Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Ekologiczny laminat polipropylenowy

Ikonos – jedyny polski producent mediów do druku wielkoformatowego, poszerzył swoją ofertę o nowy produkt, opracowany przez Centrum R&D Atrium i Ikonos. Polipropylenowy laminat Profiflex LAM-PRO PVC-FreeGloss GPT PP-L60+ działa jak tarcza chroniąca wydruki przed warunkami środowiska, światłem UV oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Ten samoprzylepny materiał jest w 100% wolny od PVC, bezpieczny dla środowiska oraz nadaje się do recyklingu. Od momentu produkcji i przez cały okres użytkowania spełnia najbardziej restrykcyjne europejskie normy.

Nowe atramenty EFI ProGraphics LED XA XF

Jak przekazuje firma Atrium Centrum Ploterowe z Opola, dostępny jest nowy zestaw atramentów LED serii EFI ProGraphics, przeznaczony do przemysłowych drukarek hybrydowych LED UV tej marki – modelu Pro 30h. Atramenty EFI ProGraphics LED XA XF są bardziej elastyczne niż ich poprzednia generacja (ProGraphics XA), tym samym rozszerzają zakres podłoży do zadruku i zastosowań maszyny Pro 30h. Atramenty mają dłuższy okres przydatności do druku, charakteryzują się większą wydajnością i trwałością, a także zmniejszoną wrażliwością na czynniki środowiskowe.

Thimm inwestuje w nowoczesną wykrawarkę rotacyjną

Grupa Thimm, kontynuują rozbudowę swoich zakładów, zainstalowała nową wykrawarkę rotacyjną w bawarskim zakładzie w Wolnzach. Wydajna maszyna CorruCUT od firmy Koenig & Bauer umożliwia znaczne zwiększenie zdolności produkcyjnych wysokiej jakości opakowań. W nową instalację i dodatkowe urządzenia peryferyjne Grupa Thimm zainwestowała łącznie około 5,5 mln euro.

Niemcy stawiają na zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój, ochrona zasobów, materiały przyjazne dla środowiska i mniejsza emisja dwutlenku węgla to trendy w opakowaniach i ich procesach produkcyjnych, które również znacząco wpływają na przygotowanie do druku opakowań. Od kilku lat firma Nägele Digital Repro GmbH z Kempten w Niemczech koncentruje się na strategiach pozostawiania mniejszego śladu węglowego, zarówno we własnych zakładach, jak i w produktach dostarczanych klientom, wykorzystując m.in. technologię Kodak Flexcel NX firmy Miraclon.

Producent alkoholi premium z ploterem Impala 4

Toruńskie Wódki Gatunkowe – producent alkoholi z ponad 135-letnią historią, który obok znanych i cenionych trunków opracował także projekt marek własnych tworzonych dla i przez klienta koncesyjnego, w celu sprawniejszej realizacji personalizowanych etykiet i opakowań oraz zwiększenia elastyczności produkcji zdecydował się na inwestycję w ploter wielkoformatowy firmy swissQprint – Impala 4. Urządzenie dostarczył polski dystrybutor rozwiązań tej marki – firma SCORPIO.

Nowy kolorowy system produkcyjny na papier cięty

Firma Ricoh poinformowała, że we wrześniu na rynku EMEA będzie dostępny nowy model systemu produkcyjnego na papier cięty – Pro C9500. Urządzenie jest następcą znanego i docenionego na polskim rynku modelu Pro C9200, i zostało ulepszone o rozwiązania pozwalające na podniesienie efektywności, uzyskanie jeszcze lepszej jakości druku oraz optymalizację kosztów. Jednocześnie zadbano o lepszą intuicyjność obsługi oraz rozszerzenie zakresu realizowanych prac. Co istotne, wprowadzenie większej automatyzacji wpływa na oszczędność czasu podczas zróżnicowanej produkcji poligraficznej.

Brytyjczycy rozwijają działalność dzięki inwestycji

Brytyjska drukarnia Daymark Labels z Hartlebury odnotowała w ostatnich 12 miesiącach znaczne wzrosty zarówno pod względem wolumenu realizowanej produkcji, jak i zyskowności (15-proc. wzrost sprzedaży bez konieczności zwiększania zatrudnienia bądź wprowadzania zmian w trybie pracy). Jest to m.in. rezultat wdrożenia – wiosną 2022 r. – dwóch maszyn wąskowstęgowych Mark Andy: fleksograficznej Evolution Series E5 i hybrydowej Digital Pro 3.

Marka odzieży sportowej rozbudowała park maszynowy

Polska marka odzieży sportowej Octagon zakupiła w ostatnim czasie sześć ploterów Mutoh RJ-900 XG, przeznaczonych do precyzyjnego druku sublimacyjnego i wodno-pigmentowego. To kolejna inwestycja firmy z Zawiercia dokonana za pośrednictwem dystrybutora urządzeń japońskiej marki – Atrium Centrum Ploterowego.

Ważna informacja – teraz w API.PL Epson Monna Lisa ML-8000 w cenach specjalnych!

Chcesz rozszerzyć swoją działalność na nowy rynek? Szukasz niezrównanej jakości druku bezpośredniego na tkaninach bawełnianych? Marzysz o wyróżnieniu się dzięki unikalnym projektom? Mamy dla Ciebie ofertę, którą warto rozważyć!
Przedstawiamy drukarkę EPSON Monna Lisa 8000 – prawdziwą perełkę w świecie druku bezpośredniego! To rewolucyjne rozwiązanie jest o 50% tańsze od innych dostępnych na rynku rozwiązań o porównywalnych parametrach druku.
Dzięki ofercie specjalnej API.PL na drukarki EPSON Monna Lisa 8000 teraz możesz rozpocząć przygodę z drukiem na bawełnie i innych materiałach z włókien naturalnych.
Jakie to daje możliwości? Odzież, dekoracje wnętrz, artykuły promocyjne...

Informacja reklamowa

Eko-żywiczny ploter XpertJet 1682SR Pro wyróżniony

Jak informuje firma Atrium, wyłączny dystrybutor ploterów Mutoh w Polsce, niezależna firma badawcza Keypoint Intelligence przedstawiła raport/test plotera eko-żywicznego Mutoh XpertJet 1682SR Pro w konfiguracji z atramentami Mutoh MS51 2 × CMYK. W ubiegłym roku również przedstawiono raport/test ploterów eko-żywicznych Mutoh XpertJet 1341SR Pro (z atramentami Mutoh MS31) i XpertJet 1641SR Pro (z atramentami Mutoh MS41).
Co dokładnie było testowane i jakie noty uzyskał ww. ploter?

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.