Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Inkjetowe maszyny rolowe z Państwa Środka dostępne w Polsce

Na polskim rynku dostępne są już rolowe inkjetowe maszyny monochromatyczne VegaPress w różnych konfiguracjach szerokości wstęgi, rozdzielczości i prędkości, produkowane przez Atexco. Są to modele wykonane z wysokiej jakości komponentów, oferujące również wysokojakościowe wydruki. Producent może się poszczycić ponad 200 instalacjami w Chinach.

Najdłuższa na świecie maszyna arkuszowa stanęła w Tczewie

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) dostarczyła dwie najdłuższe arkuszowe maszyny offsetowe, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, globalnemu producentowi opakowań WestRock. Ta rekordowa, 42-metrowa, specjalnie dostosowana konfiguracja niestandardowa maszyny Speedmaster XL 106 z łącznie 20 zespołami drukującymi i lakierującymi trafiła do zakładu WestRock w Tczewie. Nieco krótszą maszynę Speedmaster XL 106, ale drugą co do długości na świecie, z łącznie 19 zespołami drukującymi i lakierującymi, Heidelberg dostarczył do zakładu WestRock w Obersulm w Niemczech.

Rozwiązanie dla nowoczesnej introligatorni

Firma Müller Martini poszerzyła portfolio o SigmaLine Compact – zautomatyzowane, kompaktowe i wydajne rozwiązanie do wykańczania druków cyfrowych, pozwalające, jak podkreśla producent, zyskać użytkownikom przewagę rynkową. Urządzenie oferuje wszystkie rodzaje finishingu książek, czasopism i broszur: oprawę miękką i twardą oraz zszywanie (także zeszytowe). Ten najnowszy dodatek do rodziny SigmaLine, zastępujący znany model SigmaLine lll, odznacza się krótkim czasem przezbrajania – zmiana schematu składania zajmuje mniej niż 10 sekund.

Kolejne inwestycje w fabryce mediów do druku wielkoformatowego

Ikonos media – jedyny polski producent materiałów do druku wielkoformatowego – nie zwalnia tempa i nadal inwestuje w maszyny, zwiększając wydajność produkcji. Materiały powstające w Opolu trafiają do odbiorców w kilkudziesięciu krajach w Europie i na świecie. Najnowszą inwestycją zakładu jest przemysłowa przewijarka do mediów, która pracuje od połowy września. Instalacja urządzenia o maks. szerokości 1800 mm, maks. średnicy 1300 mm i maks. obciążeniu 1300 kg zwiększa wydajność fabryki i pozwala na szybszą obsługę zamówień wewnątrz grupy Atrium, ponadto dzięki niej firma może realizować odpłatne usługi przewijania i konfekcji zlecone przez podmioty zewnętrzne.

Drukarki wielkoformatowe do rysunków technicznych i plakatów

Canon wprowadza na rynek nową serię drukarek – imagePROGRAF TM. Zawiera ona trzy modele w formacie A0+: TM-355, TM-350 i TM-340 oraz dwa w formacie A1+: TM-255 i TM-240. Urządzenia, wykorzystujące nowo opracowany atrament magenta, są przeznaczone dla użytkowników z takich sektorów jak np. architektura, inżynieria, budownictwo (pliki CAD), ale też produkcja, handel detaliczny, hotelarstwo czy edukacja, którzy wymagają wysokojakościowych, precyzyjnych wydruków.

Drukarnia Natalii inwestuje w 14. maszynę Nilpeter

Podczas zakończonych niedawno targów Labelexpo Europe 2023 drukarnia etykiet i opakowań giętkich Natalii Sp. z o.o. zakontraktowała nową, 26-calową maszynę fleksograficzną Nilpeter FA-26, wyposażoną w jedenaście zespołów. Będzie to już 14. rozwiązanie tego duńskiego producenta, jakie trafi do zakładu Natalii w podpoznańskiej Rokietnicy. Dostawcą rozwiązania będzie firma Koenig & Bauer (CEE), która od kilku lat jest wyłącznym dystrybutorem marki Nilpeter na polskim rynku. Dostawa i montaż maszyny przewidziane są na 3. kwartał 2024 r. Pojawi się tu ona w szczególnym dla drukarni Natalii roku – 40-lecia jej obecności na polskim rynku poligraficznym.

Canon zwiększa cyberbezpieczeństwo

Canon EMEA ogłosił, że został autoryzowany przez program CVE jako organ numerujący CVE (CNA). Ta inicjatywa umożliwi firmie indeksowanie i publikowanie informacji o podatnościach związanych z bezpieczeństwem jej produktów. Dotyczy to zarówno produktów opracowanych przez Canon, jak i jej spółki zależne w regionie EMEA. Kluczowym elementem tego procesu jest możliwość przypisania globalnie uznawanego identyfikatora CVE (Common Vulnerabilities and Exposures).

Szersza oferta rolowych drukarek UV  

Firma Mimaki Europe powiększyła swoje portfolio o rozwiązania wykorzystujące technologię UV, które rozszerzają popularne serie urządzeń producenta: serię podstawowych drukarek 100 i bardziej zaawansowaną 330. Nowe modele – UJV100-160Plus i UCJV330-160 – oferują liczne funkcje, zapewniając klientom takie korzyści jak szerszy zakres zastosowań czy bardziej zrównoważoną działalność.

Linia drukarek Latex serii 630 z białym atramentem

Firma HP wprowadza na rynek nową serię urządzeń HP Latex 630, udostępniając technologię białego atramentu dostawcom usług drukarskich każdej wielkości. Biały kolor umożliwia użytkownikom tworzenie bardziej efektownych dekoracji oraz materiałów reklamowych dla skutecznych kampanii marketingowych o najwyższej jakości obrazu i żywych, przyciągających uwagę kolorach. Urządzenia wzbogacono o HP PrintOS Design i eCommerce, by uprościć procesy oraz pomóc drukarniom w rozwoju działalności online.

Nowy system utwardzania UV LED

Firma Fujifilm wprowadziła na rynek LuXtreme – nowy system utwardzania UV LED, który umożliwia przekształcenie dowolnej wąskowstęgowej maszyny fleksograficznej w rozwiązanie wyposażone w utwardzanie UV LED. Dzięki temu, że LuXtreme jest dostosowany do obsługi urządzeń drukujących z dużą prędkością (utwardzanie do 200 m/min), oferuje usprawnioną i bardziej wydajną produkcję etykiet. Dodatkowo system zapewnia o 30–50% wyższą intensywność promieniowania niż konkurencyjne systemy utwardzania LED, aż do 25 W/cm².

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.