Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Nowe oblicze procurementu na konferencji zakupowej

Nowe oblicze procurementu na konferencji zakupowej

W dn. 9–10 października br. w hotelu Hilton Warsaw City odbędzie się 10. edycja konferencji Procon Polzak. Jest to największe tego typu wydarzenie w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, w pełni poświęcone tematom zakupowym. Na uczestników czekać będzie 20 prelegentów, czterech gości specjalnych oraz dwa dni wypełnione dawką inspiracji oraz merytorycznej wiedzy. O czym będzie mowa?

Głównym zagadnieniem, wokół którego powstała tegoroczna agenda konferencji, są innowacyjne strategie zakupowe. Prelegenci będą poruszać tematy związane z wpływem nowych technologii wykorzystujących inteligentne algorytmy oraz umiejętnym połączeniem ich z siłą ludzkiego doświadczenia i kreatywności. Pogłębiony zostanie ważny obecnie temat zrównoważonego rozwoju współczesnego świata zakupów – ESG oraz Agile supplier relationship management. W tej ostatniej sekcji goście wydarzenia dowiedzą się, jak na przykładach różnych projektów doświadczeni zakupowcy lewarują pozycję zakupową w organizacjach poprzez sprytne i pozytywne budowanie relacji biznesowych. Ponadto prelegenci przybliżą nauki i wnioski płynące z dziesięcioletniej pracy nad Procon Polzak.

HI+AI Digital Transformation

Niektórzy uważają, że sztuczna inteligencja będzie rewolucją na miarę tej z przełomu lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych, spowodowanej powstaniem Internetu. Sytuacja z którą mamy do czynienia dziś jest niejako podobna, ponieważ tak jak Internet w początkowych fazach rozwoju nie cieszył się zrozumieniem i często spotykał ze stwierdzeniem pokroju „to się nie przyjmie” tak i sztuczna inteligencja w etapie, którym mamy okazję ją obserwować, dziś zmaga się z tendencyjnym niedoszacowaniem bądź przeszacowaniem jej możliwości. Drugie z powyżej wymienionych zjawisk często skutkuje wśród specjalistów lękiem przed byciem zastąpionym przez inteligentne programy i urządzenia. W odpowiedzi na wymienione problemy podczas tegorocznej konferencji Procon Polzak Tim Tabrizi, ceniony ekspert branży zakupowej oraz Prezes Your Coaching Institute przedstawi i „odczaruje” potencjał wykorzystania nowoczesnych technologii w biznesie, a specjaliści z przedsiębiorstwa Dell Technologies przybliżą uczestnikom możliwości jakie wnosi AI na pole zakupów IT. Dodatkowo wybitny specjalista w zakresie kontraktów IT Łukasz Węgrzyn omówi aspekty prawne związane z postępowaniem zakupowym, otoczeniem prawnym oraz specyfice umów na zakup usług oraz produktów bazujących na sztucznej inteligencji. Uczestnicy będą mogli również zyskać szerszą perspektywę znaczenia innowacji, którą zaprezentuje dr Maciej Kawecki, znany popularyzator technologiczny i dziennikarz naukowy.

Jako że tegoroczna konferencja Procon Polzak skupiać będzie się w dużej mierze na zastosowaniu nowych technologii na polu krajowym jak i międzynarodowym, gościć będziemy wielu zagranicznych ekspertów Podczas panelu prowadzonego przez Omara Abdullaha, dyrektora handlowego z The Smart Cube, firmy globalnej dostarczającej Business Intelligence dla Procurementu, zastanowimy się nad nowymi „sposobami pracy”. Dyskusja będzie dotyczyć pięciu konkretnych zmian, które muszą się połączyć, aby umożliwić dalszy rozwój działu zakupów – w tym dostosowanie się do celów korporacyjnych i ewolucję roli menedżerów kategorii oraz osadzanie cyfryzacji kierowanej przez ekosystem.

Increasing Business Value Through Procurement Innovation

Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji jest zwiększanie wartości biznesowej poprzez innowacje w obszarze zakupów. Obserwując znaczny wzrost roli zakupowej w organizacjach możemy stwierdzić, że zakupy odpowiedzialne są za coraz więcej obszarów, ewoluując z roli działu suportowego w stronę ważnego ogniwa operacyjnego organizacji.

Podczas dyskusji prowadzonej przez ekspertów z przedsiębiorstwa Shell posłuchamy o roli procurementu we wdrażaniu strategii zrównoważonego rozwoju na wszystkich etapach procesu zarządzania dostawcami. Jednak większa odpowiedzialność wiąże się z większymi wahaniami i zawirowaniami o czym będziemy mieli okazję posłuchać podczas prelekcji profesora Jana Vaška który w przeszłych latach spotkał się z fantastycznym odbiorem ze strony audiencji oraz kolejny raz odwiedzi Procon Polzak. Dotkniemy również tematów zmiany łańcuchów dostaw oraz ich reorganizacji spowodowanej wieloczynnikowymi zmianami, które obecnie obserwujemy.

Sustainability and ethical sourcing – ESG
ESG to termin, który choć wydaje się nowy powstał w 2004 roku i od tamtego czasu nieustannie zwiększają swoją rozpoznawalność i z pewnością wypowiedziany na głos budzi wiele emocji, ale czy musi tak być? W swojej prelekcji Maciej Zaleski-Ejgierd, CEO Procurence, przedstawi praktyczne metody redukcji emisji dwutlenku węgla w łańcuchach dostaw. Odpowiemy również na pytanie czy ekologicznie zawsze znaczy drożej. Wątek ten omówiony będzie na panelu dyskusyjnym prowadzonym przez Małgorzatę Radziak, eksperta ESG oraz Jakuba Świątnickiego, wiceprezesa ds. zakupów w Accor. Paneliści pochylą się nad tematem należytej staranności w łańcuchu dostaw, dobrego zidentyfikowania interesariuszy oraz jakie wyzwania i przeszkody związane z ESG czekają świat zakupów.
Podczas wystąpienia otwierającego konferencję będziemy mieli okazję posłuchać prelekcji w gronie Andrzeja Zawistowskiego, Moniki Kiełtyki-Michny oraz Wojciecha Osoby, w temacie nowych wyzwań dla funkcji zakupowej oraz potencjalnych zmian w obszarze globalizacji – czy wydarzenia które mamy szansę dziś oglądać są początkiem końca pewnej epoki? Czy też jest to zwyczajne zawahanie które przeminie.
Podczas konferencji będziemy mieli szansę uczestniczyć również w praktycznych warsztatach, wzmacniających kompetencje Kupców, m.in: „W jaki sposób metodyka Design Thinking może pomóc w szukaniu alternatyw i rozwiązywaniu wyzwań związanych z brakiem dostępności?, „Jak optymalizować zakupy z systemem e-procurement i marketplace’m”, „Zarządzanie karierą w zakupach” oraz „Negocjacje przyszłości: Jak być twardym negocjatorem w erze budowania wartościowych relacji”.

Koniec epoki?

Podczas wystąpienia otwierającego konferencję będziemy mieli okazję posłuchać prelekcji w gronie Andrzeja Zawistowskiego, Moniki Kiełtyki-Michny oraz Wojciecha Osoby, w temacie nowych wyzwań dla funkcji zakupowej oraz potencjalnych zmian w obszarze globalizacji – czy wydarzenia które mamy szansę dziś oglądać są początkiem końca pewnej epoki? Czy też jest to zwyczajne zawahanie które przeminie.

Stoliki tematyczne

Podczas konferencji będziemy mieli szansę uczestniczyć również w praktycznych warsztatach, wzmacniających kompetencje Kupców, m.in: „W jaki sposób metodyka Design Thinking może pomóc w szukaniu alternatyw i rozwiązywaniu wyzwań związanych z brakiem dostępności?, „Jak optymalizować zakupy z systemem e-procurement i marketplace’m”, „Zarządzanie karierą w zakupach” oraz „Negocjacje przyszłości: Jak być twardym negocjatorem w erze budowania wartościowych relacji”.

Networking
Konferencja jest niezmiennie polem do networkingu oraz integracji branży. Procon Polzak od lat zapewnia wyjątkowe możliwości poszerzenia swojej sieci kontaktów. Pierwszego dnia konferencji zaplanowane jest wieczorne Networking Party w ekskluzywnej restauracji STIXX. Luźna atmosfera, muzyka i zabawa to sprzyjające warunki, aby uczestnicy Procon Polzak mieli okazję utrwalić znajomości utworzone w trakcie wydarzenia.

W trakcie trwania konferencji odbywać się będzie również sesja pozytywnych relacji, wspierana przez Grzegorza Turniaka, zawodowego networkera i mówcę. Do dyspozycji uczestników będzie również aplikacja mobilna, ułatwiająca wymianę danych kontaktowych oraz umawianie spotkań. Dodatkowo przestrzeń wydarzenia została tak zaprojektowana, żeby umożliwić swobodne rozmowy podczas przerw.

Rejestracja na wydarzenie trwa. Więcej informacji na stronie www.konferencja-proconpolzak.pl.

Organizatorzy: PSML oraz OptiBuy - a WNS company.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.