Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Pierwsza na świecie instalacja maszyny Pro Z75

Pierwsza na świecie instalacja maszyny Pro Z75

Francuska drukarnia Realisaprint.com jako pierwsza na świecie zainstalowała cyfrowy system na papier cięty formatu B2 – Ricoh Pro Z75. Urządzenie dołączyło do parku maszynowego zakładu zlokalizowanego w pobliżu Nicei, w którym już znajdują się urządzenia tej marki: rolowy system atramentowy Pro VC70000 oraz dwa cyfrowe systemy na papier cięty Pro C9200.

Założona w 2007 r. firma Realisaprint.com, zatrudniająca obecnie ok. 140 osób, świadczy usługi druku komercyjnego dla firm z Francji, Hiszpanii i Włoch. W jej bogatej ofercie są m.in. broszury, ulotki, oznakowania i materiały reklamowe wspierające punkty sprzedaży. Z roku na rok firma odnotowuje 25-proc. wzrost przychodów. Każdego dnia firma drukuje i wysyła klientom nawet do 1,5 tys. zamówień. Nowa maszyna ma umożliwić firmie wejście w kolejne, nowe dla niej sektory rynku, skrócić czas realizacji zamówień, zwiększyć marże i usprawnić obsługę klientów.

Ricoh Pro Z75 oferuje zalety systemu arkuszowego, jednocześnie generując niskie koszty eksploatacji i wysoką wydajność druku atramentowego. Pozwala uzyskać wysoką jakość produkcji przy utrzymaniu szybkiej realizacji zadań oraz obniżeniu nakładu pracy ze strony operatora.

Maszyna oferuje prędkość druku do 4,5 tys. ark./godz. (lub 2,25 tys. ark./godz. w druku dwustronnym). Głowice piezoelektryczne ze stali nierdzewnej zapewniają rozdzielczość natywną 1200 dpi przy wszystkich prędkościach z 4-kolorowymi atramentami pigmentowymi (CMYK), a opatentowany system suszenia sprawia, że wydruki można poddać natychmiast dalszemu wykańczaniu. Urządzenie obsługuje różnorodne podłoża, m.in. niepowlekane i powlekane przeznaczone do druku atramentowego, papiery offsetowe, nośniki o gramaturze do 400 g/m2 i maksymalnym rozmiarze arkusza 585 mm × 750 mm.

Istotną kwestią dla Realisaprint.com była również możliwość połączenia Pro Z75 z narzędziami do automatyzacji przepływu pracy, co pomogło zoptymalizować wydajność produkcji. W rezultacie pliki dołączane do zamówienia składanego w sklepie internetowym są automatycznie przekierowywane do odpowiedniego urządzenia produkcyjnego w oparciu o rozmiar, objętość i preferowane nośniki.

„Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą bliską współpracę z Ricoh. Podczas całego procesu decyzyjnego byliśmy w pełni wspierani przez ekspertów z Europy, Japonii i USA. Nowa maszyna umożliwi nam dalsze otwieranie się na nowe sektory rynku, takie jak komercyjne zastosowania druku, a także pomoże zmaksymalizować nasze moce produkcyjne” – powiedział Rafael Mari, współzałożyciel Realisaprint.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.