Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / W październiku Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

W październiku Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Przed nami 26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, które w dn. 26–29 października do EXPO Kraków znów przyciągną dziesiątki tysięcy miłośników literatury z całego kraju. Zwiedzający będą mieli możliwość udziału w licznych spotkaniach, prelekcjach oraz dyskusjach, nie zabraknie spotkań z ulubionymi pisarzami, będzie można zdobyć autografy i powiększyć swoje domowe biblioteczki o nowe tytuły. Mottem tegorocznej edycji, przypadającej w 100-lecie urodzin Wisławy Szymborskiej, będzie cytat z jej utworu „Urodziny”: „Tyle naraz świata ze wszystkich stron świata”.

Udział w targach zapowiedziało kilkuset wystawców, którzy przygotowują swoje premiery książkowe właśnie na to wydarzenie. Organizator zaplanował liczne spotkania, które będą się odbywać m.in. w ramach Festiwalu Literatury Kobiecej, Young Adult, Spotkań z Fantastyką, Festiwalu Literatury Górskiej i Podróżniczej, Spotkań z Non-fiction oraz Festiwalu Mroczne Historie.

Wśród najważniejszych wydarzeń towarzyszących po raz kolejny odbędą: Gala Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza, Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych „Gaudeamus”, wręczenie Nagrody „Złoty Pocisk”, rozstrzygnięcie plebiscytu Planszowej Gry Roku 2022, finał konkursu na „Najlepsze Wydawnictwa o Górach”.

Instytucje, m.in. Polska Izba Książki, Biblioteka Narodowa, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Krakowskie Biuro Festiwalowe, przygotowały serię spotkań i szkoleń dla przedstawicieli branży księgarsko-wydawniczej (księgarzy, bibliotekarzy, ilustratorów, tłumaczy i inne osoby związane zawodowo z rynkiem wydawniczym i branżą poligraficzną). W programie także wydarzenia: Strefa Agentów Literackich, Word2Picture – przedsięwzięcie łączące rynek wydawniczy z branżą filmową, oraz dobrze znany Ranking Polskich Drukarni Dziełowych i Konkurs edytorski Edycja. Powraca również akcja „Książka za książkę”, wspierająca małopolskie biblioteki.

Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w targach, będą mogły śledzić targowe wydarzenia i spotkania z autorami na Wirtualnej Platformie Targów (www.targi.krakow.pl), gdzie w weekend targowy działać będzie również Telewizja Targowa (dziennikarze książkowi będą rozmawiać ze znanymi pisarzami i przedstawicielami literackiego świata).

Dla poprawy komfortu wszystkich uczestników targów zapowiedziano liczne zmiany organizacyjne, m.in.: znaczne powiększenie przestrzeni targowej (w dobudowanej dużej hali namiotowej autorzy będą podpisywać książki); wprowadzenie limitów wejść na targi oraz sprzedaż biletów online; zlokalizowany na terenie targów Punkt Wysyłki Książek.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie ksiazka.krakow.pl.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.