Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Opakowania z folii termoformowalnej zdatne do recyklingu

Europejski producent opakowań, firma Coveris, opracował nadające się do recyklingu opakowania z folii termoformowalnej, przeznaczone dla sektora spożywczego – MonoFlex Thermoform. Folia ta jest wytwarzana z wysokowydajnych monomateriałów, umożliwiając odejście od nienadających się do recyklingu substratów termoformowalnych z materiałów mieszanych, co pozwala na redukcję śladu węglowego.

Wyróżnij się w produkcji transferów DTF – FOLIE DTF z efektami specjalnymi w ofercie API.PL

W branży poligraficznej pojawiły się nowości, które przykuwają uwagę wszystkich producentów transferów DTF. API.PL wprowadza do swojej oferty cztery innowacyjne folie, które dają nowe możliwości znakowania tekstyliów w tej technologii.
Każda z folii – Vesline DTF FD Luminous, Vesline DTF FD Glitter, Vesline DTF FD Temp Change i Vesline DTF FD Reflective – może być używana w technologii DTF do tworzenia i aplikacji na bawełnę i poliester np. na koszulkach, czapkach, kurtkach, torbach, ale również jako elementy w produkcjach modowych, odzieży sportowej, a w szczególnych przypadkach w produkcji odzieży roboczej.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowych folii i zakupu w e-sklepie API.PL. Więcej informacji na temat technologii DTF i wykorzystywanych produktów na stronie www.dtf.pl.

Informacja reklamowa

Półautomatyczna maszyna do klejenia

Zechini, włoski producent urządzeń do oprawy twardej, poszerzył ofertę o półautomatyczną maszynę do klejenia – Kissy, przeznaczoną do produkcji luksusowych, spersonalizowanych opakowań z tektury o różnych wymiarach.

Stołowy ploter gadżetowy LED UV o szerokości 1,4 m

Mutoh XpertJet 1462UF o powierzchni zadruku 1420 × 700 mm to najnowszy ploter LED UV typu flatbed od firmy Mutoh. Urządzenie, wyposażone w dwie głowice piezoelektryczne marki Epson o rozdzielczości 1440 dpi, można skonfigurować w kolorach CMYK lub CMYK + biały + lakier. Ploter przeznaczony jest do bezpośredniego precyzyjnego druku na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Jak podkreśla polski dystrybutor rozwiązań Mutoh, firma Atrium Centrum Ploterowe, tak duża maksymalna wysokość przedmiotów, na których można drukować, jest unikalna w klasie ploterów gadżetowych.

Design Group pierwszym polskim użytkownikiem Colorado M-Series

Podwarszawska agencja reklamy Design Group jako pierwsza w Polsce zakupiła najnowszą drukarkę rolową Canon Colorado M5W. To najwyższa dostępna konfiguracja tej superszybkiej, modułowej drukarki z możliwością druku w kolorze białym (CMYKW) oraz opcją wykończenia FLXfinish+. Jest to już trzecia maszyna Colorado – obok modeli 1640 i 1650 – w parku maszynowym Design Group, a poza maszynami roll-to-roll firma posiada także ploter płaski Arizona 6170 XTS.

Drukarnia JKB Print zwiększa konkurencyjność

Warszawska drukarnia internetowa JKB Print, specjalizująca się w produkcji książek, materiałów marketingowych – przede wszystkim katalogów (m.in. klejonych), materiałów biurowych oraz druków samokopiujących, zdecydowała się w ostatnim czasie na zakup oklejarki PUR. Wybór właściciela firmy, Krystiana Barcińskiego, padł na model PFi 6100 Duo z oferty Duplo Polska.

Opakowania papierowe bez PFAS na karmę dla zwierząt

Firma UPM Specialty Papers opracowała papier barierowy o nazwie Asendo Pro, który łączy możliwość recyklingu, wytrzymałość i odporność na tłuszcz z wysokimi właściwościami drukarskimi. Papier ten jest przeznaczony do produkcji opakowań na karmę dla zwierząt domowych i powstał w związku z wchodzącą niedługo w życie dyrektywą UE w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR) nadających się do recyklingu i niezawierających PFAS.

Samoprzylepny materiał etykietowy z recyklingu

Herma wprowadziła na rynek nowy materiał samoprzylepny do produkcji etykiet, składający się w 50% z materiału pochodzącego z recyklingu poużytkowego (PCR). Biała folia PE rv Herma rPE odznacza się wszechstronnością zastosowań, a jej duża elastyczność pozwala na łatwą aplikację na zakrzywionych powierzchniach, takich jak opakowania kosmetyków i produkty higieny osobistej.

Papiery barierowe bez PFAS

Wraz z początkiem 2024 r. wchodzą w życie regulacje prawne dotyczące zakazu stosowania tzw. wiecznych chemikaliów (PFAS), które odgrywały dotąd bardzo ważną rolę w przemyśle papierniczym, zwłaszcza przy produkcji tzw. papierów tłuszczoszczelnych. Zmiana ta stanowi ogromne wyzwanie dla branży, która musi znaleźć alternatywy spełniające wysokie wymagania co do barierowości, bezpieczeństwa w kontakcie z żywnością oraz możliwość recyklingu. Firma Drewsen Spezialpapiere ma w swojej ofercie taką alternatywę – to seria papierów ProBarrier Nature, od niedawna dostępnych również w gramaturze 32 g/m².

3 (TRZY – mocne) najciekawsze materiały do druku – folie z mocnymi klejami

Marketerzy zlecający agencjom i drukarniom produkcję reklam wielkoformatowych coraz częściej szukają skutecznych rozwiązań do zastosowania w kampaniach wizerunkowo-brandingowych i sezonowych akcjach promocyjnych.
Z jednej strony słyszymy, że dobrze byłoby mieć folie, które ułatwiają aplikację, pozwalają na wielokrotne przyklejanie i odklejanie, a z drugiej strony, że chcieliby, aby aplikacja była bardzo trwała. Wówczas problemem bywa nietypowa płaszczyzna, na której ma być naklejona reklama lub warunki, w których ta aplikacja będzie funkcjonowała (stan powierzchni, dobowe wahania temperatur). Powoduje to, że klienci zastanawiają się, czy w ogóle da się ciekawie wykorzystać trudną powierzchnię na przykuwającą wzrok aplikację, do tego jeszcze w trudnych warunkach?
Z łącznie około 10 produktów z oferty API.PL, które dedykowane są do trudnych aplikacji, wybraliśmy 3, które naszym zdaniem są najbardziej uniwersalne i godne polecenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi video-rekomendacjami. Więcej informacji także na stronie www.api.pl.

Informacja reklamowa

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.