Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Targi Labelexpo Europe 2023 coraz bliżej

Targi Labelexpo Europe 2023 coraz bliżej

W dn. 11–14 września br. w przestrzeniach Brussels Expo odbędzie się pierwsza od 2019 r. edycja Labelexpo Europe – największych na świecie targów poświęconych drukowi etykiet i opakowań giętkich. Przez cztery dni w dziewięciu pawilonach wystawowych ponad 600 firm zaprezentuje swoją ofertę. Jak zapowiada organizator, jesienne targi „zapowiadają się jako prawdziwie wizjonerskie wydarzenie”, stanowiące nie lada okazję na poznanie najnowszych trendów i technologii od największych marek w branży. Oprócz pokazów druku na stoiskach wystawców na gości będzie czekać także bogaty program edukacyjny.

Siła premier

Goście brukselskich targów będą mieli okazję poznać ofertę zarówno globalnych marek, jak i firm działających na mniejszą skalę, dostarczających maszyny drukujące we wszystkich aktualnie dostępnych technologiach, urządzenia do finishingu, komponenty i części zamienne, urządzenia peryferyjne, podłoża do druku; nie zabraknie także usługodawców – producentów etykiet i opakowań.

Organizująca targi firma Tarsus Group podkreśla, że wszystko wskazuje na to, że zbliżające się wydarzenie przyniesie branży nie tylko standardowe korzyści związane z obecnością na wystawie (jak umowy handlowe czy nawiązanie kontaktów biznesowych), ale będzie przełomem dla przyszłego kierunku rozwoju branży. Dywersyfikacja rozwiązań stosowanych w produkcji etykiet i opakowań giętkich, zdobienie cyfrowe oraz automatyzacja procesów i maszyn to tylko niektóre z tematów, które pojawią się na targach.

Demonstracje „na żywo” zapowiedziały setki czołowych dostawców z całego świata. Tegoroczna ambitna edycja targów ma także obfitować w premierowe pokazy – po raz pierwszy szerokiemu gronu swoje rozwiązania pokażą m.in.: BOBST (Master M6 z technologią onECG do drukowania z rozszerzoną gamą kolorów), HP Indigo (maszyna 200K), Lombardi (Invicta i1 i i2), Mark Andy (Pro Series), Nilpeter (FA-26 i FA-17), Omet (KFlex), Screen (Truepress Pac520P do zadruku papierowych torebek), czy Xeikon (maszyna drukująca XT-500, moduł pomiaru jakości QMM).

Ponadto producenci zaprezentują nowe rozwiązania w hybrydowych maszynach drukujących (fleksograficznych/inkjetowych). Wymieńmy część z nich. Nilpeter i Screen wprowadzają na rynek swoją maszynę hybrydową trzeciej generacji, która łączy w sobie silnik atramentowy SAI UV firmy Screen z platformą fleksograficzną FA-Line firmy Nilpeter. Maszyna zaprezentuje możliwości drukowania w rozszerzonej gamie kolorystycznej i białego nadruku. Dodatkowo firma Screen wprowadza prototyp cyfrowego podkładu inline dla Truepress L350UV SAI, aby sprostać wyzwaniu słabej przyczepności atramentu na niektórych podłożach.

Omet przedstawi najnowszą wersję swojej hybrydowej maszyny XJet napędzanej cyfrowym silnikiem Tau firmy Durst. Będzie to również pokaz niezależnej technologii druku cyfrowego. Gallus zaprezentuje na Labelexpo swoją maszynę Gallus One, opracowaną wspólnie z firmą Heidelberg. Maszyna o szerokości 340 mm jest zbudowana na platformie Gallus Labelmaster i drukuje z prędkością do 70 m/min.

HP Indigo przedstawi na wystawie swoją maszynę V12 działającą z prędkością 120 m/min w trybie 6-kolorowym (światowa premiera odbyła się na targach Labelexpo Americas 2022). Durst zapowiedział światową premierę technologii Hawk Eye zintegrowanej z maszyną Tau w510 RSCi. Hawk Eye wykorzystuje wizję komputerową i sztuczną inteligencję, aby określić, które kanały kolorów z obrazu pełnokolorowego należy dostosować w czasie rzeczywistym, aby zachować jakość obrazu. Model w510 RSCi będzie dodatkowo wyposażony w nowo opracowaną przez firmę Durst podwójną biel. Maszyna drukuje z prędkością 100 m/min na wstędze o szerokości 510 mm. Durst obiecuje wprowadzenie na targach nowej maszyny cyfrowej.

Oprócz tonerowej maszyny cyfrowej AccurioLabel 400, Konica Minolta pokaże podstawową maszynę AL 230 skonfigurowaną z minifiniszerem DC 330 Mini ze zintegrowanym modułem atramentowym dostarczonym przez Industrial Inkjet Ltd (IIJ). To urządzenie może być używane do szerokiego zakresu zastosowań, od bieli po farby zabezpieczające i lakiery cyfrowe.

Po raz pierwszy w Europie pokazane zostaną technologie cyfrowe, które debiutowały na targach Labelexpo w zeszłym roku w Chicago. Domino zaprezentuje drukarkę atramentową N730i UV drukującą w rozdzielczości 1200 dpi z technologią głowicy drukującej Bitstar firmy macierzystej grupy Brother. Maszyna jest wyposażona w opcjonalne stacje fleksograficzne przed i za silnikiem druku cyfrowego.

Grupa Dantex zaprezentuje PicoJet 1200 z ulepszonymi interfejsami, jakością druku i możliwościami wykańczania, zaś Dilli swoją drukarkę atramentową UV Neo Picasso z ulepszoną kontrolą naprężenia zapewniającą bardziej stabilny druk.

Zapowiedzi targowe producentów będziemy sukcesywnie publikować na stronie „Świata DRUKU”.

Program edukacyjny

Organizator imprezy stawia nie tylko na tworzenie odpowiednich warunków do wymiany biznesowej, ale też na przekazywanie praktycznej wiedzy. Uczestnicy Labelexpo Europe 2023 będą mogli pogłębić swoją wiedzę techniczną na temat opakowań giętkich, zrównoważonych etykiet i opakowań oraz technologii etykietowania wina podczas trzech kursów mistrzowskich prowadzonych przez ekspertów Label Academy – branżowego globalnego centrum szkoleniowego.

Zaplanowano trzy kilkugodzinne sesje (12, 13 i 14 września). Pierwsza to Flexible Packaging Master Class (tematy: podłoża – takie jak papier, folia metaliczna, folie i konstrukcje wielowarstwowe; tworzenie grafiki i przygotowanie do druku; procesy i techniki drukowania; tusze, powłoki, utwardzanie i laminowanie; przetwarzanie opakowań giętkich; będzie też mowa o inicjatywie Finat UVFoodSafe). Druga to Sustainable Labels and Packaging Master Class (omówione zostaną m.in. różne aspekty procesu produkcji etykiet, w tym zrównoważone atramenty i powłoki, etykiety PS, opakowania giętkie, opcje dotyczące odpadów matrycowych, recykling odpadów podkładowych; ponadto będzie mowa o wpływie przepisów dotyczących opakowań i odpadów opakowaniowych oraz o wytycznych dotyczących projektowania pod kątem recyklingu). Ostatnią, nową klasą mistrzowską, jest technologia etykietowania wina (obejmuje m.in.: specjalistyczne farby, powłoki i techniki zdobienia; podłoża papierowe; technologie druku i dokonywanie właściwych wyborów maszyn; perspektywa brandingu w tworzeniu idealnej etykiety wina; uczestnicy dowiedzą się też, jak sprostać obecnym i nadchodzącym przepisom UE, a także zostaną zbadane różne aspekty procesu produkcji etykiet na wino). Pełny program oraz warunki udziału są dostępne na www.labelexpo-europe.com/features-schedules.

Goście Labelexpo Europe 2023 będą mogli również poszerzyć swoją wiedzę branżową, biorąc udział w dwudniowym Dieline Forum and Awards 2023. Koncentrując się na zrównoważonym rozwoju, sesje konferencyjne będą poświęcone strategiom i praktykom, które podbijają serca i portfele pokolenia Z i milenialsów, aby kształtować świadomą ekologicznie przyszłość.

Więcej informacji na stronie www.labelexpo-europe.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.