Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Fleksograficzny debiut na targach Labelexpo

ECO3 (dawniej Agfa Offset Solutions), globalny dostawca systemów prepress dla branży offsetowej, wkracza do sektora fleksografii. Firma debiutuje w roli wystawcy na targach Labelexpo Europe 2023 (Bruksela, 11–14.09), gdzie prezentuje kompletne portfolio rozwiązań etykietowych dla tego segmentu poligrafii. Obejmuje ono system przygotowania do druku dla fleksografii, począwszy od edycji grafiki projektanta i poprawy jakości obrazu, aż po wysokiej jakości wodne płyty fleksograficzne.

Nowe modele laserowych maszyn drukujących średniej klasy

Firma Fujifilm poszerzyła portfolio urządzeń laserowych z serii Revoria o dwa modele – EC1100 i SC170/180. Mieszczące się pod względem ceny i wydajności pomiędzy flagowym rozwiązaniem PC1120 i podstawowym modelem ApeosPro C, nowe urządzenia podkreślają zaangażowanie producenta w dostarczanie indywidualnych rozwiązań nie tylko dla drukarni komercyjnych, ale także do wewnętrznych operacji drukowania, centralnych działów reprograficznych i mniejszych drukarni cyfrowych. Maszyny można zobaczyć w Fujifilm Print Experience Centre w niemieckim Ratingen.

Premiera rolowego plotera LED-UV 3.2 m

Firma Atrium Centrum Ploterowe poinformowała, że w jej ofercie pojawił się nowy rolowy ploter: Artemis Kwazar LED UV 3.2 m. Artemis-Allwin to seria bardzo popularnych w Polsce ploterów różnego typu. W ponad 300 krajowych instalacjach urządzeń tej marki żadna z głowic nie uległa awarii. Plotery te bazują na wielu japońskich i amerykańskich podzespołach. Możliwości premierowego modelu można poznać m.in. na trwających w Warszawie do czwartku targach Festiwal Marketingu (13–14.09.2023 r.).

Łatwiejszy dostęp do profesjonalnej produkcji grafiki

Roland DG, globalny producent wielkoformatowych ploterów atramentowych i drukująco-tnących, wprowadził do swojej oferty atramentowych ploterów drukująco-tnących VersaSTUDIO nowe modele urządzeń biurkowych: BN2-20 i BN2-20A. Wraz z tą premierą firma chce „zdemokratyzować” profesjonalną produkcję grafiki, zapewniając biurom domowym i małym firmom dostęp do nowoczesnej technologii druku, na którą popyt znacznie wzrósł od początku pandemii.

Asteria Group modernizuje park maszynowy

W lipcu tego roku weszła w życie umowa zawarta między Asteria Labels & Packaging Group – koncernem działającym na europejskim rynku etykiet i opakowań, oraz firmą BOBST – producentem rozwiązań dla tego sektora poligrafii. Zgodnie z porozumieniem maszyny DIGITAL MASTER All-in-One trafią do wielu oddziałów Asterii.

Światowa premiera plotera stołowego podczas Festiwalu Marketingu

Podczas zbliżającego się Festiwalu Marketingu (Warszawa, 13–14 września br.) Riset Polska po raz pierwszy zaprezentuje nowy ploter tnąco-bigujący ColorCut FB1180-T od Intec Printing Solutions. Urządzenie obsługuje arkusze wielkoformatowe (B1+) o grubości do 1000 mikronów, z prędkością do 1200 mm/s.

Nowy poziom hot-stampingu

BOBST poszerzył ofertę o nową wersję złociarki do tłoczenia folii na gorąco, przeznaczoną do aplikacji hologramów – NOVAFOIL 106 H. Rozwiązanie to bazuje na wprowadzonym na rynek dwa lata temu urządzeniu NOVAFOIL 106, jednak zostało ulepszone o całkowicie przeprojektowany system nakładania aplikacji, dzięki czemu – jak zapewnia producent – oferuje użytkownikom maksymalną elastyczność i wydajność.

Cyfrowa maszyna do druku etykiet zadebiutuje na stoisku Gallus

Podczas targów Labelexpo Europe 2023 firma Gallus, spółka zależna Heidelberger Druckmaschinen AG, będzie świętować 100-lecie działalności oraz otwarcie obiektu Gallus Experience Center. Na stoisku zaprezentuje rozwiązania cyfrowe opracowane wraz z firmą Heidelberg, których celem jest wsparcie użytkowników poprzez dostarczanie rozwiązań zwiększających automatyzację, produktywność oraz zmniejszających ilość odpadów. Przede wszystkim promowana będzie nowa maszyna Gallus One – pierwsze całkowicie cyfrowe rozwiązanie w portfolio producenta.

Targowa oferta XSYS pełna nowości

Firma XSYS, wchodząca w przeszłości w skład Flint Group, ogłosiła swój udział w roli złotego sponsora i wystawcy na targach Labelexpo Europe 2023 (Bruksela, 11–14 września br.). na stoisku producenta będzie można poznać możliwości wielu rozwiązań, które zostały opracowane z myślą o zmianie przyszłości druku etykiet i opakowań.

Nowe urządzenie do zadruku materiałów wsiąkliwych 

Intrex – dostawca systemów etykietujących i znakujących – podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (13–14 września br.) zaprezentuje na swoim stoisku dwa urządzenia do zadruku materiałów wsiąkliwych. Pierwsze to najnowszy w ofercie System Druku Cyfrowego Rollenco T4 START w wariancie z podawaniem ręcznym, stanowiący odpowiedź na potrzeby klientów, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z drukiem cyfrowym i zapewnić ekonomiczną, personalizowaną produkcję. Drugie to jej rozbudowana wersja – system Rollenco T4, zawierający automatyczny podajnik i stół odbiorczy.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.