Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Trwa rejestracja wydarzenie WrapFest 2024

Stowarzyszenie FESPA w dn. 3–4 października 2024 r. organizuje na prestiżowym torze wyścigowym Silverstone (siedzibie British Motor Racing) w brytyjskim Northamptonshire drugą edycję wydarzenia o nazwie WrapFest. Jest ono skierowane do społeczności zajmującej się oklejaniem pojazdów i innych powierzchni. Do 4 września można kupić bilety w niższej cenie.

Przystanek na drodze do targów Print4All

W dn. 11–12 lipca br. we Włoszech, niedaleko Werony odbyła się konferencja Print4All, zorganizowana przez tamtejsze stowarzyszenia aktywne w sektorach poligraficznym i przetwórczym: Acimga i ARGI, we współpracy z Fiera Milano. Wydarzenie, w którym wziął udział przedstawiciel „Świata DRUKU”, stanowi wstęp do przyszłorocznych targów Print4All (Mediolan, 27–30.05.2025 r.), przeznaczonych dla drukarzy oraz przetwórców opakowań, etykiet i wydruków komercyjnych.

Trwa rejestracja na święto tektury

Miło nam poinformować, że można się już rejestrować na tegoroczne konferencje poświęcone tekturze. W tym roku jesienią pod jednym dachem w hotelu Primavera w Jastrzębiej Górze odbędą się dwa wydarzenia tematyczne: XIII Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (14–15 października) i VIII Konferencja „Innowacyjne opakowania – projektowanie i produkcja opakowań z tektury litej” (kolacja integracyjna 15 października i wykłady 16 października).

Jubileusz Polskiej Izby Opakowań

W roku 2024 Polska Izba Opakowań świętuje jubileusz 30-lecia działalności. Utworzona 20 października 1994 r. na Walnym Zgromadzeniu Założycielskim Krajowa Izba Opakowań (od 2006 r. Polska Izba Opakowań) powstała w odpowiedzi na potrzeby rodzącego się przemysłu opakowań w Polsce. Obchody tej ważnej rocznicy zaplanowano 27 listopada br. w Warszawskim Domu Technika NOT przy ul. T. Czackiego 3/5.

Targi PCI Days 2024 już za nami

Warszawskie Expo XXI w dn. 19–20 czerwca br. już po raz piąty zamieniło się w centrum inspiracji za sprawą piątej edycji targów PCI Days, podczas których spotkali się przedstawiciele przemysłu kosmetycznego, farmaceutycznego i suplementów diety oraz branż wspierających ten sektor – przede wszystkim poligraficznej i opakowaniowej. Ponad 2 tys. osób odwiedziło 250 stoisk, prezentujących najnowsze trendy, rozwiązania oraz bogatą ofertę produktów i usług. Dodatkowo podczas wydarzenia odbyło się prawie 50 wykładów i osiem warsztatów branżowych.

Uchylono rąbka tajemnicy na temat 6. edycji Warsztatów Flekso

Szóstą już edycję Warsztatów Flekso „Flekso jakie jest, każdy widzi... Zrównoważony rozwój” zaplanowano ponownie w formule dwudniowej – w terminie 23 i 24 października br. W warszawskim Hotelu Focus Premium spotkają się praktycy branży (właściciele drukarń oraz przygotowalni, technologowie, inżynierowie produkcji oraz inne osoby zajmujące się w codziennej pracy fleksografią). Podczas konferencji zapowiadającej jesienne wydarzenie, która odbyła się 21 czerwca w siedzibie firmy Wolff Poligrafia (wraz firmami 3M i Sun Chemical współorganizującej Warsztaty), organizatorzy zarysowali plan październikowego spotkania.

Odblokują potencjał branży i pokażą jej odporność

W dniach 11–13 marca 2025 r. w przestrzeniach wystawowych Messe Monachium odbędzie się VII edycja targów CCE International, skierowanych do przemysłu tektury falistej i litej, której towarzyszyć będzie XIV wystawa ICE Europe, poświęcona obróbce materiałów giętkich – papieru, folii i taśm.

Targi Promo Show rosną w siłę

Trwają prace nad Międzynarodowymi Targami Reklamy i Druku Promo Show. Obok wystawców, którzy uczestniczą w wydarzeniu od samego początku, w najbliższej edycji, zaplanowanej na termin 29–30 stycznia 2025 r., pojawią się nowe firmy.

8. Festiwal Książki w Opolu za nami

Tegoroczna edycja Festiwalu Książki Opole, która odbyła się w dn. 7–9 czerwca, była rekordowa pod każdym względem. Na trzy dni Plac Wolności w Opolu po raz kolejny zamienił się w wypełnione zielenią miasteczko literackie. Goszczono ponad stu dwudziestu wydawców, najpoczytniejszych pisarzy, a także wielu artystów. Przez cały weekend miasto żyło pasją czytelniczą, uczestnicy mieli okazję brać udział w ponad stu spotkaniach z autorami na scenie, w bibliotece oraz na stoiskach wydawców, odbyły się też liczne warsztaty dla najmłodszych czytelników.

Wysoka frekwencja podczas warsztatów car wrappingu

W dn. 13 i 14 czerwca br. firmy Atrium i Ikonos zorganizowały w swojej opolskiej siedzibie profesjonalne warsztaty z oklejania samochodów z wykorzystaniem folii wylewanych Omega Skinz. Jak podaje organizator wydarzenia, wysoka frekwencja oraz zaangażowanie prowadzących warsztaty specjalistów przełożyły się na serię inspirujących prezentacji, spotkań i rozmów. Co przygotowano dla gości?

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.