Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

SimpliCity pierwszym użytkownikiem plotera Barracuda 5+

W wielkoformatowej drukarni SimpliCity rozpoczął pracę najnowszy ploter superwielkoformatowy marki Teckwin – Barracuda 5+. To już druga 5-metrowa maszyna tej marki dostarczona przez firmę Magenta Vision do podpoznańskiego zakładu; transakcję sprzedaży sfinalizowano podczas majowych targów Fespa. Najnowsza inwestycja razem z ploterem TS5000HF będzie dalej zwiększać możliwości produkcyjne drukarni.

Będzie więcej opakowań z rozwiązaniami barierowymi

Grupa Akomex, producent opakowań kartonowych, poinformowała o zwiększeniu wolumenu produkcji monomateriałowych ekologicznych opakowań barierowych, które ograniczają stosowanie tworzyw sztucznych. To rozwiązania przeznaczone m.in. dla producentów żywności, poszukujących opakowania bezpiecznego, w pełni recyklingowego, wygodnego dla konsumenta i przyjaznego dla środowiska. Decyzja jest efektem oczekiwań klientów i nasilającego się trendu poszukiwania przez świadomych odbiorców produktów w opakowaniach nie zawierających plastiku.

Drukarka klasy Direct-to-Garment

Epson poszerzył portfolio o kolejne rozwiązanie dla rynku nadruków bezpośrednio na odzieży, profesjonalnej klasy DTG. Nowy model SC-F2200 rozwija do maksimum zalety swego poprzednika (modelu SC-F2100) i jest przeznaczony dla małych i średnich firm szukających elastyczności i dokładności produkcji oraz krótkich czasów realizacji.

Atramentowe urządzenie wielofunkcyjne

Firma Brother rozszerzyła portfolio o atramentowe urządzenie wielofunkcyjne – MFC-J6959DW. Nowy model pozwala na bezprzewodowe drukowanie wielkoformatowe oraz w formacie A4 i A3. Sprzęt Brother pozwala na intuicyjne zlecanie druku banerów, plakatów, zdjęć panoramicznych o długości do 2,7 m i oznakowań promocyjnych z przycinaniem nośnika do wymaganej długości za pomocą automatycznego noża tnącego.

Bardziej bezpieczny i zrównoważony druk biurowy

Canon Europe ogłasza odświeżenie gamy urządzeń wielofunkcyjnych i jednofunkcyjnych imageRUNNER oraz imageRUNNER Advance DX. Dzięki rozszerzonemu portfolio, marka może zaoferować swoim klientom jeszcze lepszą ofertę z modyfikacjami takimi jak wyższy standard funkcji bezpieczeństwa, niższe zużycie energii i redukcja ilości odpadów styropianowych w opakowaniach. Urządzenia drukujące tej serii, zaprojektowane z myślą o zmieniających się potrzebach firm, zawierają również narzędzia wspierające współpracę hybrydową.

Nowe atramenty Mutoh z atestem niskiej emisji LZW

Firma Atrium, dystrybutor ploterów marki Mutoh w Polsce informuje, że na podstawie badań nad emisją LZW, przeprowadzonych przez firmę Normec Product Testing na najnowszych atramentach eko-żywicznych MS51, atramenty te otrzymały atest niskiej emisji LZW (ang. VOC Emission Attestation) zgodny z polską normą (Monitor Polska Nr 19/1996, pos. 231. Ordinance of The Minister of Health and Social Welfare of 12 March 1996). Testy zostały przeprowadzone zgodnie z najnowszą wersją normy EN16516 przez akredytowane laboratorium badawcze ISO/IEC 17025 Normec Product Testing w Belgii.

Innowacyjne drukarki Epson Monna Lisa do druku na bawełnie

API.PL rozszerza ofertę o nową linię drukarek do druku na bawełnie i innych materiałach naturalnych – Epson Monna Lisa.
Chcesz wejść w branżę drukowania na tekstyliach? Drukujesz na bawełnie lub innych materiałach naturalnych i rozważasz odnowę parku maszynowego? Chciałbyś zwiększyć wydajność swojej produkcji i szukasz odpowiedniego rozwiązania? Epson Monna Lisa to linia drukarek spełniająca standardy najwyższej jakości. Szybkie, bezbłędne drukowanie, minimalizacja przestojów, niezrównana elastyczność i możliwość dostosowania do potrzeb, wielkości produkcji i szybkości zmiany wzoru – to cechy, które najbardziej wyróżniają serię Monna Lisa na rynku. Drukarki mogą również drukować różnymi rodzajami atramentów – pigmentowymi, kwasowymi, reaktywnymi lub dyspersyjnymi.
Więcej informacji na stronie druknabawelnie.com.pl. Zapraszamy do poznania różnych modeli Epson Monna Lisa oraz technologii druku bezpośredniego na tkaninach i dzianinach.

Informacja reklamowa

Cyfrowa drukarka sublimacyjna

Mimaki Europe – dostawca przemysłowych drukarek atramentowych, ploterów tnących i drukarek 3D, poszerzył portfolio o najwydajniejszą w swojej ofercie drukarkę sublimacyjną: model Tiger 600-1800TS. To szybka, kompaktowa i wytrzymała atramentowa drukarka rolowa, która została zaprojektowana z myślą o wsparciu firm z branży druku na tekstyliach w szybkim przejściu z druku analogowego na cyfrowy.

Wodne atramenty dla wydajniejszego druku

Kodak poinformował o wprowadzeniu na rynek nowych atramentów wodnych do druku produkcyjnego – Kodachrome. Jak podkreśla producent, umożliwiają one maszynom drukującym korzystającym z technologii Ultrastream Continuous Inkjet (np. niedawno wprowadzony na rynek model Prosper Ultra 520) osiągnięcie bardzo wysokiego poziomu odwzorowania kolorów, stabilności obrazu i szczegółowości na różnorodnych podłożach.

Nowe zautomatyzowane interfejsy cyfrowe

Firma Fiery LLC oddała do użytku dwa zautomatyzowane interfejsy cyfrowe Fiery (DFE), opracowane dla maszyn Konica Minolta AccurioPress – modeli 6120, 6136, 6136P i 6272P. Ich zadaniem jest pomoc firmom poligraficznym w zwiększeniu przepustowości, zmniejszeniu ilości odpadów i zwiększeniu marży w druku produkcyjnym.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.