Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Jesienią w Poznaniu będą królować opakowania

Tegoroczną, 35. edycję Międzynarodowych Targów Pakowania i Etykietowania Taropak, zaplanowano w dn. 27–29 września 2023 r. w MTP w Poznaniu. Wystawa obejmuje wszystkie sektory branży opakowań przeznaczonych dla wielu gałęzi gospodarki. W przededniu targów odbędzie się organizowana przez Polską Izbę Opakowań oraz MTP piąta edycja Kongresu Przemysłu Opakowań, której jednym z najważniejszych celów będzie omówienie szans i wyzwań przyszłości tej branży.

Konferencja Stowarzyszenia Introligatorów Polskich

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich organizuje w dn. 14–15 września 2023 r. w Bibliotece Śląskiej w Katowicach drugą edycję konferencji branżowej, której towarzyszyć będzie wystawa prac introligatorskich członków SIP. Chęć uczestniczenia w wydarzeniu można zgłaszać do 10 sierpnia br. (udział jest bezpłatny).

Przystanek na drodze do targów Print4All 2025

W dn. 6–7 lipca br. we włoskiej miejscowości Stresa nad jeziorem Maggiore odbyła się konferencja Print4All, zorganizowana przez tamtejsze stowarzyszenia aktywne w sektorach poligraficznym i przetwórczym: Acimga i ARGI, we współpracy z Fiera Milano. Wydarzenie, w którym wziął udział przedstawiciel „Świata DRUKU”, stanowi wstęp do 3. edycji wystawy Print4All (Mediolan, 27–30.05.2025 r.), przeznaczonej dla drukarzy oraz przetwórców opakowań, etykiet i wydruków komercyjnych. Po dniu wypełnionym interesującymi prezentacjami, goście konferencji mieli okazję zwiedzić firmę Omet w Molteno, gdzie w centrum innowacji zaprezentowano maszynę KFlex. Obszerną relację z wydarzenia zamieścimy w kolejnym wydaniu naszego miesięcznika.

Targi PCI Days 2023 pełne inspiracji, innowacji i kreatywności

W dniach 21–22 czerwca br. odbyło się wielkie święto liderów przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego. Nowe kontakty, ciekawe rozmowy, wymiana doświadczeń i ogromna dawka wiedzy merytorycznej to najważniejsze wartości Targów PCI Days. Ponad 2 tys. osób odwiedziło 200 stoisk, by dokonać przeglądu najnowszych trendów, inspirujących rozwiązań i bogatej oferty produktów i usług. Odbyło się prawie 70 wykładów i warsztatów. To wszystko w trakcie zaledwie dwóch intensywnych dni.

Targi Labelexpo Europe 2023 coraz bliżej

W dn. 11–14 września br. w przestrzeniach Brussels Expo odbędzie się pierwsza od 2019 r. edycja Labelexpo Europe – największych na świecie targów poświęconych drukowi etykiet i opakowań giętkich. Przez cztery dni w dziewięciu pawilonach wystawowych ponad 600 firm zaprezentuje swoją ofertę. Jak zapowiada organizator, jesienne targi „zapowiadają się jako prawdziwie wizjonerskie wydarzenie”, stanowiące nie lada okazję na poznanie najnowszych trendów i technologii od największych marek w branży. Oprócz pokazów druku na stoiskach wystawców na gości będzie czekać także bogaty program edukacyjny.

Kształtowanie przyszłości świata opakowań

Szwajcarski producent BOBST zaprosił media branżowe na organizowaną co roku konferencję prasową do swojego Centrum Opakowań w Mex niedaleko Lozanny. Podczas spotkania 27 czerwca br., w którym wziął udział przedstawiciel „Świata DRUKU”, dyrektor generalny Jean-Pascal Bobst wraz z zespołem kierowniczym wyższego szczebla zaprezentował aktualności na temat działalności firmy oraz plany związane z nowościami dla branży tektury litej i falistej. Nie zabrakło demonstracji kompleksowych rozwiązań producenta dla przemysłu opakowań, debaty nad jego przyszłością, a także przedstawienia nowego pokolenia pracowników firmy. Obszerną relację z wydarzenia zamieścimy w jednym z najbliższych wydań „Świata DRUKU”.

Targi Marek Własnych w Kielcach

Future Private Labels Expo to jedyne w Polsce targi poświęcone w 100% markom własnym. Wydarzenie, nad którym „Świat DRUKU” objął patronat medialny, odbędzie się w dn. 15–16 listopada 2023 r. w Targach Kielce, równolegle z kolejną edycją Kongresu Ekspansywnych Eksporterów. Dlaczego warto tam być?

Poznaj wyzwania i szanse stojące przed polskim rynkiem poligraficznym

W dn. 5–7 września 2023 roku w Ptak Warsaw Expo odbędą się międzynarodowe targi branży poligraficznej Warsaw Print-Tech Expo. Będą one okazją do rozmowy na temat stanu tego sektora usług, rozwoju działających w nim technologii oraz dróg do zwiększenia jego konkurencyjności we współczesnym biznesie. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym wydarzenia.

Od prepressu, przez cyfrowy druk UV LED, po cięcie

W dn. 14–15 czerwca br. firma LFP Industrial Solutions po raz trzeci zaprosiła gości do swojej wrocławskiej siedziby na dni otwarte, by ponownie zaprezentować procesy produkcyjne od prepressu, przez cyfrowy druk UV LED, aż po cięcie. Drukowaniem „zajęła się” cyfrowa maszyna Vanguard VK300D-HS; cięcie, frezowanie i bigowanie pokazano na przykładzie plotera Elitron Kombo SD+31.20, nie zabrakło też prezentacji oprogramowania wspierającego proces produkcyjny oraz specjalistycznych podłoży od thyssenkrupp Materials Poland.

Frekwencyjny sukces konferencji i warsztatów „Cyfrowa rewolucja”

Bogaty program dwudniowego wydarzenia poświęconego cyfrowej produkcji opakowań, zorganizowanego przez firmy DKS i Akonda wraz z partnerami: Canon, Fujifilm, Konica Minolta i Zing, przełożył się na frekwencyjny sukces. W dn. 21 i 22 czerwca siedzibę multibrandowego dostawcy rozwiązań dla poligrafii w Kowalach k. Gdańska odwiedziło w sumie blisko 100 osób zainteresowanych możliwościami zaprezentowanych tam dwóch linii produkcyjnych. Jedna z nich demonstrowała powstawanie opakowań z uszlachetnieniami, zaś druga koncentrowała się na rozwiązaniach proekologicznych.
Obszerną relację z wydarzenia zamieścimy w lipcowo-sierpniowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.