Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Mikroskop poligraficzny wspomaga pracę Grawu

Firma Graw stała się posiadaczem najnowszej generacji mikroskopu poligraficznego Troika MagneCAM HD. Inwestycja ta pozwoli na dokonywanie precyzyjnych pomiarów i ekspertyz siatek rastrowych niezbędnych przy wykonywaniu czyszczenia laserowego wałków i tulei rastrowych.

Włosi rozszerzają ofertę i planują ekspansję

Zakup rolowej maszyny hybrydowej, pracującej w technice tonerowej – Mark Andy Digital Pro 3 – otworzył przed włoską firmą Emmedue Srl nowy rozdział w jej historii. Od lat specjalizuje się ona w produkcji etykiet, w tym samoprzylepnych, obsługując głównie klientów z lokalnego rynku. Inwestycja w nową maszynę, bazującą na technologii cyfrowej, umożliwi jej ekspansję na rynki zagraniczne, głównie do sąsiedniej Szwajcarii.

Nowe możliwości dla branży opakowań z tektury

Firma Koenig & Bauer Durst rozszerza portfolio o podstawowy model maszyny drukującej – Delta SPC 130 FlexLine Eco+ typu single pas. Rozwiązanie to bazuje na sprawdzonej platformie technologicznej SPC. Kompaktowy model jest przeznaczony do produkcji nakładów o wielkości 4–8 mln m2 rocznie, sprawdzi się w zakładach rozpoczynających lub rozszerzających działalność w obszarze cyfrowego zadruku tektury falistej. Kolejną nowością jest narzędzie Dynamic Nozzle Management Tool, znacznie redukujące częstotliwość konserwacji głowicy drukującej.

Wieloletnia współpraca oparta na zaufaniu

Powielarnia Madas, mająca swoje lokalizacje w Żyrardowie i Milanówku, w ostatnim czasie zainwestowała w cztery nowe maszyny z oferty firmy Amagraf – dwa plotery marki Mutoh: XpertJet 661 UF i XpertJet 1641, ploter tnący Summa D120 serii S-One oraz produkcyjną maszynę drukującą Canon ImagePress C710. Zakup ten stanowi znaczący krok na drodze rozwoju tej działającej od dziesięcioleci firmy poligraficznej.

Neony i pastele na plakatach

Okres letni sprzyja wykorzystywaniu żywych, przyjemnych dla oka barw. Na te potrzeby odpowiadają nowe plotery Canon z serii imagePROGRAF. Modele GP-2000 oraz GP-4000 (zaprezentowany podczas tegorocznych targów Fespa) to pierwsze na rynku urządzenia skalibrowane do wykorzystania neonowych i pastelowych kolorów z gamy Pantone.

Cyfrowe wycinanie etykiet w lubelskiej drukarni

Printma to kolejna drukarnia, która zainwestowała w cyfrowe wykańczanie etykiet. W lubelskim zakładzie od pewnego czasu pracuje zautomatyzowany ploter do wycinania etykiet – VD 320 III, za którego dostarczenie i implementację odpowiadała firma Grafmasz.

Ekologiczne opakowania chroniące świeże produkty

Firma Mondi zaprojektowała gamę jednomateriałowych opakowań do ochrony i transportu świeżych owoców i warzyw wprost na półkę sklepową i do domu. Seria Grow & Go, wykonana z papieru zdatnego do recyklingu, chroni produkty przed uszkodzeniem, umożliwia stackowanie, i zawiera wiele dostępnych opcji w różnorodnych rozmiarach: od przyjaznych dla konsumenta tacek i opakowań do ekspozycji na półkach sklepowych i przenoszenia, po skrzynie do transportu luzem i do wysyłek paletowych.

Lepsze utrwalanie nadruków

Firma Fujifilm wprowadza system utrwalania przeznaczony do wąskowstęgowych maszyn drukarskich – Activ Hybrid LED UV. Może być instalowany w nowych maszynach lub posłużyć producentom etykiet i opakowań do modernizacji posiadanego sprzętu. System, wykorzystujący najnowszych technologii utrwalania za pomocą niskotemperaturowych lamp UV LED, umożliwia bezproblemową konwersję tradycyjnych maszyn UV lub maszyn fleksograficznych wykorzystujących atramenty na bazie wody do systemu utrwalania LED UV.

Cyfrowe uszlachetnianie połączone z wycinaniem

Cartes – włoski producent urządzeń do uszlachetniania i konwertowania – wprowadza na rynek nowe rozwiązanie, które oferuje zintegrowane funkcje cyfrowego ozdabiania etykiet i jednoczesnego ich wycinania. Zautomatyzowana maszyna GE363VJL wykorzystuje technologię Jet D-Screen producenta oraz jego autorski system wykrawania laserowego.

Jeszcze szybszy druk atramentowy

Firma Kodak zaprezentowała najnowszy model pełnokolorowej, rolowej maszyny drukującej w technologii atramentowejProsper 7000 Turbo Press. Jak podaje producent, oferuje ona druk szybszy o prawie 35% niż konkurencyjne rozwiązania (dostępne są trzy tryby pracy), a także dużą wszechstronność zastosowań i obsługiwanych podłoży.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.