Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Październikowy Dzień Otwarty w Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos

Październikowy Dzień Otwarty w Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos

Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos 19 października br. organizują kolejny Dzień Otwarty w siedzibie firmy w Opolu. Głównym punktem programu tego bezpłatnego wydarzenia będą premiery: zestawu DTF do koszulek Artemis 602, rolowego plotera tnącego Summa S Class 3 TC160 oraz hybrydowego plotera LED UV Artemis Hybrid 220. Specjaliści Atrium oraz przedstawiciele firm Mutoh, Summa i Onyx zaprezentują tajniki obsługi plotera laserowego, druku UV i solwentowego, druku na gadżetach, znakowania koszulek, tworzenia naklejek, zadruku i aplikacji tapet atramentami żywicznymi. Do wykonywania prac będzie wykorzystywany profesjonalny sprzęt z Laboratorium Druku Atrium i Ikonos.

Na wydarzenie można zapisać się bezpłatnie poprzez stronę www.atrium.com.pl. Co w programie?

Specjaliści firmy Atrium oraz przedstawiciele z firm Mutoh, Summa i Onyx podzielą się swoją wiedzą i odpowiedzą na pytania uczestników.

1. Prezentacja druku na koszulkach z wykorzystaniem premierowego plotera Artemis DTF 602

Artemis DTF 602 to kompaktowy zestaw drukujący, składający się z plotera, shakera oraz wygrzewarki do kleju. Ploter posiada wbudowany system cyrkulacji białego atramentu, który zapobiega jego zasychaniu. Ploter drukuje z szybkością do 30 m2/h na materiałach o szerokości do 73 cm. Wyposażony jest w najnowszej generacji głowice Epson i3200, a jego rozdzielczość druku wynosi od 360 dpi do 2400 dpi (min. wielkość kropli: 3,8 pl, max. wielkość kropli: 12 pl).

Zalety premierowego plotera:

1. Żywe i trwałe kolory.

2. Cyrkulacja koloru białego zapobiegająca jego zasychaniu

3. 2 głowice zapewniające szybki druk, dostępny również w wersji 4-głowicowej

4. Profesjonalny shaker.

5. Kompaktowa konstrukcja oraz niska emisja do środowiska naturalnego.

6. Wysoka trwałość i elastyczność nadruków.

7. Łatwość obsługi: nie musisz posiadać zaawansowanej wiedzy technicznej o druku.

8. Niewielkie koszty eksploatacji: niskie zużycie atramentu, oszczędność mediów, odzysk proszku.

9. Druk białym atramentem, w opcji także kolory fluorescencyjne.

10. Wysoka prędkość druku przy zachowaniu najwyższej jakości.

11. Dedykowane oprogramowanie RIP.

12. Szybki zwrot z inwestycji.

13. Wsparcie serwisowe i doradztwo na terenie całej Polski.

14. Materiały eksploatacyjne dostępne na platformie www.ikonos.pl.

2. Wielkoformatowy druk techniką LED UV

Prezentacja możliwości nowej maszyny do druku przemysłowego LED-UV Artemis Hybrid 220, flatbedu Mutoh PerformanceJet 2508UF i plotera hybrydowego EFI Pro 16H.

Technologia LED-UV pozwala drukować na materiałach nietypowych, wrażliwych na wysoką temperaturę. Podczas Dnia Otwartego będzie można zobaczyć proces druku na: szkle, plexi, PCV oraz materiałach rolowych – backlit i banner.

Nawiązując do premierowej maszyny Artemis Hybrid 220 wymieniamy kilka najistotniejszych cech szczególnych tego plotera:

 • szerokość o 2.2 do 5m
 • druk na płytach i z roli
 • nowoczesne, bezawaryjne i długowieczne głowice Konica Minolta 1024i - w modelu 2,2m możliwe konfiguracje do 14 głowic
 • stabilne atramenty UV, które są ekologiczne, bezzapachowe i cechują się brakiem lotnych związków organicznych, a także nie generują ozonu
 • zastosowaniu napędu servo gwarantującego wysoką jakość druku oraz stabilną pracę urządzenia
 • system ciągłego druku płyt

3. Druk LED-UV na gadżetach od A do Z - nadruki na wszelkiego rodzaju gadżetach w małym formacie

Druk LED-UV przy użyciu drukarek Mutoh XpertJet 661UF i 461U.

Drukarki Mutoh XPJ-461UF i XPJ-661UF są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na spersonalizowane wydruki oraz produkcję małoseryjną na zamówienie do zastosowań komercyjnych i przemysłowych.

Obie drukarki można skonfigurować w konfiguracji CMYK lub CMYK + biały + lakier i nadają się do bezpośredniego drukowania na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Drukowanie na ciemnych lub przezroczystych podłożach jest możliwe dzięki zastosowaniu atramentu białego. Z kolei 6 kolor - lakier – pozwoli uszlachetnić wydruk na całej powierzchni lub wybiórczo.

W drukarkach tych stosuje się bezpieczne, bezzapachowe atramenty Mutoh US11 z certyfikatem do wnętrz GreenGuard Gold, które nadają się do druku w pomieszczeniach sterylnych np. szkołach, przedszkolach, czy szpitalach.

4. Ekologiczny druk żywiczny

Druk przy użyciu najnowszych ploterów eko-żywicznych Mutoh XpertJet 1641SR Pro (obszar roboczy 1,6 m) i Mutoh XpertJet 1341SR Pro (obszar roboczy 1,3m) i atramentów MS51 z certyfikatem GreenGuard Gold do wnętrz.

Plotery nagrodzone w niezależnych testach przez firmę Keypoint Intelligence.

5. Proces cięcia z wykorzystaniem rolowych i stołowych ploterów tnących Summa, w tym prezentacja możliwości nowego rolowego plotera Summa S Class 3 TC160

Plotery Summa S Class 3 to najnowocześniejsze urządzenie zaprojektowane dla użytkowników, którzy wymagają najwyższej wydajności podczas cięcia materiałów rolowych.

Seria ta wyposażona jest w zaawansowaną technologię True Tangential Cutting z unikalnym zmotoryzowanym nożem, dzięki czemu osiąga niezrównaną dokładność i precyzję cięcia w najdrobniejszych szczegółach. Możliwość cięcia na wylot, cięcia do podkładu i bigowania bez konieczności wymiany narzędzi, to kolejne potwierdzenie wszechstronności urządzenia.

Modele z głowicą TC Performance ( TC 75 oraz TC 160) dostarczane są z dodatkowym uchwytem bigującym i igłą bigującą do głowicy PRO CAM.

Najważniejsze cechy:

• nowa płyta główna z szybszym procesorem

Zapewnia szybsze sterowanie ruchem, inteligentne sortowanie i panelowanie obiektów. Zwiększa wydajność plotera tnącego do 40,% dzięki szybszemu odczytywaniu paserów oraz przy cięciu szerokich materiałów (mediów).

• podwójne silniki X (wszystkie modele o szer. cięcia +120 cm) zapewniają:

- wyższą maksymalną prędkość cięcia do 1000 mm/sec

- wyższą maksymalną prędkość podnoszenia karetki do 1415 mm/sec.

- maksymalne przyspieszenie do 3.5 G

• nowa, ulepszona kamera OPOS

Główną zaletą tej technologii jest szybkość. System OPOS CAM może sczytywać znaczniki 10 razy szybciej niż jakikolwiek czujnik światła. Jest to znaczny wzrost wydajności, zwłaszcza przy przetwarzaniu całych rolek. Kolejną zaletą jest możliwość stworzenia „profilu kamery” dla każdego wymagającego typu nośnika (np. odblaskowego).

• ułatwienie obsługi

Łatwa obsługa dzięki podświetlanemu na niebiesko, zielono i czerwono paskowi stanu. Niebieski kolor regulowanych komponentów plotera umożliwia ich szybką identyfikację. Plotery Summa S Class 3 zaprojektowano z naciskiem na ergonomię i prostotę użytkowania.

• nawijarka z napędem servo

Automatyczny system zwijający może zostać dodany w celu zwiększenia wydajności. Po zakończeniu pracy system starannie zwija rolkę i przygotuje maszynę na następne zlecenie.

6. Plakaty na billboardach i banerach – prezentacja z wykorzystaniem ploterów solwentowych Artemis

Plotery serii Artemis KM 3200 łączą w sobie kilka zalet, takich jak: niskie koszty eksploatacji, wysoka jakość i prędkość druku oraz stabilność pracy. Powyższe cechy uzyskano dzięki zastosowaniu w nich niezwykle stabilnych, długowiecznych głowic Konica Minolta. Ploter z racji swojej wydajności, niezawodności i niskich kosztów eksploatacji znakomicie nadaję się do druku plakatów, bannerów i billboardów.

7. Transferowy druk sublimacyjny na tekstyliach z wykorzystaniem ploterów Mutoh RJ 900 i Mutoh XpertJet 1642WR

Unikalna możliwość zapoznania się z materiałami i urządzeniami potrzebnymi do przygotowania i produkcji nadruków na tekstyliach, w tym na: tkaninach, dzianinach, papierach i flagach do sublimacji, druk bezpośredni na np. torbach.

8. Tajniki cięcia laserem, grawerowania i produkcji upominków i gadżetów

Tajniki cięcia laserem, grawerowania i produkcji upominków z drewna przybliżą specjaliści z firmy Atrium, w tym wykonywaniu wysokiej jakości grawerów w sklejce, drewnie, filcu i laminatach.

Artemis SF 1390 to lasery CO2 idealnie nadające się do cięcia jak i grawerowania w materiałach takich jak: akryl, tworzywa sztuczne, papier, drewno, MDF, sklejka, tkaniny, skóry, szkło, guma itp.

9. Prezentacja druku na folii Forever – drukarka OKI Pro8432WT (warsztaty z aplikacji)

Zobacz, jak niesamowicie można zdobić koszulki i inne przedmioty dzięki systemowi Atrium-Forever.

Drukarka OKI Pro8432WT A3 (gramatura do 256 g/m²) drukuje kolorami CMYK oraz trwałym i intensywnym kolorem białym na różnorodnych nośnikach, co doskonale nadaje się do zastosowań termotransferowych. Dzięki zastosowaniu w drukarce białego atramentu, możliwy jest druk na ciemnych i przezroczystych materiałach.

Połączenie drukarki OKI z folią Forever pozwala na wykonywanie aplikacji reklamowych na koszulkach, bluzach czy też odzieży roboczej, a także przy innych zastosowania, np. na gadżetach z metalu, drewna, skóry, itp. Folia może być wgrzewana przy pomocy termoprasy na: bawełnę, jedwab, mieszanki bawełny z poliestrem, drelich, nylon, skórę, drewno, metal i papier.

9. Prezentacje na żywo i konsultacje przez cały dzień

Na żywo będą wykonywane wszystkie prace, wydruki i przedmioty. Możliwa będzie konsultacja z serwisem ploterów Atrium, a także przedstawicielami firm Mutoh, Summa i Onyx.

 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.