Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Grupa 3 Druk rozwija produkcję tub kosmetycznych

Pierwsza na świecie linia do produkcji tub kosmetycznych w technologii QFlex rozpoczęła niedawno pracę w Qtubes – nowej marce, należącej do krakowskiego producenta opakowań premium, Grupy 3 Druk sp. z o.o. Jednym z elementów tego innowacyjnego na skalę świata rozwiązania jest maszyna fleksograficzna Mark Andy Evolution Series E5. Technologia QFlex to – według założeń kierownictwa firmy – jej odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów, umożliwiająca produkcję tub kosmetycznych w krótkich terminach, a także w niskich nakładach.

Szerszy gamut kolorystyczny w druku opakowań

Sun Chemical po raz kolejny rozszerzył swoją ofertę w obszarze rozwiązań do druku arkuszowego, skierowanego do bezpośredniego kontaktu z żywnością – do portfolio firmy dołączono „zielony” odcień niebieskiego pigmentu. Jak podkreśla producent, pigmenty te umożliwią projektantom opakowań i właścicielom marek korzystanie z szerszego gamutu kolorystycznego, bez kompromisu i naruszenia zgodności z przepisami i normami bezpieczeństwa żywności. Jednocześnie firma wprowadziła do pakietu rozwiązań SunColorBox nową funkcjonalność dla oprogramowania GamutViewer.

Nowy kalander olejowy marki Artemis

Atrium Centrum Ploterowe z Opola, dystrybutor maszyn i urządzeń wielkoformatowych do druku, poszerzył swoje portfolio produktów o kolejne urządzenie – kalander olejowy Artemis, dostępny w dwóch wariantach: HT-1220p o szerokości rolki 1200 mm i 1720p – 1700 mm. Maszyna ta służy do transferu zadrukowanej grafiki metodą termosublimacji lub do termicznego utrwalania wydruków na tkaninach podczas druku bezpośredniego. Kalander znajduje zastosowanie w branży modowej, odzieżowej, a także dekoracjach wnętrz, grafikach targowych i sklepowych; jest polecany zarówno dla mniejszych firm, jak i tych nastawionych na produkcję przemysłową.

Łączenie elementów cyfrowej mody od projektu do produkcji – cyfrowy imperatyw

Zrównoważona produkcja odzieży na potrzeby handlu detalicznego wymaga wysoce zorganizowanego, wielodyscyplinarnego łańcucha dostaw. Gdy dodamy do tego produkcję na żądanie, presja staje się jeszcze większa. Z dosłownie tysiącami globalnych punktów styku dla każdego produktu, jest to krajobraz, który pozostaje obciążony marnotrawstwem i nadmiarem.
Dla kontrastu – technologia produkcji na żądanie oferuje nową nadzieję na przyszłość odpowiedzialnej mody połączonej z pozytywnym wpływem na środowisko i znaczącymi korzyściami komercyjnymi dla branży modowej. Współpracując ze sobą, projektanci, dostawcy i producenci mogą dokonać znaczącej zmiany, zarówno pod względem kreatywnym, jak i komercyjnym, kierując branżę ku rentownej przyszłości.
Debbie McKeegan twierdzi, że aby odnieść sukces, wszyscy zainteresowani muszą zdigitalizować swój łańcuch dostaw, czyniąc każdy punkt styku zarówno wydajnym, jak i elastycznym, a także z natury przejrzystym i identyfikowalnym. I tu zaczyna się wyścig technologii i ich wdrażanie – poprzez łączenie elementów od projektu produktu do produkcji. Cyfrowy imperatyw.
Więcej na stronie Kornit.com.

Informacja reklamowa

Nowa generacja amerykańskich maszyn do druku etykiet

Firma Digital Label Machines (DLM) z Gdyni poinformowała, że w jej ofercie pojawiły się nowe maszyny do druku marki Amica System. Jedna z nich to przemysłowa drukarka cyfrowa UV LED Gemini 2.0-C4 – ten model, zaprezentowany premierowo podczas tegorocznych targów Labelexpo, znalazł już pierwszego nabywcę. Jak mówi Zbigniew Karapuda, właściciel DLM, firma ma zanadrzu także najnowszą maszynę Scorpio 5, o podobnej technologii.

Drukarnia Box-Graf zwiększa wydajność

Drukarnia Box-Graf z Kad w województwie mazowieckim, szukając maszyny do druku kolorowego i czarno-białego, które gwarantowałoby wysoką jakość produkcji, ale także wydajność, zdecydowała się na zakup urządzenia Canon imagePRESS V1350. To jeden z pierwszych w Polsce i pierwszy model tego urządzenia dostarczony przez Amagraf – dystrybutora rozwiązań firmy Canon w obszarze Professional Print. Jak zapewnia Robert Szymańczak – właściciel drukarni – dzięki tej inwestycji firmie udało się osiągnąć założony cel.

Nowa tkanina do sublimacji pośredniej

Ikonos – fabryka mediów do druku wielkoformatowego z Opola – poszerzyła ofertę o wysokiej jakości tkaninę, która została poddana procesowi piaskowania z obu stron w celu uzyskania miękkich i zamszowych powierzchni. Ikonos Clean Glass Geneva składa się w 80% z poliestru i w 20% z poliamidu. Najbardziej wydajnym drukiem jest metoda sublimacji pośredniej. Materiał doskonale nadaje się na poduszki, koce, szmatki, ręczniki oraz do czyszczenia powierzchni szklanych lub ekranów.

Walki Jatne normalizuje proces produkcji druku

Firma Walki Poland, należąca do fińskiej Grupy Walki, jakiś czas temu podjęła decyzję o przejściu w swoim zakładzie w podwarszawskiej miejscowości Jatne na płyty Flexcel NX Plates. Celem inwestycji była normalizacja procesu druku fleksograficznego i uczynienie go bardziej przyjaznym dla środowiska. Jak podaje kierownictwo zakładu, listę korzyści czerpanych obecnie z tej decyzji otwierają: szybsze konfigurowanie zadań, niższe koszty energii oraz mniejsze straty podłoża i materiałów eksploatacyjnych.

Alternatywa dla tradycyjnych pudełek typu rigid box

Firma Metsä Board zaprojektowała lżejsze opakowanie prezentowe, którego wytrzymałość zbliżona jest do tej, która jest spotykana w rozwiązaniach stosowanych obecnie w pudełkach typu rigid box na produkty premium, takie jak kosmetyki, czekolada, napoje i inne produkty premium. Za pomocą nowego projektu, wykonanego z tektury z fali mikro, firma pragnie zaprezentować nowe rozwiązanie dla opakowań na prezenty, w którym jest mniejsze zużycie materiału, a tym samym ślad węglowy jest niższy niż u tradycyjnych opakowań typu rigid box z tektury litej.

Chcesz uzyskać doskonałe wydruki w pikselach? – Zarządzanie barwą musi stać się priorytetem

Barwa jest podstawą projektu, raz ustalona (określona przez projektanta, klienta lub właściciela marki) jest barwą, która musi zostać osiągnięta i dostarczona – za pierwszym i za każdym kolejnym razem.
W cyfrowym świecie wielu oczekuje, że będzie to nauka ścisła, prosta i automatyczna funkcja procesu drukowania – wystarczy złożyć zamówienie na żądanie i voila – wydruk dotrze na czas i dokładnie tak, jak sobie wyobrażałeś – niestety jest to dalekie od prawdy. Zarządzanie barwą w przemyśle tekstylnym często przypomina Dziki Zachód. Wynik końcowy – niespełnione oczekiwania, niezadowoleni klienci, zamrożony kapitał, utracone przychody, zużyte zasoby i góry odpadów.
Dlaczego zarządzanie barwą powinno być priorytetem dla zespołu projektowego i procesu drukowania, oraz na inne pytania odpowiada poniżej Debbie McKeegan. Odpowiedź znajdziesz też na stronie Kornit.com.

Informacja reklamowa

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.