Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

HP zwiększa możliwości platformy Jet Fusion 5200

HP udostępniło nowe funkcje w zakresie profesjonalnego, przemysłowego druku 3D przy wykorzystaniu HP Jet Fusion 5200. Zwiększone możliwości produkcji seryjnej i masowej personalizacji dotyczą większej szybkości, zmniejszenia kosztów produkcji oraz dodania funkcji pozwalających na lepszą kontrolę poszczególnych zadań i drukarek. HP wprowadziło na rynek także nowe usługi mające wspierać klientów (xRServices) oraz rozwiązania sprzętowe (HP Automatic Unpacking Station).

Mal-Pol zwiększa zdolności produkcyjne

Drukarnia Mal-Pol realizuje poważny plan modernizacji parku maszynowego, u podstaw którego leży potrzeba utrzymania silnej pozycji na rynku etykiet oraz zapewnienie wartości dodanej zleceniodawcom. W ostatnim czasie w zakładzie w Olesinie niedaleko Warszawy pracę rozpoczęły trzy wysoko zautomatyzowane maszyny fleksograficzne BOBST Master M5X 430, dzięki czemu firma zwiększyła wydajność o 10%. Tym samym Mal-Pol posiada już cztery takie systemy – pierwszy zainstalowano w 2018 r. (wówczas zastąpił on zestaw starszych maszyn BOBST, pracujących w zakładzie od 2000 r.). Wszystkie dostarczyła firma Rotary.

Premiera cyfrowej maszyny do druku etykiet

Konica Minolta podczas pokazu European Labels & Packaging Exhibition w Madrycie zaprezentowała premierowo model maszyny do zadruku etykiet – AccurioLabel 400. Choć rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na pierwszy kwartał 2023 r., producent już teraz ujawnił pierwsze szczegóły dotyczące nowego urządzenia.

Nowa konfiguracja multifiniszera

Firma Duplo zaprezentowała w pełni automatyczne, wielozadaniowe urządzenie do wykańczania – Docucutter DC-746, po raz pierwszy zintegrowane z systemem DC-20 do pobierania, cięcia i podawania arkuszy w formacie B2. Jak podaje producent, jest to najbardziej wydajne urządzenie wśród oferowanych przez niego rozwiązań do bigowania, cięcia, perforacji i rozcinania.

Premiera nowego plotera swissQprint

Firma swissQprint podczas targów Fespa 2022 (Berlin, 31 maja – 3 czerwca) zaprezentowała premierowo nowy model płaskiego plotera wielkoformatowego – Kudu. Jak zapewnia szwajcarski producent, rozwiązanie to stanowi połączenie wysokiej wydajności, jakości i wszechstronności.

Jeszcze bardziej autonomiczna produkcja w drukarniach

Heidelberger Druckmaschinen zapowiada zmianę przepływu pracy w systemie Prinect przeznaczonym do zarządzania drukarnią – wkrótce będzie on dostępny w chmurze. Jak podkreśla producent, nowy pakiet workflow o nazwie Prinect Direct, wraz z nową aplikacją Smart Product do tworzenia zadań i przygotowania do druku, stanowią kolejny kamień milowy na drodze do w pełni autonomicznej produkcji. Wszystkie nowe funkcje pakietu będą stopniowo udostępniane klientom.

Nowa generacja farb fleksograficznych

Siegwerk poinformował o wprowadzeniu na rynek EMEA najnowszej generacji farb do zadruku opakowań giętkich techniką fleksografii i wklęsłodruku. Formuła farb NC została na nowo opracowana i dostosowana zarówno do aktualnych trendów rynkowych, jak i najnowszych technologii produkcyjnych. Nowa seria oprócz produktów kolorowych zawiera także bezbarwne.

Niemcy inwestują w rozwiązania z oferty BOBST

W ostatnich miesiącach firmy produkcyjne działające na niemieckim rynku zmodernizowały swoje parki maszynowe, inwestując w rozwiązania z portfolio BOBST. Wśród nich jest GDP Foodpackaging GmbH & Co. z Rinteln (Dolna Saksonia), w której zakładzie kilka miesięcy temu zainstalowano dwie w pełni automatyczne składarko-sklejarki MasterFold 75 wraz z urządzeniami peryferyjnymi, a także firma Höhn Display + Packaging z Ulm (Badenia-Wirtembergia), która zainstalowała sztancę płaską Novacut 106 ER z systemem optycznego pasowania cięcia względem druku – AccuRegister.

Nowa lakierówka wybiórcza w formacie B2

Firma Duplo poszerzyła swoje portfolio o urządzenie do lakierowania w formacie B2+ – DuSense DDC-8000. Ta – jak podaje producent – prosta w obsłudze, w pełni zautomatyzowana i kompaktowa maszyna, daje możliwość lakierowania wybiórczego i metalizowania w linii. Urządzenie przeznaczone jest do uszlachetniania m.in. okładek książek, a także opakowań, wizytówek, wszelkiego rodzaju wydruków akcydensowych – od jednego arkusza po nakłady produkcyjne.

Zarządzanie barwą w produkcji na bazie tektury falistej

Sun Chemical wprowadził do swojej oferty SunConnect – kolejny moduł wzbogacający pakiet SunColorBox. Nowe rozwiązanie jest skierowane do firm specjalizujących się w produkcji bazującej na tekturze falistej.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.