Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Polski start-up rozwija się z hybrydową drukarką DTG/DTF

Firma Tulcia, od roku zajmująca się zdobieniem odzieży haftem komputerowym, zdecydowała się na zakup najnowszej hybrydowej drukarki DTG/DTF marki Epson – SC-F2200. To pierwsza w Polsce instalacja tego modelu. Jak podkreśla Emilia Bzdręga, założycielka firmy, o zakupie zdecydowały możliwości rozwoju działalności oferowane przez urządzenie – przede wszystkim znaczące skrócenie czasu na wdrożenie produkcji nawet skomplikowanych projektów, a także jakość i bezpieczeństwo wytwarzanej odzieży, gwarantowane przez certyfikowane atramenty.

Rozwiązania Agfa z certyfikatem jakości 3M

Agfa poinformowała, że oferowane przez nią: hybrydowy ploter inkjetowy Tauro i przeznaczone do niego atramenty Anuvia otrzymały prestiżowy certyfikat jakości (3M Performance Guarantee), przyznawany przez firmę 3M. Oba nagrodzone rozwiązania zostały zaprezentowane na stoisku firmy Agfa podczas Printing United (Atlanta, 18–20 października br.).

Cyfrowa maszyna arkuszowa w formacie B2 z suchym tonerem

Firma Fujifilm zapowiedziała pierwszą europejską prezentację laserowej maszyny drukującej w formacie B2 – Revoria Press GC12500 – na targach Peak Performance Print, które odbędą się pod koniec stycznia 2024 r. w nowym Print Experience Centre Fujifilm w Ratingen w Niemczech. Podczas wydarzenia zostaną pokazane również aktualizacje technologiczne producenta w zakresie urządzeń laserowych i inkjetowych dla sektora druku opakowań. Jest to pierwsza na rynku cyfrowa maszyna arkuszowa drukująca w formacie B2, która wykorzystuje technologię suchego tonera.

Biurkowy skaner dla nowoczesnych miejsc pracy

Canon Europe wprowadził na rynek imageFORMULA DR-S250N – niezawodny, bezpieczny, wydajny i kompaktowy skaner na biurko. Model ten umożliwia szybkie i łatwe skanowanie oraz udostępnianie dokumentów za pomocą z szerokiej gamy urządzeń, co odpowiada na potrzebę wielu firm sprawnej współpracy w rozproszonych zespołach.

Arti-Bau modernizuje park maszynowy

Mieszcząca się pod Wrocławiem firma Arti-Bau zainwestowała w maszynę HP Indigo 6K. Ta pierwsza na Dolnym Śląsku cyfrowa drukarnia etykiet na roli niedawno przeniosła się do nowej hali z dwiema cyfrowymi maszynami drukującymi: jedną hybrydową, drugą inkjetową, która właśnie została wymieniona na urządzenie Indigo. Sprawny demontaż starej maszyny, a także dostarczenie i instalację nowej zapewniła firma Digiprint. Dodatkowo, do końca roku planowana jest kolejna instalacja, tym razem maszyny do uszlachetniania etykiet od GM. Decyzja była spowodowana chęcią rozszerzenia oferty o nową technologię druku – elektrofotografię.

Atramenty eko-żywiczne w konfiguracji CMYK

Atrium Centrum Ploterowe, dystrybutor ploterów marki Mutoh, wprowadza na rynek nowe atramenty UMS21 w konfiguracji CMYK. Są to opłacalne w eksploatacji, innowacyjne, szybkoschnące atramenty umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Francuzi upraszczają produkcję etykiet

Rodzinna firma Anjou Etiquettes, zajmująca się produkcją etykiet samoprzylepnych, chcąc zwiększyć swoje szanse na tym wymagającym i konkurencyjnym rynku, zdecydowała o modernizacji parku maszynowego i zakupie nowej maszyny Digital Master 340. Drukarnia z siedzibą w Montreuil Bellay (północno-zachodnia Francja) podkreśla, że o inwestycji w rozwiązanie marki BOBST zdecydowała potrzeba uproszczenia, czyli zautomatyzowania procesów w zakresie wytwarzania skomplikowanych, spełniających oczekiwania właścicieli marek zleceń.

Szwedzi startują z dwiema maszynami Performance Series P7

NicEtikett to szwedzki start-up, który postawił na branżę etykiet i ich drukowanie w technologii wąskowstęgowej. W związku z rozpoczęciem działalności zrealizowane tu zostały znaczące inwestycje sprzętowe, m.in. w dwie nowe maszyny fleksograficzne Mark Andy Performance Series P7. Zostały one dostarczone do zakładu produkcyjnego NicEtikett, zlokalizowanego w Helsingborgu (w regionie Skania) w 3. kwartale br. Wraz z nimi firma zakontraktowała urządzenia, pozwalające na konfekcjonowanie sfalcowanych i pociętych na arkusze etykiet.

System do druku arkuszowego B2 z atramentami wodnymi

Firma Ricoh ogłosiła premierę Pro Z75 – pierwszego na świecie cyfrowego urządzenia do druku arkuszowego w formacie B2 wykorzystującego atrament wodny. Jak podaje producent, pozwala ono uzyskać wysoką jakość produkcji przy utrzymaniu szybkiej realizacji zadań oraz obniżeniu nakładu pracy ze strony operatora, co wykazały wielomiesięczne testy beta przeprowadzone w amerykańskiej drukarni Heeter Printing. Premierowy model będzie dostępny w sprzedaży w regionie EMEA od listopada 2023 r.

Będzie więcej odnawialnych i kompostowalnych folii

Firma Futamura – światowy dostawca folii celulozowych, osłonek i włóknin, niedawno uruchomiła supernowoczesną linię produkcyjną folii celulozowych w swoim europejskim zakładzie w brytyjskim Wigton. Jak podkreśla firma, ta strategiczna inwestycja, zwiększająca moce produkcyjne zakładu o około 25%, ma pozwolić na zaspokajanie rosnącego popytu na przyjazne dla środowiska materiały opakowaniowe, w tym odnawialne i kompostowalne folie NatureFlex.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.