Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / W lutym w Kielcach zadebiutują targi dla branży opakowań

W lutym w Kielcach zadebiutują targi dla branży opakowań

Targi Branży Opakowaniowej In-Pack i towarzyszące im Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw IntraMag doczekały się swojego miejsca w kalendarzu Targów Kielce na 2024 rok. Od 13 do 15 lutego przyszłego roku kielecka hala wystawiennicza będzie gościć specjalistów obu branż, którzy zaprezentują najnowsze trendy, rozwiązania i technologie oraz podzielą się doświadczeniem z innymi wystawcami i odbiorcami. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym wydarzenia.

In-Pack to międzynarodowe targi poświęcone technologii i biznesowi opakowań służących do transportu i magazynowania różnego rodzaju towarów. W Polsce rocznie produkowanych jest 6 mln opakowań, a wartość polskiego rynku opakowań za 2022 r. szacowana jest (przez bank Santander) na ok. 60 mld zł. Polska cały czas umacnia swoją pozycję na rynku europejskim i jest liderem w eksporcie opakowań drewnianych zarówno pod względem łącznej wartości eksportu, jak i jego wzrostu. Według różnych szacunków europejski rynek opakowań kartonowych jest wart ponad 10,5 mld dol. Polskie firmy z tego sektora należą do najprężniej rozwijających się w Europie, a ich wartość szacowana jest na ponad 800 mln dolarów. Wiele z nich właśnie w Kielcach zaprezentuje wiele nowych rozwiązań, wpisujących się w światowe trendy. Opakowania transportowe, przemysłowe, wielkogabarytowe, specjalistyczne, magazynowe oraz te przeznaczone dla sektora e-commerce, to tylko część zakresu branżowego obejmującego wydarzenie. Przez dwa dni nie zabraknie również rozwiązań związanych z systemami etykietowania i identyfikacji opakowań, maszyn do produkcji i transportu oraz materiałów wykorzystywanych do produkcji opakowań, takich jak metal, drewno, papier, tworzywa i tkaniny.

Wystawie stricte opakowaniowej będzie towarzyszyć również nowe na polskim rynku wydarzenie – wystawa IntraMag, poświęcona sektorowi logistyki wewnętrznej, nowym technologiom w zarządzaniu łańcuchem dostaw oraz bezpieczeństwu w magazynach.

Jednym z punktów lutowych targów In-Pack będzie strefa pokazowa „Let's pack it!”, w której zaprezentowane zostaną funkcje ramienia robotycznego, systemy do automatycznego pakowania, czy procesy jego optymalizacji.

Targi Kielce zostały członkiem Klastra Creative Packaging Group, dołączając tym samym do firm wyznaczających kierunek rozwoju w branży opakowaniowej w Polsce. Instytucja udziela wsparcia w promocji, organizacji udziału w targach w Polsce i za granicą oraz zapewnia pomoc techniczno-organizacyjną.

Przedsmakiem przyszłorocznego wydarzenia był czerwcowy Kongres LogInPack w Targach Kielce, podczas którego przedstawiciele branży przez dwa dni mówili o najczęstszych problemach, ale i możliwościach, jakie oferuje ten sektor gospodarki. „Pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce pokazało, że w branży opakowań i logistyki jest silna potrzeba spotkań, wymiany doświadczeń, a Targi Kielce oferują idealną ku temu przestrzeń” – powiedziała Joanna Marcjan, zastępca dyrektora Wydziału Targów w kieleckim ośrodku, zaś Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, podczas otwarcia kongresu dodał: „Branża opakowaniowa zaskoczyła szczególnie w trakcie pandemii, gdy jako jedna z niewielu oparła się kryzysowi. Zaskakuje choćby to, że sektor opakowań pod względem wartości produkcji to aż 55 mld zł rocznie. Dodatkowo w Polsce działa 1/5 wszystkich unijnych firm opakowaniowych. Tym bardziej cieszę się, że mogę gościć w Targach Kielce przedstawicieli tak prężnie działającej i rozwijającej się branży”.

Więcej informacji na stronie: www.targikielce.pl/in-pack oraz https://intramag.pl/.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.