Członków PSSiDC

W dn. 22 czerwca br. w Mikołowie, w Śląskim Ogrodzie Botanicznym, odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Stowarzyszenia Sitodruku i Druku Cyfrowego.

Pełne inspiracji RoadShow 2022

Firma Atrium Centrum Ploterowe wraz z Ikonos organizuje RoadShow w miesiącach lipiec i sierpień 2022 r. Zaplanowano aż dziewięć spotkań, a najbliższe odbędą się w Łodzi – 5 lipca i w Olsztynie – 7 lipca br. Udział w wydarzeniu, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, jest bezpłatny. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Entuzjaści słowa pisanego w Opolu

Popularność szóstej edycji Festiwalu Książki Opole (3–5 czerwca 2022 r.) – jak podkreślają organizatorzy wydarzenia – przekroczyła wszelkie oczekiwania. Na trzy dni plac Wolności w Opolu zamienił się w miasteczko literackie, które gościło ponad osiemdziesięciu wydawców z całego kraju, najpoczytniejszych pisarzy, licznych artystów, a także rekordową liczbę miłośników literatury z całej Polski. „Świat DRUKU” po raz kolejny objął wydarzenie patronatem medialnym.

Marketing Mix dla druku i poligrafii podniesie kwalifikacje

W świecie dynamicznych przemian nie wystarczy raz zdobyć wykształcenie czy zawód – warto inwestować w rozwój kompetencji zawodowych i ciągle podnosić kwalifikacje. Organizatorzy Festiwalu Marketingu – targów reklamy i druku, które odbędą się w warszawskiej Hali EXPO XXI już 14 i 15 września br., stwarzają ku temu okazję i zapraszają na bezpłatną konferencję dla dyrektorów i właścicieli drukarń – „Marketing Mix dla druku i poligrafii”. Liczba miejsc ograniczona. A co w programie?

Potęga druku hybrydowego

Prawie 250 osób wzięło udział w Open House, zorganizowanym pod hasłem „Siła druku hybrydowego” przez firmę Mark Andy w jej warszawskim centrum demonstracyjnym. W ciągu dwóch dni – 31 maja i 1 czerwca – klienci z całego świata, obecni zarówno na miejscu, jak też online, mieli okazję obejrzeć w pracy wybrane rozwiązania z jej oferty.
Jakie? – O tym przeczytają Państwo w czerwcowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Road Show 2022 organizowane przez Atrium i Ikonos

Firma Atrium Centrum Ploterowe wraz z marką Ikonos organizuje letni objazd po Polsce. Zaplanowano aż dziewięć spotkań (udział bezpłatny) w największych miastach naszego kraju. Cykl pokazów, nad którym patronat medialny objął "Świat DRUKU", to kolejna okazja do wymiany doświadczeń i licznych inspiracji, a także bodziec do przygotowania ciekawszej, szczegółowej oferty, wzbogaconej próbkami, gotowymi produktami czy nieszablonowymi realizacjami. Gdzie i kiedy można dołączyć?

Targi Fespa pokazały gotowość branży do budowania przyszłości

Odbywające się w Berlinie targi FESPA Global Print Expo 2022 (31 maja – 3 czerwca br.) wraz z wystawą European Sign Expo przyciągnęły liczną międzynarodową społeczność skupioną wokół druku specjalistycznego i znakowania.

Targi Packaging Innovations po raz 14.

W dn. 31 maja – 1 czerwca br. w warszawskiej hali Expo XXI miała miejsce 14. odsłona Międzynarodowych Targów Packaging Innovations. Organizatorzy przygotowali bogaty program wydarzenia – oprócz wystawy prezentującej ofertę firm z branży etykiet i opakowań złożyły się na niego liczne warsztaty i prezentacje w strefie workShops, spotkania z młodymi projektantami w Strefie Studenta oraz konferencja Packaging [R]evolution. Na relację z wydarzenia zapraszamy do letniego wydania specjalnego „Świata DRUKU”, poświęconego tematyce opakowań i etykiet.

Za nami targi Print4All 2022

Przestrzenie Fiera Milano w dn. 3–6 maja br. gościły drugą edycję targów Print4All, przeznaczonych dla drukarzy oraz przetwórców opakowań, etykiet i wydruków komercyjnych, oraz wystaw pokrewnych (Ipack-Ima, Intralogistica Italia i Green Plast). W wydarzeniu wzięło udział 246 wystawców oraz niemal 21 tys. gości z aż 66 krajów, z czego aż 44% stanowili właściciele firm, dyrektorzy generalni i menedżerowie, a 32% – specjaliści techniczni, oceniający prezentowane rozwiązania i rekomendujący je decydentom.

Z ostatniej chwili

UPM Raflatac jest pierwszą firmą na świecie, która wykorzystuje odpady z tworzyw sztucznych zanieczyszczających ocean (OBP) do produkcji etykiet. Seria etykiet Ocean Action powstaje przy wykorzystaniu metody bilansu masy i stanowi efekt ścisłej współpracy UPM z wieloma partnerami w łańcuchu wartości produktu.

Czy wystarczy mieć dobry pomysł, aby odnieść sukces? Bardzo rzadko, najczęściej potrzeba jeszcze ciężkiej pracy, odwagi i determinacji. Studenci, którzy biorą udział w konkursie Strefa Studenta organizowanym przez Targi w Krakowie w ramach Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, wiedzą jak szczęściu pomóc.

Drukarnia cyfrowa FotoiDruk z siedzibą w Kaletach w woj. śląskim zdecydowała się na zakup plotera tnącego Sinajet 1007MT. Maszyna, którą dostarczyła firma Grafmasz, pozwoliła na poszerzenie spektrum oferowanych usług oraz przyspieszenie niektórych dotychczas wykonywanych prac.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.