Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Orlen wytworzy recyklaty do produkcji opakowań kosmetycznych

Orlen poinformował, że dołącza do międzynarodowego projektu Nextloopp, w ramach którego rozwijana jest technologia recyklingu oraz wytwarzania wysokiej jakości cyrkularnego polipropylenu (rPP) z odpadów konsumenckich. Wyprodukowane w tej technologii tworzywo ma spełniać unijne i brytyjskie wymogi jakościowe stawiane materiałom, które mają kontakt z żywnością i kosmetykami. Dzięki temu produkcja plastikowych opakowań ma być zrównoważona i przyjazna środowisku.

Cztery nowe drukarki dla segmentu SOHO

Firma Brother zaprezentowała cztery rozwiązania drukujące w technologii LED, przeznaczone dla segmentu Small Office/Home Office. Drukarka HL-L3220CW oraz urządzenia wielofunkcyjne DCP-L3560CDW, DCP-L3520CDW i MFC-L3740CDW pozwalają na szybki i intuicyjny wysokojakościowy druk w kolorze. Wyróżniają się elastycznymi opcjami łączności oraz cichą pracą, dzięki czemu sprawdzą się w małych biurach oraz jako wyposażenie pracowników zdalnych.

Dwa nowe plotery w portfolio japońskiej marki

Roland DG, globalny dostawca szerokoformatowych ploterów atramentowych i urządzeń drukująco-tnących, ogłosił poszerzenie oferty o nowe rozwiązania wchodzące w skład rodziny VersaSTUDIO. Jedną z nowości jest model BD-8 – wszechstronny ploter płaski UV, druga to BY-20 – urządzenie do druku w technologii Direct-To-Film (DTF). Producent podkreśla, że choć nowe rozwiązania są zaawansowane technologicznie (liczne funkcje zwiększające wydajność oraz zintegrowane oprogramowanie projektowe i sterujące drukiem), oba są konkurencyjne cenowo i przeznaczone dla początkujących użytkowników.

Wdrożenia ploterów inkjetowych w drukarniach z całego świata

Dla firmy Agfa 2023 rok był okresem licznych wdrożeń jej hybrydowych rozwiązań drukujących, bazujących na technice inkjet UV, w przedsiębiorstwach poligraficznych i reklamowych z całego świata. Jak podaje producent, systematycznie rośnie grono użytkowników flagowego plotera hybrydowego z jej oferty – Tauro, dostępnego m.in. z opcją lakierowania. Minione miesiące przyniosły firmie kolejne implementacje maszyn z tej serii, m.in. w drukarniach z Kanady (to pierwsza instalacja Tauro H3300 UHS LED w tym kraju), Brazylii, Wlk. Brytanii czy Niderlandów.

Masterpress wzmacnia dział badań i rozwoju

Masterpress – europejski dostawca rozwiązań w zakresie drukowanych opakowań dekoracyjnych, ogłosił rozbudowę swojego laboratorium badawczo-rozwojowego, które znajduje się na terenie zakładu produkcyjnego w Białymstoku. Inwestując w niestandardową i pełnowymiarową maszynę drukarską, przeznaczoną wyłącznie do celów badawczo-rozwojowych, firma robi znaczący krok w kierunku przyspieszenia innowacji w branży etykiet termokurczliwych i etykiet samoprzylepnych, w tym do szybszej komercjalizacji nowych, zrównoważonych, nadających się do recyklingu produktów opakowaniowych.

Wygrywa dobra marka, zaufanie i przywiązanie do dostawcy

Powielarnia Madas, mająca swoje lokalizacje w Żyrardowie i Milanówku, niedawno zdecydowała się na zakup plotera stołowego Summa F1612 z modułami tnącym i bigującym. To kolejna inwestycja w urządzenie z oferty firmy Amagraf – w ostatnich latach zarząd firmy, stawiając na jej rozwój, zakupił od tego dostawcy: plotery Mutoh XpertJet 661 UF i XpertJet 1641, ploter tnący Summa D120 serii S-One oraz produkcyjną maszynę drukującą Canon ImagePress C710; wcześniej zaś Amagraf dostarczył urządzenia do wykańczania marki Duplo: dwa multifinishery Docucutter-615 Pro oraz DF-1000.

Nowy ploter ekosolwentowy Artemis na polskim rynku

Firma Atrium Centrum Ploterowe poinformowała, że jej oferta urządzeń do druku wielkoformatowego zostanie w najbliższym czasie wzbogacona o nowy ploter ekosolwentowy Artemis A180 ECO. Urządzenie zwiększy moce i możliwości produkcyjne wielu rozwijających się drukarń i agencji reklamowych. Ploter może drukować na szerokiej gamie mediów powlekanych i niepowlekanych; sprawdzi się w produkcji pełnokolorowych grafik reklamowych, elementów wyposażenia wnętrz, grafik wystawienniczych, oznakowania informacyjnego, aplikacji samochodowych i wielu innych.

Pierwsza na świecie instalacja maszyny Pro Z75

Francuska drukarnia Realisaprint.com jako pierwsza na świecie zainstalowała cyfrowy system na papier cięty formatu B2 – Ricoh Pro Z75. Urządzenie dołączyło do parku maszynowego zakładu zlokalizowanego w pobliżu Nicei, w którym już znajdują się urządzenia tej marki: rolowy system atramentowy Pro VC70000 oraz dwa cyfrowe systemy na papier cięty Pro C9200.

Instalacja 20. maszyny do powlekania klejami typu akryl UV

ETI Converting, kanadyjski dostawca maszyn do powlekania materiałów samoprzylepnych, zakończył instalację dwudziestej maszyny ETI Acuro do powlekania klejami utrwalanymi światłem UV. Jej użytkownikiem została firma ze Stanów Zjednoczonych, specjalizująca się w produkcji etykiet dla odbiorców z branży farmaceutycznej. Dzięki przejściu z używania gotowych materiałów samoprzylepnych na powlekane w swoim zakładzie, firma ta będzie w stanie kontrolować właściwości kleju, uzyskując przy jednocześnie znaczne korzyści ekonomiczne z tego tytułu.

Nowe stołowe plotery tnące na polskim rynku

Włoska firma Valiani, producent stołowych ploterów tnących małej i średniej wielkości, jakiś czas temu połączyła siły z firmą Summa. Zaowocowało to opracowaniem wielu nowych rozwiązań przeznaczonych dla różnego rodzaju odbiorców, np. producentów opakowań, pracowni wykonujących modele lub prototypy, firm reklamowych oraz drukarni. Od niedawna plotery Summa Valiani są dostępne również na polskim rynku, w ofercie Atrium Centrum Ploterowego. Wśród nich najważniejsze modele i serie stołowych ploterów tnących – Invicta, Optima, Omnia i Integra. Co potrafią?

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.