Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Kraftlux – nowa linia ekologicznych toreb premium

W szybko zmieniającym się świecie preferencji konsumentów i ekologicznych trendów rynkowych wyróżnienie się na tle konkurencji stało się istotnym aspektem strategii marki. Firmy poszukują innowacyjnych sposobów, aby nie tylko zaspokoić potrzeby funkcjonalne, ale także odzwierciedlić swoją unikalną tożsamość poprzez swoje produkty. W tym dążeniu firma AWIH, wiodący dostawca rozwiązań opakowaniowych, wprowadza nową linię toreb ekologicznych premium – Kraftlux. Będą one doskonałym nośnikiem Twoich produktów oraz jednocześnie reklamą firmy.

Informacja reklamowa

Drukarnie wybierają ekonomiczne plotery

Jak podaje firma Amagraf – multibrandowy dostawca rozwiązań dla poligrafii, w ostatnim czasie zwiększyło się zainteresowanie ploterami wielkoformatowymi oferującymi niskie koszty eksploatacji, wysoką jakość i prędkość drukowania oraz stabilną pracę. Wśród firm, które zdecydowały się na wdrożenie urządzeń spełniających te parametry, są drukarnia Pastel z Lublina oraz duża drukarnia offsetowa ze Stalowej Woli, która rozszerza działalność o druk wielkoformatowy. Obydwa przedsiębiorstwa zdecydowały się na zakup plotera solwentowego Artemis KM 3204 o szerokości 3,2 m.

Drukarnia Royalpack inwestuje w produkcję opakowań z tektury litej

Royalpack ze Słonego k. Zielonej Góry to rodzinne przedsiębiorstwo specjalizujące się w opakowaniach papierowych wykonanych z wytwarzanej we własnym zakresie tektury falistej. Zadrukowywane są tu one m.in. na wielkoformatowej maszynie offsetowej Koenig & Bauer Rapida 164-6+L ALV3. Niedawno kierownictwo firmy podjęło decyzję dotyczącą rozpoczęcia produkcji opakowań wykonanych z tektury litej. Z myślą o tego typu asortymencie zakontraktowana została tu pierwsza w Polsce płaska sztanca Koenig & Bauer Ipress 145 K PRO. Urządzenie będzie dostarczone w 4. kwartale br., a jego wdrożenie zaplanowano na styczeń 2024 r.

Szybki druk wysokiej jakości bezpośrednio na folii

Firma Mimaki Europe zaprezentowała nową drukarkę typu direct-to-film (DTF) – TxF300-75. Urządzenie zawiera rozwiązania oferowane przez swoją „starszą siostrę” – model TxF150-75, ale zostało znacząco ulepszone i względem poprzedniczki pozwala na trzykrotnie wyższą prędkość drukowania, zapewniając jednocześnie nowy poziom wydajności. Nowa drukarka będzie dostępna w regionie EMEA w 4. kwartale 2023 r.

Premierowe prezentacje na stoisku Epson

Podczas targów Labelexpo (Bruksela, 11–14 września br.) na stoisku firmy Epson zadebiutują dwa rozwiązania przeznaczone dla sektora etykiet – maszyna SurePress L-4733AW oraz drukarka ColorWorks CW-C4000 z technologią chmury Loftware. Producent pokaże też system drukowania kolorowych etykiet na żądanie oraz zautomatyzowany proces etykietowana z użyciem robota marki Epson.

Premierowe prezentacje Xeikon na Labelexpo Europe 2023

Na jesienne targi Labelexpo (Bruksela, 11– września br.) Xeikon przygotował prezentacje premierowych rozwiązań. Jedną z nowości będzie Cheetah 3.0 – ulepszona technologia tonerowa dla jeszcze bardziej zrównoważonej produkcji (bezpieczny dla żywności toner ECO dla modeli CX300 i CX500; moduł pomiaru jakości QMM, który można opcjonalnie zamontować we wszystkich modelach serii Cheetah 3.0 CX).
Co jeszcze zobaczymy na stoisku producenta?

Druk fleksograficzny w stolicy Belgii

Zespół Omet na targowej ekspozycji podczas Labelexpo Europe w Bruseli zamierza pokazać pracującą nową modułową maszynę fleksograficzną KFLEX. Urządzenie, dostępne w dwóch szerokościach wstęgi (430 mm i 530 mm), drukuje z prędkością do 200 m/min i obsługuje szeroki zakres podłoży – od cienkich folii o grubości 12 mikronów po aluminiowe pokrywy i lekkie kartony. Producent zaprezentuje także najnowszą wersję hybrydowej maszyny XJET (druk fleksograficzny i atramentowy) z cyfrowym silnikiem Tau firmy Durst.

Zaawansowane rozwiązania do uszlachetniania

Cartes – włoski producent urządzeń do uszlachetniania i konwertowania – podczas brukselskich targów będzie promował sześć rozwiązań dla sektora wąskiej wstęgi, każde w innej konfiguracji. Co zobaczymy na stoisku?

Rozwiązania do utwardzania UV LED na Labelexpo

Phoseon Technology, spółka należąca do Excelitas Technologies, zaprezentuje na Labelexpo Europe 2023 w Brukseli (11–14 września br.) najnowsze rozwiązania do utwardzania UV LED. Odwiedzając stoisko producenta, goście targów przekonają się, że ze względu na łatwość integracji, niskie zużycie energii i wysoką intensywność promieniowania UV, osiągniętą dzięki zoptymalizowanemu zarządzaniu termicznemu LED, technologia ta bardzo dobrze nadaje się do zastosowań drukarskich. Co zobaczymy na stoisku?

Całkowicie bezobsługowy 24-calowy system DTF

Firma Azonprinter poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego urządzenia pracującego w technologii DTF. Model Primo+ Neon X to jedyny 24-calowy system tej marki, wyróżniający się – jak podaje chorwacki producent maszyn do druku cyfrowego – licznymi zaletami. Wśród nich należy wymienić choćby bogaty gamut barw (CMYK+ White + 4 neonowe kolory: neonowy żółty, neonowa magenta, neonowy pomarańczowy i neonowa zieleń) oraz całkowitą bezobsługowość.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.