Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Drukarnia Natalii inwestuje w 14. maszynę Nilpeter

Podczas zakończonych niedawno targów Labelexpo Europe 2023 drukarnia etykiet i opakowań giętkich Natalii Sp. z o.o. zakontraktowała nową, 26-calową maszynę fleksograficzną Nilpeter FA-26, wyposażoną w jedenaście zespołów. Będzie to już 14. rozwiązanie tego duńskiego producenta, jakie trafi do zakładu Natalii w podpoznańskiej Rokietnicy. Dostawcą rozwiązania będzie firma Koenig & Bauer (CEE), która od kilku lat jest wyłącznym dystrybutorem marki Nilpeter na polskim rynku. Dostawa i montaż maszyny przewidziane są na 3. kwartał 2024 r. Pojawi się tu ona w szczególnym dla drukarni Natalii roku – 40-lecia jej obecności na polskim rynku poligraficznym.

Canon zwiększa cyberbezpieczeństwo

Canon EMEA ogłosił, że został autoryzowany przez program CVE jako organ numerujący CVE (CNA). Ta inicjatywa umożliwi firmie indeksowanie i publikowanie informacji o podatnościach związanych z bezpieczeństwem jej produktów. Dotyczy to zarówno produktów opracowanych przez Canon, jak i jej spółki zależne w regionie EMEA. Kluczowym elementem tego procesu jest możliwość przypisania globalnie uznawanego identyfikatora CVE (Common Vulnerabilities and Exposures).

Szersza oferta rolowych drukarek UV  

Firma Mimaki Europe powiększyła swoje portfolio o rozwiązania wykorzystujące technologię UV, które rozszerzają popularne serie urządzeń producenta: serię podstawowych drukarek 100 i bardziej zaawansowaną 330. Nowe modele – UJV100-160Plus i UCJV330-160 – oferują liczne funkcje, zapewniając klientom takie korzyści jak szerszy zakres zastosowań czy bardziej zrównoważoną działalność.

Linia drukarek Latex serii 630 z białym atramentem

Firma HP wprowadza na rynek nową serię urządzeń HP Latex 630, udostępniając technologię białego atramentu dostawcom usług drukarskich każdej wielkości. Biały kolor umożliwia użytkownikom tworzenie bardziej efektownych dekoracji oraz materiałów reklamowych dla skutecznych kampanii marketingowych o najwyższej jakości obrazu i żywych, przyciągających uwagę kolorach. Urządzenia wzbogacono o HP PrintOS Design i eCommerce, by uprościć procesy oraz pomóc drukarniom w rozwoju działalności online.

Nowy system utwardzania UV LED

Firma Fujifilm wprowadziła na rynek LuXtreme – nowy system utwardzania UV LED, który umożliwia przekształcenie dowolnej wąskowstęgowej maszyny fleksograficznej w rozwiązanie wyposażone w utwardzanie UV LED. Dzięki temu, że LuXtreme jest dostosowany do obsługi urządzeń drukujących z dużą prędkością (utwardzanie do 200 m/min), oferuje usprawnioną i bardziej wydajną produkcję etykiet. Dodatkowo system zapewnia o 30–50% wyższą intensywność promieniowania niż konkurencyjne systemy utwardzania LED, aż do 25 W/cm².

Technopol Group z nową składarko-sklejarką

Technopol Group – polska grupa zakładów poligraficznych i przetwórczych, specjalizujących się w produkcji opakowań kartonowych i tekturowych, zakontraktowała niedawno nową składarko-sklejarkę Omega Allpro 165 do jednej ze swoich czterech drukarń . Zakład w Ostrowie Wlkp., w którym od sierpnia br. pracuje urządzenie firmy Koenig & Bauer, wykonuje przede wszystkim opakowania z tektury falistej. Maszyna została natychmiast obłożona produkcją, znacząco zwiększając potencjał wytwórczy firmy.

Program rozwoju fabryki białych kraftlinerów zakończony

Program rozwoju zakładu Metsä Board w Kemi, gdzie powstają białe kraftlinery, został zakończony równolegle z budową nowej fabryki bioproduktów Metsä Fibre. Metsä Board i Metsä Fibre należą do Metsä Group. Oprócz zwiększenia wydajności zakładu o 40 tys. ton rocznie, program rozwoju zmniejszy zużycie energii w zakładzie o 5%, a zużycie wody o około 40% na wyprodukowaną tonę.

Kartonowe opakowania zamiast plastikowych uchwytów

DS Smith, dostawca przyjaznych środowisku rozwiązań opakowaniowych, oraz Coca-Cola HBC nawiązały współpracę, dzięki której plastikowe wielopaki butelek o pojemności 1,5 litra zostaną zastąpione kartonowymi uchwytami. Nowe rozwiązanie o nazwie Lift Up to uchwyt z tektury falistej, nadający się w 100% do recyklingu, który ułatwia transport produktów. Od września br. jest ono obecne w austriackich supermarketach. Według szacunków pozwoli ograniczyć zużycie plastiku przez Coca-Cola HBC w tym kraju aż o 200 ton rocznie.

Najnowsza odsłona technologii tonerowej dla sektora etykiet

Xeikon zaprezentował najnowszą maszynę wykorzystującą suchy toner – model Lion LX3000. Jak podaje producent, to wysokowydajne i wysoce zautomatyzowane rozwiązanie o szerokości wstęgi 330 mm, wyposażone w nowy system Cruise Control, drukuje w pięciu kolorach z prędkością 42 m/min i zostało opracowane jako odpowiedź na potrzeby klientów na wyższą produktywność i bardziej opłacalne rozwiązania do wysokonakładowej cyfrowej produkcji etykiet w jakości premium. Debiut urządzenia miał miejsce podczas targów Labelexpo w Brukseli.

Nowa drukarka DTG & DTF do koszulek na Festiwalu Marketingu

Trwające do jutra w Hali EXPO XXI Warszawa targi Festiwal Marketingu (13–14 września 2023 r.) stały się miejscem wielu premierowych prezentacji. Jedną z nowych maszyn można zobaczyć na stoisku firmy EMB. Brother GTX600 Extra Colors to przemysłowa drukarka do koszulek DTG & DTF CMYK + orange + green + white. Główne zalety urządzenia to wierne odzwierciedlenie kolorów Pantone, przemysłowa wydajność oraz niskie koszty druku.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.