Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Amerykańska firma przechodzi na druk cyfrowy

Drukarnia BP Solutions, z siedzibą w Asheville (Karolina Płn., USA), jest od niedawna użytkownikiem pierwszej w jej historii maszyny do drukowania etykiet, bazującej na technologii cyfrowej – Digital Pro 3. Jak ocenia Scott Cotten, prezes firmy, w kontekście realizowanej tu produkcji rozwiązanie Mark Andy okazało się najlepszym spośród dostępnych na rynku maszyn.

Narzędzie do prostego pomiaru i analizy kolorystycznej

Canon przedstawia PRISMAcolor Manager – narzędzie chmurowe służące do pomiaru i analizy koloru we wszystkich urządzeniach atramentowych i tonerowych pracujących w przestrzeni barwnej CMYK. Pozwala ono w prosty sposób krok po kroku sprawdzić odwzorowanie barwy i pokrycie kolorem na poszczególnych fragmentach wydruku. Narzędzie sprawdza odwzorowanie koloru wykorzystując takie standardy jak FOGRA czy IDEAlliance albo ustawienia zdefiniowane przez użytkownika. Co ważne, mogą z niego skorzystać posiadacze nie tylko drukarek marki Canon.

Nowa biblioteka struktur i wytłoczeń oprogramowania RIP do ploterów gadżetowych LED-UV

Jak informuje firma Atrium Centrum Ploterowe, dystrybutor ploterów tnących Mutoh w Polsce, do oprogramowania RIP Mutoh VerteLith wprowadzono nową funkcję. Udostępniony w ostatnim czasie przez producenta film prezentuje nową bibliotekę struktur i wytłoczeń Mutoh RIP VerteLith, gdzie można znaleźć bogate źródło około 100 różnych tekstur i możliwości dobieraniem wytłoczeń (zdobienia gadżetów, lakierowania).

Kompap zainwestował 10 mln zł w maszynę drukującą

Grupa Kompap, do której należą m.in. dwie drukarnie dziełowe – BZGraf i OZGraf, zainwestowała ponad 10 mln zł ośmiokolorową maszynę offsetową Komori Lithrone GL-840P w wersji „advanced”. To produkowane w Japonii urządzenie nowoczesnej generacji, drukujące obustronnie 15 tys. ark. B1/godz. w wysokiej jakości, zostanie dostarczone latem do olsztyńskiego zakładu. Nowa maszyna pozwoli zwiększyć o kilkadziesiąt procent wydajność drukarni OZGraf, co przełoży się także na jej konkurencyjność dla klientów.

Cyfrowy system przepływu pracy dla maszyn serii Revoria

Fujifilm wprowadza do swojej oferty druku cyfrowego XMF PressReady – system przepływu pracy w produkcji druku cyfrowego, który pomaga zarządzać zadaniami drukowania z wielu źródeł (takich jak Web to Print i MIS lub dostarczane przez klientów pliki PDF) i kieruje je do odpowiedniej maszyny cyfrowej. Celem producenta jest dalsze zwiększanie wszechstronności i automatyzacji procesów w swoich rozwiązaniach.

Drukarnia DC zwiększa wydajność

Drukarnia DC (Design Center) z Zabrza, działająca na rynku usług poligraficzno-reklamowych od ponad 10 lat, niedawno zrealizowała kolejną inwestycję mającą na celu poprawę wydajności i jakości swoich usług. Najnowszy zakup to wielozadaniowy multifinisher Docucutter DC-618 z oferty Duplo, który do Zabrza dostarczyła firma Tadan. Wdrożenie urządzenia niemal natychmiast wpłynęło tu znacząco na zwiększenie wydajności w zakresie wykańczania wydruków cyfrowych, ponieważ – co szczególnie dla firmy istotne – uniezależniło ją od podwykonawców.

Wdrożenie z myślą o niestandardowych projektach i aplikacjach

Niemiecka firma printwerk, od ponad 32 lat oferująca kompleksowe usługi w zakresie konsultingu i planowania projektowego, jak też drukowania różnymi technikami (UV, solwentową oraz sublimacyjną), konstrukcji i montażu, w ostatnim czasie wzbogaciła park sprzętowy o hybrydowy ploter wielkoformatowy firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 S LED. Maszyna pracuje w nowym zakładzie o powierzchni 2,5 tys. m2 zlokalizowanym w bawarskim Erlangen.

Niderlandzka drukarnia CUPSZ zwiększa potencjał produkcyjny

Nowa maszyna fleksograficzna Mark Andy Evolution Series E5, drukująca farbami wodnymi, to najnowsza inwestycja drukarni CUPSZ z Tilburga. Założona w 2014 r. firma, której właścicielami są dwaj bracia – Daan i Michiel Willemsz, od lat specjalizuje się produkcji kubków do kawy, dostarczanych do licznych klientów z krajów Beneluksu, Niemiec i Francji. W ostatnim czasie jej asortyment został wzbogacony o jednorazowe pojemniki kartonowe, oferowane pod nazwą BOWLSZ.

Papierowe rozwiązania etykietowe usprawniające recykling

UPM Raflatac rozszerza ofertę produktów zmywalnych o nowe papierowe materiały etykietowe z rodziny SmartCircle. Otrzymały one europejskie certyfikaty od Institut cyclos-HTP potwierdzające, że ułatwiają recykling materiałów PET i HDPE dzięki temu, że łatwo oddzielają się od opakowań wykonanych z tych materiałów, co zapewnia odzyskiwanie większej ilości nie zanieczyszczonych płatków PET i HDPE. Materiał ten można następnie przekształcić w nowe materiały o wysokiej jakości i używać ich cyrkularnie, w gospodarce obiegu zamkniętego.

Supraprint przyspiesza dzięki nowym ploterom do cięcia etykiet

Drukarnia Supraprint z Pruszkowa, specjalizująca się w druku cyfrowym i wielkoformatowym, w ostatnim czasie poszerzyła park maszynowy o urządzenie do druku etykiet Konica Minolta Accurio Label 230. Zakup ten wygenerował potrzebę uzupełnienia linii o odpowiednie rozwiązanie do finishingu – zdecydowano, że najlepszym rozwiązaniem będzie ploter wyposażony w nóż. Drukarnia zakupiła zatem ploter VD 320III marki Vorey, a po pewnym czasie zdecydowała się na kolejną inwestycję w inny model – VD3350 II (obydwa urządzenia dostarczyła firma Grafmasz).

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.