Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Kiedy niski stopień migracji staje się koniecznością

W dn. 23–24 maja br. firma Mark Andy Poland organizuje w swoim warszawskim Centrum Demonstracyjnym kolejne warsztaty, tym razem poświęcone tematowi niskiej migracji. Coraz bardziej rygorystyczne prawo, coraz większe wymagania producentów żywności, kosmetyków, farmaceutyków i ich klientów, a dodatkowo planowane duże zmiany legislacyjne sprawiają, że zjawisko niskiej migracji w produkcji opakowań i etykiet do żywności, napojów, chemii, kosmetyków, leków staje się obecnie ważnym problemem.

Doświadcz druku przyszłości na premierowym pokazie urządzenia imagePRESS V1350

Trwają zapisy na prezentację najnowszego urządzenia Canon imagePRESS V1350 do druku produkcyjnego. 18 i 19 kwietnia w swojej warszawskiej siedzibie przy ul. G. Daimlera 2 Canon wraz z partnerami zaprezentuje automatyczny proces druku. Na gości czeka pokaz możliwości zaawansowanej, wszechstronnej i superwydajnej maszyny imagePRESS V1350. Razem z nią zaprezentowane zostaną rozwiązania: multifiniszer Duplo DocuCutter DC-618, stół tnący PFi B2 oraz automatyzujący pracę kontroler druku Fiery E9000. Aby wziąć udział w bezpłatnym wydarzeniu, należy wypełnić formularz na stronie www.canon.pl.

Informacja reklamowa

Polski Związek Zawodowy Poligrafów świętuje 150-lecie

Na 1 i 2 czerwca 2023 r. zaplanowano obchody jubileuszu 150-lecia Polskiego Związku Zawodowego Poligrafów – drugiej najstarszej na świecie organizacji związkowej drukarzy. Wyjątkowe wydarzenie, którego współorganizatorem jest Polska Izba Druku, a nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, odbędzie się w warszawskim hotelu DoubleTree by Hilton. W programie przewidziano zarówno serię wystąpień specjalistów, jak i uroczystą galę.

Podwójny jubileusz – Festiwal Marketingu już we wrześniu

Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii – Festiwal Marketingu odbędą się 13–14 września br. w jubileuszowej odsłonie. Impreza jak co roku odbędzie się w Expo XXI w Warszawie. Podczas wydarzenia inspiracje znajdą zarówno poszukujący gadżetowych nowości, tekstyliów reklamowych, materiałów POS, poligrafii reklamowej, eventowych, jak i opakowań.

Kompleksowy przegląd trendów w branży na majowej konferencji

Firma Grafotronic, specjalizująca się w dziedzinie wykańczania cyfrowego po druku, w dn. 24 i 25 maja br. organizuje w swojej siedzibie (Warszawa, Annopol 4a) konferencję pod nazwą Aspire. Wezmą w niej udział czołowi eksperci m.in. z firm Cerm, Domino, Durst, Esko, Foilco, HP Indigo, Konica Minolta, Kurz, Labelhub, Screen oraz Xeikon, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat najnowszych trendów w zakresie druku cyfrowego, przepływu pracy oraz finishingu.

Kwietniowe „Warsztaty z profesjonalistami” w Opolu

Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos organizują 20 kwietnia br. w swojej siedzibie wydarzenie pod nazwą „Warsztaty z profesjonalistami”. Jego głównym punktem będzie premiera nowego hybrydowego plotera Artemis Hybrid LED UV 220. Ponadto uczestnicy spotkania będą mogli poznać tajniki obsługi plotera laserowego, druku UV i solwentowego, druku na gadżetach, znakowania koszulek, tworzenia naklejek, zadruku i aplikacji tapet atramentami żywicznymi. Warsztaty poprowadzą profesjonaliści z firm znanych w branży reklamowej i poligraficznej, mający doświadczenie i wiedzę popartą latami praktyki. Do wykonywania prac będzie wykorzystywany profesjonalny sprzęt z Laboratorium Druku Atrium i Ikonos.

Agenda trzydniowej Konferencji Fleksografów 2023

Trwa rejestracja na tegoroczną odsłonę dorocznego spotkania branży flekso, organizowanego przez Polską Izbę Fleksografów. W tym roku Konferencja Fleksografów, nad którą patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”, odbędzie się w dn. 24–26 kwietnia w centrum konferencyjno-hotelowym MCC Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia.

Trwają przygotowania do 8. edycji targów Warsaw Pack

Dynamiczny rozwój, najaktualniejsze zagadnienia, kompetentni eksperci i networking klasy światowej – to wszystko można będzie znaleźć podczas 8. odsłony Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18–20 kwietnia 2023 r. w Ptak Warsaw Expo.

Targi Książki i Mediów Vivelo 2023

W dn. 18–21 maja 2023 r. na stadionie PGE Narodowym odbędą się Targi Książki i Mediów Vivelo. Wizją organizatorów jest stworzenie pierwszego w Europie wydarzenia gromadzącego wydawnictwa książkowe oraz wydawców mediów tradycyjnych i internetowych. W jednej przestrzeni zostaną zaprezentowane książki i media – w drukowanej odsłonie oraz w wersji cyfrowej, w tym online, audio, wideo i w innych formach zgodnych z najnowszymi trendami technologicznymi.

Za nami targi Hunkeler Innovationdays

„Next Level Automation” – pod takim hasłem przebiegała 14. edycja targów Hunkeler Innovationdays, zorganizowana przez firmę Hunkeler przy wsparciu ponad 100 jej partnerów technologicznych. Odbywające się w dniach 27 lutego – 2 marca wydarzenie przyciągnęło niemal 7 tys. gości. Wśród polskich odwiedzających znaleźli się głównie przedstawiciele drukarń dziełowych i komercyjnych (web-to-print). W dwóch pawilonach w Lucernie zaprezentowano 50 linii technologicznych, uwzględniających maszyny drukujące czołowych producentów (zwojowe i arkuszowe) oraz ponad 20 urządzeń marki Hunkeler.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.