Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Oprogramowanie do zarządzania drukiem w chmurze

Firma Sharp wprowadziła na rynek Synappx Cloud Print – ekonomiczne rozwiązanie najnowszej generacji do zarządzania drukowaniem w chmurze, skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw. Zostało ono zaprojektowane w architekturze Zero Trust Network (ZTN) w celu ochrony urządzeń i danych oraz z myślą o zrównoważonym rozwoju. Rozwiązanie umożliwia pracownikom bezproblemowe i bezpieczne zarządzanie dowolnymi zadaniami drukowania w całej firmie, niezależnie od tego, czy zespoły pracują w biurze, czy też zdalnie.

Nowe zabezpieczenia w branży spożywczej

Firma Silny & Salamon wprowadza zamknięcia do opakowań produktów spożywczych wykonane w całości z biomateriałów i nadające się do przetworzenia. Papierowe klipsy, przeznaczone dla producentów żywności i sieci handlowych, stanowią alternatywę wpisującą się w unijne wymogi opakowaniowe. Zamknięcia na rolce, wraz z urządzeniem do ręcznego klipsowania, tworzą zestaw, który ułatwia proces pakowania chleba, warzyw, owoców i innych artykułów spożywczych w siatki i torby plastikowe. Dostępna jest też opcja klipsów w kartoniku.

Duńczycy z drugą maszyną hybrydową z serii Digital Series

Duńska drukarnia etykietowa Flexoprint AS, wchodząca w skład Optimum Group Nordic (do której należy 19 przedsiębiorstw w różnych krajach), uruchomiła w swoim zakładzie produkcyjnym w Randers drugą już maszynę hybrydową Mark Andy z rodziny Digital Series. Urządzenie Digital Series HD, uwzględniające technologie cyfrową (inkjetową) i konwencjonalną (fleksograficzną), zostało – jak podkreśla Ole Nauta – CEO firmy, wybrane z uwagi na jego funkcjonalność i charakter „prawdziwej hybrydy”.

Ploter do profesjonalnej fotografii, plakatów i produkcji oznakowań

Firma Epson wprowadziła na rynek następcę swojej produkcyjnej drukarki wielkoformatowej SureColor SC-P20000 – 64-calowy model SureColor P20500. Rozwiązanie to, wykorzystujące atramenty wodne, nie tylko zapewnia jeszcze wyższą wydajność i jakość w laboratoriach fotograficznych, punktach kserograficznych i przedsiębiorstwach, ale też spełni oczekiwania twórców wysokiej jakości fotografii artystycznej, plakatów i oznakowań do wnętrz.

Mal-Pol zwiększa moce produkcyjne w roku jubileuszu

Świętująca w tym roku 30-lecie istnienia drukarnia etykiet samoprzylepnych Mal-Pol w ostatnim czasie poszerzyła swój już rozbudowany park maszynowy o nową wąskowstęgową maszynę fleksograficzną RCS 430 w konfiguracji: 10 zespołów fleksograficznych, zespół sitodrukowy, zespół złocenia na zimno, rotacyjny zespół sztancujący. To już siódma maszyna marki Gallus pracująca w podwarszawskim zakładzie. W ramach podpisanego kontraktu firma otrzymuje także roczny pakiet serwisowy Premium.

Kompleksowe rozwiązanie RIP dla drukarek wielkoformatowych

Użytkownicy drukarek swissQprint teraz mogą skorzystać z rozwiązania PrintFactory RIP, które oferuje kompleksowe wsparcie dla wszystkich obecnych modeli drukarek płaskich i rolkowych szwajcarskiej marki. Oprogramowanie zapewnia wszystkie niezbędne funkcje do wydajnego drukowania i obróbki przy produkcji wielkoformatowej; obsługuje: biały, lakier, podkład oraz kolory specjalne, wraz z zarządzaniem kolorami dodatkowymi. Dodatkowo zapewnia sterownik cięcia, pomocne moduły kalibracji, układu i edytora, a także narzędzia do zarządzania workflow i wstępnej kontroli.

Nowe modele drukarek wielofunkcyjnych A4

Sharp wprowadza do oferty trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia oferują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii, zgodnie z wymogami zrównoważonego rozwoju.

MCP pierwszym polskim użytkownikiem maszyny Atexco

Mazowieckie Centrum Poligrafii, specjalizujące się w cyfrowym druku książek, w styczniu tego roku zainstalowało pierwszą w Polsce maszynę Atexco VegaPress 660M-SD do monochromatycznego druku atramentowego. Za dostarczenie i wdrożenie urządzenia odpowiedzialna była firma Digiprint.

Drukarnia Totem.com.pl z kolejną inwestycją

W kwietniu br. drukarnia Totem.com.pl wzbogaciła swój park maszynowy o kolejną, trzecią już maszynę firmy Konica Minolta – model AccurioJet KM-1e. W inowrocławskim zakładzie systemy z serii KM-1 pracują od 2018 r., umożliwiając szybką realizację nisko- i średnionakładowych zleceń w formacie B2+ w technologii cyfrowego druku atramentowego. Współpraca firm trwa jednak znacznie dłużej, od blisko dwóch dekad.

Monochromatyczne urządzenia wielofunkcyjne

Portfolio Brother zostało zaktualizowane o kolejne monochromatyczne laserowe urządzenia wielofunkcyjne serii MFC, umożliwiające sprawne drukowanie, skanowanie, kopiowanie oraz wysyłanie i odbieranie faksów – modele MFC-L2802DN, MFC-L2802DW, MFC-L2862DW i MFC-L2922DW. Powiększyła się także rodzina rozwiązań DCP – producent dodał do niej wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe typu 3w1, pozwalające zmniejszyć koszt druku: modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.