Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Polski system kaucyjny – weź udział w debacie eksperckiej

Polski system kaucyjny – weź udział w debacie eksperckiej

Projekt polskiego systemu depozytowo-kaucyjnego to temat, którym od długiego już czasu żyje cała branża. Budzi on wiele emocji i obaw poszczególnych grup interesariuszy, które narastają w miarę postępu procesu legislacyjnego. Organizatorzy Targów Packaging Innovations oraz INNOWO Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju organizują debatę ekspercką pt. „System kaucyjny po polsku – czy mamy szansę na sukces?”, która odbędzie się drugiego dnia targów (21 września) w EXPO Kraków, na Scenie Głównej w Hali Wisła, o godz. 11.

Wybór miejsca i czasu nie jest przypadkowy. Debata nie odbędzie się za zamkniętymi drzwiami sali konferencyjnej, ale pośród producentów opakowań i m.in. tych jej odbiorców, którzy mają być uczestnikami polskiego systemu kaucyjnego. Co więcej, będzie miała miejsce bezpośrednio po wyczekiwanej notyfikacji polskiej ustawy przez Komisję Europejską.

Jej uczestnicy przyjrzą się tej problematyce kompleksowo: z perspektywy prawnej, producentów żywności i napojów, sprzedawców detalicznych, dostawców rozwiązań związanych ze zwrotem opakowań oraz samych konsumentów.

Wydarzenie rozpocznie się od prezentacji systemu kaucyjnego oraz przedstawienia efektów jego wdrożenia w Słowacji przez Mariána Áč – dyrektora zarządzającego Správca Zálohového Systemu, spółki-operatora słowackiego systemu kaucyjnego. Wprowadzenia do specyfiki polskiej ustawy o systemie kaucyjnym poprzedzonego podsumowaniem procesu legislacyjnego dokona Agnieszka Wierzbicka – adwokat i manager w Zespole Doradztwa Regulacyjnego w Kancelarii EY Law, EY Polska.
Wydarzenie moderować będzie Agnieszka Sznyk – prezes zarządu Instytutu Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO. Uczestnikami debaty będą Andrzej Gantner – wiceprezes zarządu, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności Związku Pracodawców oraz Anna Sapota – wiceprezes ds. Public Affairs dla Europy Północno-Wschodniej, Grupa TOMRA.

Oprócz panelu dyskusyjnego zaplanowano również inne prelekcje ekspertów i specjalistów reprezentujących uznanych producentów i dostawców usług, tj. m.in. Allegro, EY Polska, Graham Packaging, Graphic Packaging International, Schumacher Packaging, SPIES Packaging, wystawa artystyczna ASP Kraków „WFP w Wiedniu”, 12. Konkurs Strefa Studenta oraz obchody 550-lecia drukarstwa polskiego przy współpracy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych.

Wśród wystawców z całej Europy pojawią się m.in. APA Group, Berry Global, Brother, Epson, Eurovetrocap, KEYENCE International, OKI Europe, POLO Polska, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, SCORPIO.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.