Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Masterpress wzmacnia dział badań i rozwoju

Masterpress wzmacnia dział badań i rozwoju

Masterpress – europejski dostawca rozwiązań w zakresie drukowanych opakowań dekoracyjnych, ogłosił rozbudowę swojego laboratorium badawczo-rozwojowego, które znajduje się na terenie zakładu produkcyjnego w Białymstoku. Inwestując w niestandardową i pełnowymiarową maszynę drukarską, przeznaczoną wyłącznie do celów badawczo-rozwojowych, firma robi znaczący krok w kierunku przyspieszenia innowacji w branży etykiet termokurczliwych i etykiet samoprzylepnych, w tym do szybszej komercjalizacji nowych, zrównoważonych, nadających się do recyklingu produktów opakowaniowych.

Nowa maszyna będzie służyć jako wszechstronne narzędzie do badań i rozwoju różnych grup produktów. Oferuje ona elastyczność w eksperymentowaniu z nowymi technikami drukowania w warunkach odzwierciedlających rzeczywistą produkcję, bez konieczności czekania na przerwę w regularnych harmonogramach produkcyjnych.

„Branża etykiet shrink-sleeve i opakowań ewoluuje. Aby się rozwijać, musimy korzystać z najnowocześniejszych technologii oraz szybciej i skuteczniej testować nowe produkty, rozwiązania i materiały. Poszerzenie kompetencji badawczo-rozwojowych pozwala nam realizować kolejny etap długoterminowej strategii wzrostu” – podkreśla Jeroen de Haan, dyrektor generalny Masterpress. Katarzyna Wasilewska, kierownik ds. badań i rozwoju w Masterpress, dodaje: „Maszyna badawczo-rozwojowa pozwala nam być znacznie bardziej elastycznym i skutecznym partnerem dla naszych klientów, szybko przekształcając ich kreatywną wizję w rzeczywiste próbki produktów. Dodatkowo inwestycja ta usprawni naszą współpracę z dostawcami, umożliwiając testowanie i eksperymentowanie z nowymi farbami, lakierami oraz podłożami przed ich wprowadzeniem na rynek”.

Masterpress istnieje od 1996 r. Firma obsługuje różne branże opakowań FMCG w całej Europie, dostarczając kompletne rozwiązania i usługi z zakresu etykiet termokurczliwych, etykiet samoprzylepnych i segmentów aplikacji etykiet, które odzwierciedlają aspiracje brandingowe, wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz bezpieczeństwo, jakość i wydajność procesów określone przez klientów.

Przedsiębiorstwo od ponad dekady konsekwentnie inwestuje w swoje laboratorium badawczo-rozwojowe. Ta nowoczesna jednostka wyposażona jest w najnowsze narzędzia pozwalające na precyzyjne testowanie wytrzymałości podłoża, poślizgu etykiet, odporności na zadrapania, a także prowadzenie testów starzeniowych w określonej temperaturze, wilgotności oraz z symulacją światła.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.