Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Podsumowanie targów Fespa 2023

Podsumowanie targów Fespa 2023

Tegoroczna edycja targów FESPA Global Print Expo i European Sign Expo, którym towarzyszyła konferencja Personalization Experience, odbyła się w dn. 23–26 maja w przestrzeniach Messe Monachium. Jak podkreśla organizator, połączone wydarzenia stworzyły stymulujące, pełne energii środowisko, w którym odwiedzający i wystawcy skupili się na możliwościach rozwoju biznesu. Szczególnie pozytywne opinie przekazały firmy prezentujące swoją ofertę podczas targów, które doceniły tętniące życiem, ruchliwe hale, decyzyjny profil zwiedzających (aż 84% gości, co stanowi wzrost o 15% w porównaniu z 2022 r.; 73% odwiedzających to dyrektorzy zarządzający, dyrektorzy generalni, właściciele lub menedżerowie) i ich gotowość do inwestycji.
Obszerna relację z targów znajda Państwo w czerwcowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Połączone wydarzenia przyciągnęły w sumie blisko 14,8 tys. unikalnych gości ze 134 krajów. Priorytetem dla większości były inwestycje w nowe technologie, przy czym połowa z nich podała, że planuje zakup nowych rozwiązań w ciągu 12 miesięcy. Dwie trzecie gości zdecydowało się ujawnić budżet – z tych danych wynika, że łącznie średnio ta kwota wynosi ok. 2 mld euro (czyli niemal dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku).

Delegaci poświęcili również więcej czasu na udział w wydarzeniu, a 54% uczestniczyło w nim przez wszystkie cztery dni. Dzięki temu łączna frekwencja podczas wydarzenia wyniosła ponad 22,7 tys. osób, co stanowi wzrost o 42,5% w porównaniu z wydarzeniami w Berlinie w 2022 r. Największą grupę zwiedzających siłą rzeczy stanowili goście z Europy – 83% odwiedzających, w tym najsilniej był reprezentowany kraj gospodarza targów – Niemcy (25%, co oznacza wzrost o 38% w porównaniu z 2022 r.), najbardziej znaczące grupy delegatów spoza Niemiec pochodziły z Włoch, Austrii i Wielkiej Brytanii, Niderlandów, Polski, Szwajcarii, Hiszpanii, Czech i Francji.

Dzięki całkowitemu zniesieniu ograniczeń w podróżach długodystansowych wiele firm spoza Starego Kontynentu zdecydowało się na powrót w roli wystawcy. Także odwiedzających z Azji było więcej (ponad 10% całkowitej liczby gości, podczas gdy w ubiegłym roku było ich zaledwie 4%); ponadto zarejestrowano obecność ponad 750 decydentów z drukarń specjalistycznych przybyłych z Afryki, obu Ameryk i Oceanii.

Jak podaje organizator, dużym zainteresowaniem cieszyła się kilkudniowa konferencja „Personalisation Experience” (doświadczenie personalizacji), w której wzięło udział ponad 50 prelegentów. To wydarzenie uzupełniające program wystawy odbyło się w specjalnie zaaranżowanej, otwartej dla wszystkich zwiedzających przestrzeni w samym sercu wystawy. Ekspozycja oraz prelekcje były poświęcone spersonalizowanemu marketingowi lojalnościowemu, dostosowywaniu odzieży sportowej i mody, szytym na miarę wnętrzom i spersonalizowanym opakowaniom – eksponowano zarówno gotowe produkty, jak i rozwiązania umożliwiające personalizację. Przestrzeń ta była skierowana do właścicieli marek, sprzedawców detalicznych, marketerów, agencji oraz organizacji członkowskich i lojalnościowych, a także dostawców usług poligraficznych, którzy chcą oferować usługi z tego zakresu.

Michael Ryan, dyrektor targów FESPA Global Print Expo, komentuje: „Tegoroczne wydarzenia w Monachium realnie pokazały, że międzynarodowym społecznościom zajmującym się drukiem specjalistycznym i oznakowaniami udało się pozytywnie odbić od spadku formy. Liderzy biznesowi z całego świata przybyli z potrzebą i chęcią zrozumienia zmian zachodzących na rynku, oraz z determinacją do wprowadzania innowacji i inwestowania w celu poszerzenia swojej oferty. Faktem jest również, że całkowita liczba zwiedzających znacznie wzrosła w porównaniu z 2022 r., a więcej indywidualnych gości poświęciło więcej czasu na zapoznanie się ze wszystkim, co my i nasi wystawcy mogliśmy zaoferować w tej edycji targów, nie wyłączając popularnych stref Sustainability Spotlight, galerii nagród FESPA i zawodów World Wrap Masters”.

Kolejne targi FESPA Global Print Expo odbędą się w Amsterdamie w terminie 19–24 marca 2024 r. wraz z targami European Sign Expo oraz wydarzeniami towarzyszącymi.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.