Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Masterpress wzmacnia dział badań i rozwoju

Masterpress – europejski dostawca rozwiązań w zakresie drukowanych opakowań dekoracyjnych, ogłosił rozbudowę swojego laboratorium badawczo-rozwojowego, które znajduje się na terenie zakładu produkcyjnego w Białymstoku. Inwestując w niestandardową i pełnowymiarową maszynę drukarską, przeznaczoną wyłącznie do celów badawczo-rozwojowych, firma robi znaczący krok w kierunku przyspieszenia innowacji w branży etykiet termokurczliwych i etykiet samoprzylepnych, w tym do szybszej komercjalizacji nowych, zrównoważonych, nadających się do recyklingu produktów opakowaniowych.

Wygrywa dobra marka, zaufanie i przywiązanie do dostawcy

Powielarnia Madas, mająca swoje lokalizacje w Żyrardowie i Milanówku, niedawno zdecydowała się na zakup plotera stołowego Summa F1612 z modułami tnącym i bigującym. To kolejna inwestycja w urządzenie z oferty firmy Amagraf – w ostatnich latach zarząd firmy, stawiając na jej rozwój, zakupił od tego dostawcy: plotery Mutoh XpertJet 661 UF i XpertJet 1641, ploter tnący Summa D120 serii S-One oraz produkcyjną maszynę drukującą Canon ImagePress C710; wcześniej zaś Amagraf dostarczył urządzenia do wykańczania marki Duplo: dwa multifinishery Docucutter-615 Pro oraz DF-1000.

Nowy ploter ekosolwentowy Artemis na polskim rynku

Firma Atrium Centrum Ploterowe poinformowała, że jej oferta urządzeń do druku wielkoformatowego zostanie w najbliższym czasie wzbogacona o nowy ploter ekosolwentowy Artemis A180 ECO. Urządzenie zwiększy moce i możliwości produkcyjne wielu rozwijających się drukarń i agencji reklamowych. Ploter może drukować na szerokiej gamie mediów powlekanych i niepowlekanych; sprawdzi się w produkcji pełnokolorowych grafik reklamowych, elementów wyposażenia wnętrz, grafik wystawienniczych, oznakowania informacyjnego, aplikacji samochodowych i wielu innych.

Pierwsza na świecie instalacja maszyny Pro Z75

Francuska drukarnia Realisaprint.com jako pierwsza na świecie zainstalowała cyfrowy system na papier cięty formatu B2 – Ricoh Pro Z75. Urządzenie dołączyło do parku maszynowego zakładu zlokalizowanego w pobliżu Nicei, w którym już znajdują się urządzenia tej marki: rolowy system atramentowy Pro VC70000 oraz dwa cyfrowe systemy na papier cięty Pro C9200.

Instalacja 20. maszyny do powlekania klejami typu akryl UV

ETI Converting, kanadyjski dostawca maszyn do powlekania materiałów samoprzylepnych, zakończył instalację dwudziestej maszyny ETI Acuro do powlekania klejami utrwalanymi światłem UV. Jej użytkownikiem została firma ze Stanów Zjednoczonych, specjalizująca się w produkcji etykiet dla odbiorców z branży farmaceutycznej. Dzięki przejściu z używania gotowych materiałów samoprzylepnych na powlekane w swoim zakładzie, firma ta będzie w stanie kontrolować właściwości kleju, uzyskując przy jednocześnie znaczne korzyści ekonomiczne z tego tytułu.

Nowe stołowe plotery tnące na polskim rynku

Włoska firma Valiani, producent stołowych ploterów tnących małej i średniej wielkości, jakiś czas temu połączyła siły z firmą Summa. Zaowocowało to opracowaniem wielu nowych rozwiązań przeznaczonych dla różnego rodzaju odbiorców, np. producentów opakowań, pracowni wykonujących modele lub prototypy, firm reklamowych oraz drukarni. Od niedawna plotery Summa Valiani są dostępne również na polskim rynku, w ofercie Atrium Centrum Ploterowego. Wśród nich najważniejsze modele i serie stołowych ploterów tnących – Invicta, Optima, Omnia i Integra. Co potrafią?

Stabilny druk DTF

Firma API.PL poinformowała o poszerzeniu portfolio i dostępności wszystkich produktów z systemu firmy Kodak Kodakolor (FTF) Print System do druku transferów DTF. Zawiera on kompletne rozwiązania materiałów eksploatacyjnych wykorzystywanych w druku DTF – wysokiej jakości tusze do DTF, dedykowaną folię do DTF oraz klej proszkowy.

Nowy laser CO2 do cięcia tekstyliów

Artemis – dostawca drukarek wielkoformatowych, który w Polsce zrealizował już ponad 300 instalacji, poszerzył portfolio o kolejne rozwiązanie, tym razem służące do laserowego cięcia wielu rodzajów zadrukowanych tekstyliów (tkanin i dzianin). Maszyna Artemis 1630 o polu roboczym 1600 × 3000 mm znajduje zastosowanie w produkcji np. odzieży sportowej, rowerowej, strojów wyścigowych, kostiumów kąpielowych, drukowanych zabawek, dywanów, dekoracyjnych elementów wyposażenia domu, banerów, flag, itd.

Niemcy, Brytyjczycy i Czesi stawiają na nanografię

Landa Digital Printing poinformowała o najnowszych instalacjach swoich rozwiązań oferujących druk nanograficzny. Arkuszową maszynę w formacie B1 – Landa S10 Nanographic Printing – zamówiła niemiecka firma WIRTZ Druck GmbH & Co. KG i jej marka MailingLiebe, specjalizująca się w korespondencji bezpośredniej. Z kolei model Landa S10P, czyli z perfektorem, zakontraktował: opakowaniowa Model Group (maszyna stanie w czeskim zakładzie) oraz największa internetowa firma poligraficzna w Wielkiej Brytanii – Bluetree Group (będzie to jej już drugie rozwiązanie izraelskiej marki).

Nowy ploter stołowy LED UV marki Artemis

Artemis to sprawdzony dostawca drukarek wielkoformatowych w Polsce. W ponad 300 instalacjach ploterów tej marki żadna nie skończyła się awarią. Niedawno producent dołączył do swojego portfolio nowy ploter – Flatbed LED UV 2513/3225. Urządzenie to jest dostępne w dwóch wariantach: model 2513 o polu roboczym 2,5 × 1,3 m oraz model 3225 o polu roboczym 3,2 × 2,5 m. Dzięki nowej stabilnej konstrukcji ploter zapewnia jeszcze większą wydajność i dokładność druku; maksymalna prędkość urządzenia wynosi aż 1050 m2/h (UV 3225).

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.