Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Optymalizacja produkcji w dziale prepress i w drukarni

Firma XSYS poszerzyła portfolio o Flexo Solution Finder – narzędzie online, którego zadaniem jest pomoc drukarniom, działom prepress i przygotowalniom fleksograficznym w zoptymalizowaniu produkcji i osiągnięciu większej całkowitej efektywności wyposażenia (OEE).

Wipak poszerza park maszynowy o kolejną bobiniarkę

Wipak Polska – firma specjalizująca się w produkcji opakowań i przetwórstwie folii dostarczanych przez inne przedsiębiorstwa z Grupy Wipak, zainwestowała w ostatnim czasie w drugą już bobiniarkę Comexi S1 DT (pierwsza taka maszyna pracuje w zakładzie firmy od 2017 r.).

Rzeczywiste ekologiczne skutki przejścia na druk cyfrowy

30% wszystkich wyprodukowanych dziś wyrobów odzieżowych nikt nigdy nie kupi. To 21 milionów ton tkanin trafiających bezpośrednio do śmieci. To 28 bilionów litrów wody (dość, aby 300 milionów ludzi przez całe życie miało co pić) zmarnowane na rzeczy, których nie chce rynek. Jeśli możemy produkować naszą odzież, nie zagarniając dla siebie zasobów wody… to czy nie powinniśmy tego robić?

Informacja reklamowa

Drukarka do smartfonów instax mini Link 2

Firma Fujifilm Europe wprowadziła na rynek kompaktową drukarkę do zdjęć, współpracującą za pośrednictwem Bluetooth ze smartfonami – instax mini Link 2. Urządzenie jest wyposażone w liczne funkcje mające pobudzać kreatywność użytkowników. Potrafi wydrukować odbitkę w ok. 15 s, umożliwia wydruk około 100 odbitek mini instax na jednym ładowaniu akumulatora.

Drukarnia z RPA zwiększa potencjał produkcyjny

W ostatnim czasie w hali produkcyjnej Label Leaders z Geroge (RPA) rozpoczęło pracę kolejne, szóste już rozwiązanie Mark Andy – maszyna fleksograficzna Evolution Series E5. W parku maszynowym działają także m.in.: Performance Series P5, 2200, Scout i 830 (ten system pracuje od początku istnienia firmy).

Funkcjonalny papier barierowy dla e-commerce

Firma Mondi nawiązała współpracę z niemieckim dostawcą maszyn – beck packautomaten, aby stworzyć funkcjonalne rozwiązanie papierowe, które ma zrewolucjonizować proces pakowania w intensywnie rozwijającym się sektorze handlu elektronicznego poprzez zastąpienie opakowań plastikowych i stworzenie odpowiedniej wielkości opakowań dla szerokiej gamy produktów.

Unowocześnione plotery z serii XpertJet Pro

Obchodząca w tym roku jubileusz 70-lecia firma Mutoh podczas targów FESPA Global Print Expo (Berlin, 31 maja – 3 czerwca) zaprezentowała premierowo dwa urządzenia drukujące z serii XpertJet Pro. Były to: ploter eko/żywiczny XpertJet 1682SR Pro oraz wykorzystujący technikę sublimacji model XpertJet 1341WR Pro o szerokości 127 cm. Co je wyróżnia?

Spektrofotometr z pozycjonowaniem pomiarów na ekranie

X-Rite Incorporated oraz Pantone LLC wprowadzają na rynek eXact 2 – bezdotykowy ręczny spektrofotometr nowej generacji, ułatwiający przepływ zleceń w druku, w produkcji farb i przetwórstwie opakowań. Goście Kongresu Etykiety Samoprzylepne 2022 (9–10 czerwca br.) mieli okazję uczestniczyć w przedpremierowej prezentacji urządzenia podczas wystąpienia Leszka Bartkowiaka z firmy Reprograf-Grafikus.

Najnowsze rozwiązania BOBST dla sektora opakowań

Firma BOBST, dążąca do głębokiej transformacji przemysłu opakowaniowego, w 2020 r. przedstawiła wizję tego sektora opartą na czterech kluczowych filarach – zdalnej komunikacji, cyfryzacji, automatyzacji i zrównoważonym rozwoju. Obecnie stały się one kamieniami węgielnymi nie tylko strategii szwajcarskiego producenta, ale całej branży, dlatego BOBST stale rozwija swoje portfolio produktów i usług, aby pomóc przetwórcom i właścicielom marek w prowadzeniu działalności w nowych warunkach.

Drukarnia Wydawnictwa Nowiny z nową bigówko-falcerką

Bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF-375 z oferty Duplo to pierwsze urządzenie tego producenta, które pracuje od pewnego czasu w drukarni Wydawnictwa Nowiny. Było ono odpowiedzią na potrzebę tego zakładu poligraficznego w zakresie wykańczania.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.