Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Art by Smart – połączyli technologię ze sztuką

Art by Smart – połączyli technologię ze sztuką

Firma HP Inc. Polska podczas wydarzenia „Art by Smart”, które odbyło się 18 października w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, zaprezentowała nowoczesną serię wydajnych drukarek HP Smart Tank, stworzoną dla wymagających i kreatywnych użytkowników. Spotkanie, na którym nie zabrakło przedstawiciela „Świata DRUKU”, było również okazją do poznania metod pracy znanego plakacisty – Macieja Łazowskiego. Opowiadał on m.in. o tym, jakie wymagania stawia technologii nowoczesny artysta.

Dzięki serii urządzeń HP Smart Tank osoby, które dużo drukują w domu, mają dostęp do wysokiej jakości, niezawodnych i zrównoważonych rozwiązań. Jak podaje HP, drukarki te odznaczają się dużą wydajnością. Tusz dostępny w zestawie startowym wystarczy na wydrukowanie nawet do 18 tys. stron w czerni lub 8 tys. stron w kolorze. Modele drukarek 670 i 750 mają funkcję automatycznego dwustronnego wydruku (tzw. duplex), dzięki czemu są w stanie drukować nawet do 15 stron w czerni na minutę, a model 670 ma dodatkowo automatyczny podajnik dokumentów (ADF). Drukarki monitorują i utrzymują poziomy atramentu za pomocą specjalnych czujników.

Urządzenia są łatwe w obsłudze i oferują wiele opcji łączności, w tym Wi-Fi z funkcją samonaprawy, USB oraz Bluetooth; funkcja Print Anywhere w aplikacji HP Smart pozwala na druk z dowolnego, nawet odległego miejsca. Zaawansowana technologia HP Thermal Inkjet gwarantuje precyzyjny druk (kolorowe wydruki mogą osiągnąć rozdzielczość 4800 × 1200 dpi). Szybkość pracy to nawet 9 stron w kolorze na minutę.

Wszystkie modele tej linii uzyskały certyfikat EPEAT Silver.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję pod okiem artysty zaprojektować własny plakat, a na koniec, dzięki rozwiązaniom HP, wydrukować swoją pracę. Jak podkreśla Maciej Łazowski, „czasem ciężko nadążyć za zmianami cyfrowego świata, ale historia pokazuje, że lepiej być z technologią za pan brat”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.