Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Wydarzenia dla społeczności branż poligraficznej i przetwórczej

Wydarzenia dla społeczności branż poligraficznej i przetwórczej

Włoskie stowarzyszenia aktywne w sektorach poligraficznym i przetwórczym: Acimga i ARGI we współpracy z Fiera Milano organizują 6 lipca br. w miejscowości Stresa nad jeziorem Maggiore konferencję Print4All 2023. Podobnie jak w poprzednich latach stanowi ona przystanek na drodze do targów Print4All, zaplanowanych w terminie od 27 do 30 maja 2025 r. w Mediolanie. Będzie to trzecia edycja wystawy przeznaczonej dla drukarzy oraz przetwórców opakowań, etykiet i wydruków komercyjnych.

Konferencja Print4All, organizowana od 2016 r., jest projektem systemowym, który od początku ma za cel bycie „narzędziem” w służbie społeczności branż poligraficznej i przetwórczej. Wydarzenie dla całego łańcucha dostaw, dla wszystkich technologii i zastosowań druku, jest skierowane do wszystkich firm zaangażowanych w projektowanie i wykorzystywanie innowacji w świecie poligraficznym.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będzie konwergencja (zbieżność): technologii, aplikacji i rynków w przyszłości zrównoważonego i efektywnego druku we wszystkich segmentach przemysłu, od grafiki po marketing, opakowania i sektory przemysłowe. Branża druku to sektor technologiczny o wysokiej wartości i innowacyjności zarówno pod względem obiegu zamkniętego, jak i wydajności produkcji. W obecnym kontekście ciągłych zmian niezbędne jest wspieranie całego łańcucha dostaw druku i komunikacji poprzez zapewnienie platformy międzynarodowej i krajowej, poświęconej najgorętszym tematom na rynku we wszystkich segmentach oraz konwergencji technologicznej.

Konferencja poprowadzi branżę w kierunku targów 2025, skupiając się na trendach rynkowych i wyzwaniach, z którymi trzeba się zmierzyć w ciągu najbliższych dwóch lat. Pod kątem merytorycznym wydarzenie będzie podzielone na trzy segmenty, które stanowią filary Print4All: opakowania i etykietowanie, druk komercyjny i grafika oraz przemysł i druk wielkoformatowy.

Targi Print4All 2025 mają skupić się na możliwościach oferowanych przez technologie druku i rynkach docelowych, aby udzielić głosu wszystkim interesariuszom zintegrowanych rozwiązań. Wystawa zaoferuje innowacje w zakresie drukowania, przetwarzania i wykańczania dla wszystkich dziedzin przemysłu, od grafiki przez opakowania po sprzedaż. Dzięki ekspozycjom i wydzielonym obszarom tematycznym poświęconym poszczególnym segmentom rynku organizatorzy zamierzają skierować dyskusje na nowe, kluczowe dla branży tematy oraz omówić najważniejsze wyzwania skupione zwłaszcza wokół zrównoważonego rozwoju i wydajności.

Organizatorzy targów, by podkreślić ich współczesny i wielopoziomowy dynamizm, promują wydarzenie za pomocą nowej identyfikacji wizualnej. Obraz, będący alegorią branży druku i jej ewolucji na przestrzeni wieków, zawiera trzy palety kolorów i trzy ikony, które identyfikują trzy odrębne, ale współwystępujące wymiary w Print4All: maszyny, media i innowacje, które łączą się, tworząc niepowtarzalny obraz.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.