Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Od prepressu, przez cyfrowy druk UV LED, po cięcie

Od prepressu, przez cyfrowy druk UV LED, po cięcie

W dn. 14–15 czerwca br. firma LFP Industrial Solutions po raz trzeci zaprosiła gości do swojej wrocławskiej siedziby na dni otwarte, by ponownie zaprezentować procesy produkcyjne od prepressu, przez cyfrowy druk UV LED, aż po cięcie. Drukowaniem „zajęła się” cyfrowa maszyna Vanguard VK300D-HS; cięcie, frezowanie i bigowanie pokazano na przykładzie plotera Elitron Kombo SD+31.20, nie zabrakło też prezentacji oprogramowania wspierającego proces produkcyjny oraz specjalistycznych podłoży od thyssenkrupp Materials Poland.

Jak podkreśla organizator wydarzenia, dużym zainteresowaniem uczestników cieszył się pokaz druku na maszynie cyfrowej UV LED od Vanguard; goście docenili prostotę obsługi urządzenia, wysoką jakość i prędkość druku na wielu rodzajach podłoży, a także oferowaną możliwość druku przestrzennego.

Uwagę zwrócił także ploter Elitron, zwłaszcza jeśli chodzi o wycinanie drobnych elementów w papierze o niskiej gramaturze; goście zwrócili również uwagę na wydajność, dużą liczbę dostępnych narzędzi, a także wysoki poziom automatyzacji urządzenia i jego ogólną efektywność.

Podczas pokazów druku oraz cięcia użyto wielu różnych podłoży dostarczonych przez dystrybutora tworzyw sztucznych thyssenkrupp Materials Poland. Były to m.in.:

- płyta kartonowa Swedeboard (bezpyłowy rdzeń o strukturze plastra miodu nadaje temu materiałowi bardzo wysoką wytrzymałość i stabilność przy jednocześnie niskiej wadze; płyta jest dodatkowo odporna na pęknięcia podczas zginania w dowolnym kierunku),

- wielowarstwowa płyta papierowa Dispare (materiał o grubości 3,8 mm z rdzeniem papierowym pochodzącym w 100% z recyklingu; jego powierzchnia jest bardzo gładka i śnieżnobiała, a tłoczony rdzeń papierowy zapewnia wysoki poziom sztywności i płaskość; płyty mają certyfikat FSC i w całości nadają się do recyklingu, a ich utylizacja jest łatwa i tania),

- wielowarstwowa płyta papierowa Dispa (dostępna w dwóch różnych grubościach: 3-warstwowa ma 2,4 mm, zaś 5-warstwowa: 3,8 mm; jej tłoczony rdzeń papierowy zapewnia wysoki poziom sztywności i płaskości; płyta jest wykonana z papieru z certyfikatem FSC i może być w całości przeznaczona do recyklingu; odznacza się błyszczącą bielą i gładką powierzchnią, która nadaje się do sitodruku i druku cyfrowego).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.