Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

3 (TRZY – mocne) najciekawsze materiały do druku – folie z mocnymi klejami

Marketerzy zlecający agencjom i drukarniom produkcję reklam wielkoformatowych coraz częściej szukają skutecznych rozwiązań do zastosowania w kampaniach wizerunkowo-brandingowych i sezonowych akcjach promocyjnych.
Z jednej strony słyszymy, że dobrze byłoby mieć folie, które ułatwiają aplikację, pozwalają na wielokrotne przyklejanie i odklejanie, a z drugiej strony, że chcieliby, aby aplikacja była bardzo trwała. Wówczas problemem bywa nietypowa płaszczyzna, na której ma być naklejona reklama lub warunki, w których ta aplikacja będzie funkcjonowała (stan powierzchni, dobowe wahania temperatur). Powoduje to, że klienci zastanawiają się, czy w ogóle da się ciekawie wykorzystać trudną powierzchnię na przykuwającą wzrok aplikację, do tego jeszcze w trudnych warunkach?
Z łącznie około 10 produktów z oferty API.PL, które dedykowane są do trudnych aplikacji, wybraliśmy 3, które naszym zdaniem są najbardziej uniwersalne i godne polecenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi video-rekomendacjami. Więcej informacji także na stronie www.api.pl.

Informacja reklamowa

Nowe monochromatyczne urządzenia wielofunkcyjne

Portfolio firmy Brother zostało uzupełnione o pięć monochromatycznych urządzeń laserowych A4 – DCP-L5510DW, MFC-L5710DN, MFC-L5710DW, MFC-L6710DW oraz MFC-L6910DN. Nowe modele to profesjonalne monochromatyczne urządzenia wielofunkcyjne pracujące w technologii laserowej, które pozwalają na wysoką efektywność dzięki szybkiemu drukowaniu i skanowaniu w wysokiej jakości. Te profesjonalne rozwiązania powstały z myślą o środowisku biznesowym.

Brytyjczycy pierwszym użytkownikiem Acuity Prime Hybrid

Brytyjska firma Allen Signs, specjalizująca się w oznakowaniu i malowaniu pojazdów, jako pierwsza na świecie zainwestowała w nową drukarkę Acuity Prime Hybrid od Fujifilm. Wielkoformatowa maszyna hybrydowa, która została wprowadzona na rynek na początku tego roku, wyróżnia się wszechstronnością ze względu na zdolność obsługi zarówno sztywnych, jak i elastycznych nośników. Ta cecha umożliwiła firmie z Lincoln dywersyfikację oferty i usprawnienie produkcji.

Premiera rolowego systemu atramentowego

Firma Ricoh Europe zaprezentowała następcę rolowego systemu do druku atramentowego Pro VC70000 – model Pro VC80000. Maszyna, która w regionie EMEA będzie dostępna już od stycznia 2024 r., umożliwia wysokowydajną pracę i elastyczność dzięki ulepszonej, zautomatyzowanej produkcji, zamkniętej pętli kontroli jakości i bardziej zaawansowanej integracji produkcji.

Trzy instalacje w ciągu dwóch lat

Brytyjski producent opakowań z tektury falistej – Manor Packaging, należący do Grupy Fencor Packaging – w 2020 r. zakupił pierwszą maszynę z portfolio BOBST. Była to składarko-sklejarka nowej generacji: FFG 8.20 Discovery. Zalety urządzenia oraz serwis okołosprzedażowy spowodowały, że zaraz po instalacji firma z Peterborough zdecydowała się na kolejną inwestycję, tym razem nowoczesną sztancę płaską VisionCut 1.6. Inwestycja szybko się opłaciła, pojawiła się natomiast potrzeba dalszego rozwijania parku maszynowego. I znów wybór padł na rozwiązanie szwajcarskiego producenta – latem 2021 r. pracę w zakładzie rozpoczęła składarko-sklejarka ExpertFold 165.

AN Studio inwestuje w jakość i zrównoważony rozwój

AN Studio – producent opakowań i nowoczesna drukarnia offsetowa jako pierwsza firma w Polsce zainstalowała maszynę do uszlachetnień wydruków, wyposażoną w technologię Smart High Definition – Scodix Ultra 6000 w formacie B1. Urządzenie, które dostarczyła i wdrożyła firma Digiprint, zapewni zakładowi w podpoznańskim Suchym Lesie elastyczność w ozdabianiu różnorodnych produktów za pomocą ponad 10 efektów dekoracyjnych dostępnych na jednej platformie – od efektownych folii po błyszczące, wytłaczane tekstury i efekty holograficzne 3D.

Masterpress znacząco zwiększa moce produkcyjne

Masterpress – producent wysokiej jakości etykiet i drukowanych opakowań ozdobnych – zwiększa możliwości wytwórcze o około 16 mln m2 rocznie dzięki inwestycji w dwie nowe hybrydowe maszyny do zadruku etykiet termokurczliwych. Zostaną one uruchomione w styczniu 2024 r. i zwiększą moce produkcyjne białostockiego zakładu o 40%. Inwestycja jest elementem strategii zakładającej rozwój firmy i sprawną obsługę coraz bardziej wymagających klientów oraz ekspansję na nowe rynki europejskie (mowa zwłaszcza o Francji, Niemczech, Austrii, Szwajcarii i krajach Beneluksu).

Producent reklam powiększa ofertę z ploterem laserowym

Firma Brandgood, prowadzona przez braci Golonka od 35 lat i specjalizująca się w modelarstwie oraz produkcji oznakowania reklamowego wewnętrznego i zewnętrznego, zakupiła niedawno ploter laserowy Speedy 400. Dzięki tej inwestycji przedsiębiorstwo z podkrakowskiego Ochojna dwukrotnie przyspieszyło pracę i znacząco powiększyło swoją ofertę produktową.

Drukarnia internetowa PrintONE poszerzyła park maszynowy

Duża liczba różnorodnych zamówień, zmieniające się natężenie pracy i konieczność utrzymywania konkurencyjnych cen – to codzienne problemy, z jakimi borykają się drukarnie internetowe. Aby wyjść im naprzeciw, właściciel drukarni PrintONE postanowił odnowić swój park maszynowy. Jego wybór padł na Canon imagePRESS V1350 – flagowe urządzenie producenta do kolorowego druku cyfrowego w średnim i dużym nakładzie. To już czwarte urządzenie tej marki, jakie w codziennej pracy wykorzystuje firma spod Szczecina.

Przygotowalnia DigiFlex Group zwiększa jakość usług

Kierownictwo DigiFlex Group – przygotowalni płyt polimerowych – chcąc sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów w zakresie przygotowania do druku fleksograficznego, zdecydowało się na zakup pierwszego w Polsce lasera CtP ThermoflexX 80 w wersji S (o wydajności do 6 m2/h ) wraz z naświetlarką LED UVA – XSYS Catena E-80. Urządzenia dostarczyła i wdrożyła firma SCORPIO.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.