Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / VII Festiwal Książki w Opolu rekordowy pod każdym względem

VII Festiwal Książki w Opolu rekordowy pod każdym względem

Fot. Czas na Opole

Siódma już edycja plenerowej imprezy organizowanej w Miasteczku Literackim w stolicy Opolszczyzny okazała się – jak podają organizatorzy – rekordowa pod każdym względem. Wydarzenie gościło ponad stu wydawców z całego kraju, najpopularniejszych pisarzy, a także licznych artystów. Przez cały weekend miasto żyło pasją czytelniczą, uczestnicy mieli okazję wziąć udział na scenie oraz na stoiskach ponad 80 wydawców w ponad 70 spotkaniach z autorami – zarówno tymi piszącymi zawodowo, jak i okazjonalnie.

Nie zabrakło licznych warsztatów, paneli dyskusyjnych, konferencji branżowych oraz wielu innych atrakcji, w których mogli uczestniczyć zarówno dorośli, młodzież, jak i najmłodsze dzieci. Każdego dnia festiwal kończył się koncertem podkreślającym wyjątkowy i unikatowy charakter targów, bazujący na połączeniu literatury z muzyką. Tegoroczna edycja zaskoczyła nowościami takimi jak Panel Young Adult czy spotkania autorskie „Zbrodnia na pokładzie”, odbywające się na statku.

Fot. Marta Spik Fotografika

Wszystkie te elementy pozwoliły osiągnąć wspaniały efekt, o czym świadczą opinie gości:

Aleksander Kwaśniewski: „Na Festiwalu Książki w Opolu jest wspaniale, są znakomici autorzy, świetne książki, cudowni czytelnicy i znakomita atmosfera!”.

„Na Festiwal Książki warto przyjechać, ponieważ są tu ludzie, którzy czytają. Czytanie książek jest najlepszą rzeczą jaką można dla siebie zrobić, dla swojego serca, dla swojej wyobraźni, dla swojego intelektu” – dodaje Natalia de Barbaro.

Remigiusz Mróz: „W Opolu jest najlepszy festiwal książkowy na świecie, na który zapraszam co roku. Jestem tu już siódmy raz i mam zamiar tu być jeszcze myślę co najmniej 97 razy! Polecam!”.

Wydawnictwo AGORA: „Opolski Festiwal Książki tradycyjnie wyłamuje się ze schematów i w cieniu największych branżowych eventów świeci pełnym blaskiem! Specyficzna atmosfera i urokliwy klimat miasta sprawiają, że co roku przyjeżdżają tu autorzy z najwyższej półki a wydawcy i czytelnicy z utęsknieniem czekają na kolejne edycje festiwalu. W tym roku frekwencja przerosła oczekiwania chyba wszystkich zainteresowanych, dlatego już nie możemy doczekać się kolejnej edycji!”.

Wydawnictwo ZNAK: „Wydarzenie było absolutnie wspaniałe i emanowało niezwykłą energią, która wprowadziła wszystkich w niesamowity nastrój. Przez cały czas trwania festiwalu czuć było profesjonalizm i zaangażowanie organizatorów oraz wolontariuszy. Dziękuję organizatorom ich starania i profesjonalizm, które przyczyniły się do stworzenia tego wyjątkowego wydarzenia, a my jesteśmy dumni, że mogliśmy być jego częścią. Już nie możemy się doczekać następnego festiwalu!”.

Fot. Marta Spik Fotografika

Judyta Gralka – wiceprezeska Fundacji Fabryka Inspiracji PL i organizatorka Festiwalu Książki w Opolu również chwali rekordową pod każdym względem edycję: „Tegoroczna edycja przerosła nasze oczekiwania pod każdym względem. Festiwalowe emocje jeszcze nie opadły, a już docierają do nas liczne głosy, że Festiwal Książki Opole jest najlepszym literackim wydarzeniem w Polsce”.

Bartosz Mazurkiewicz – prezes Fundacji Fabryka Inspiracji PL: „Kolejny raz opolanie udowodnili, że wyznaczają literackie trendy, za co serdecznie dziękujemy. Jesteśmy również niezmiernie wdzięczni Partnerom Strategicznym Miastu Opole, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, Lasom Państwowym, a także naszym Sponsorom: Bank Gospodarstwa Krajowego, Zing, Igepa, Saltadis, Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA”.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, a partnerem strategicznym Miasto Opole.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie festiwalksiazki.pl.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.