Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Portfolio biznesowych drukarek A4 konsekwentnie poszerzane

Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie znane z urządzeń producenta atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością i stanowią korzystne rozwiązanie dla firm, które dużo drukują.

Uruchomiono największą w Europie maszynę do produkcji tektury litej

Metsä Board, spółka należąca do Grupy Metsä, dokonała 11 kwietnia br. inauguracji pracy swojej zmodernizowanej maszyny do produkcji tektury litej w Husum w Szwecji. Dzięki zwiększonej rocznej mocy produkcji (wynoszącej 600 tys. ton) BM1 jest największą i najnowocześniejszą tego typu maszyną w Europie i jest w 98% zasilana energią ze źródeł odnawialnych.

Opakowania na słodycze robią wrażenie dzięki inwestycji

Producent personalizowanych słodyczy reklamowych – firma Slodkie – jakiś czas temu zakupiła cyfrową maszynę Revoria Press PC1120. W ofercie przedsiębiorstwa znajduje się ponad 600 rodzajów produktów, z których każdy musi być odpowiednio opakowany, z uwzględnieniem m.in. personalizacji, wysokiej jakości druku, zgodności kolorystycznej przy powtarzalnej produkcji. Inwestycję poprzedziły testy urządzenia, które wykazały, że rozwiązanie Fujifilm spełnia wszystkie oczekiwania firmy.

Obróbka wstępna w wersji mini

Firma Inkcups wprowadziła na rynek mniejszy odpowiednik swojego systemu obróbki wstępnej naczyń szklanych i metalizowanych MagiCoat – MagiCoat Mini. To kompaktowe rozwiązanie, wyposażone w najnowocześniejsze funkcje, jest przeznaczone dla użytkowników potrzebujących uzyskać optymalną przyczepność tuszu na przedmiotach cylindrycznych o stożkowych i prostych ściankach, zadrukowywanych nie na skalę przemysłową.

Nowy standard jakości w procesie oprawy zeszytowej

Firma Duplo zaprezentowała niedawno po raz pierwszy swój nowy system broszurujący iSaddle Senshi (gdzie Senshi po japońsku oznacza wojownika). Urządzenie, opracowane na bazie rozwiązania iSaddle 5.0, oferuje zwiększoną wydajność od swojego poprzednika, ustanawiając – jak podaje producent – nowy standard jakości w procesie oprawy zeszytowej.

Trzy światowe premiery maszyn inkjetowych

Agfa podczas targów Fespa 2024 (19–22 marca br.) zaprezentowała trzy zupełnie nowe maszyny w swojej ofercie. W Amsterdamie zadebiutowały: rolowy ploter Jeti Condor RTR5200 HS oraz hybrydowe modele Jeti Bronco H3300 S i Anapurna Ciervo H3200. Firma ogłosiła też rebranding maszyn, oferowanych i promowanych na targach pod wspólnym mottem „Powerful by Nature”. Tym samym portfolio rozwiązań belgijskiego producenta, bazujących na technice inkjetowej, zostało znacząco rozszerzone.

Brytyjczycy inwestują w cyfrową maszynę hybrydową

Brytyjska drukarnia Kingfisher Labels nabyła – z myślą o swoim zakładzie produkcyjnym w Bristolu – nową cyfrową maszynę hybrydową Mark Andy Digital Pro 3. Firma, założona w 1996 r. przez Martina Jacksona i Stana Galdwina, którzy zaczynali wówczas od dwóch maszyn Mark Andy 830, jest obecnie zarządzana przez Karla Jacksona i Andy’ego Wattsa. Na powierzchni liczącej ponad 2 tys. m2 pracują tu w sumie trzy maszyny fleksograficzne oraz nowo zakupiona, hybrydowa Digital Pro 3.

Nowe rozwiązania od amerykańskiego producenta

Firma EFI poszerzyła swoje portfolio rozwiązań o dwie nowe maszyny; obie zadebiutowały przed szerszą publicznością podczas targów Fespa 2024 (Amsterdam, 19–22 marca). Jedna z nich to produkcyjny, hybrydowy model LED z płaskim stołem i podawaniem z roli – VUTEk Q3h XP; druga to 3,2-metrowa rolowa maszyna drukująca nowej generacji – Pro33r LED.

Druk cyfrowy bez ograniczeń dyktowanych kształtem

Firma Mimaki Europe podczas targów Fespa 2024 (Amsterdam, 19–22 marca) zaprezentowała premierowo ulepszony opcjonalny system przeznaczony do płaskich ploterów drukujących UV serii UJF, umożliwiający bezpośredni, „bezszwowy” zadruk 360° na przedmiotach cylindrycznych (także pochyłych i stożkowatych). Przystawka o nazwie Kebab HS zapewnia trzykrotnie wyższą wydajność niż jej popularny poprzednik (w regionie EMEA zainstalowano ponad 1,6 tys. urządzeń Kebab MkII).

Druk24h z nową maszyną cyfrową

W jednym z trzech warszawskich oddziałów firmy Druk24h od kilku miesięcy pracuje nowa, wysokowydajna maszyna cyfrowa Fujifilm Revoria Press PC1120. Urządzenie, oferujące druk w trybie CMYK z dwoma kolorami dodatkowymi, w tym różowym, białym i lakierem bezbarwnym, obecnie działa na pełne dwie zmiany przez wszystkie dni tygodnia. Realizuje różne zlecenia o charakterze komercyjnym – od jednej sztuki do nakładów sięgających setek czy nawet tysięcy egzemplarzy.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.