Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Dzień otwarty z technologią laserową Trotec

Firma Trotec otwiera drzwi swojego showroomu w Bydgoszczy 20 listopada w godz. 10–14. Będzie to idealna okazja, żeby wypróbować lasery Trotec pod okiem specjalistów. Firma gwarantuje porady dotyczące nie tylko indywidualnych aplikacji gości, ale też optymalnego kosztowo rozwiązania dla firm.

Dziewiąte Sympozjum Fogra 2024

W dn. 21 i 22 lutego 2024 r. w Monachium odbędzie się 9. odsłona Colour Management Symposium. Program międzynarodowego wydarzenia organizowanego przez Instytut Fogra zawiera 21 prelekcji wygłoszonych przez praktyków, specjalistów w zakresie zarządzania barwą. Będą one obejmować szeroki zakres tematów: od oczekiwań klientów, przez problemy z odwzorowaniem barwy i przepływ pracy, po wykorzystanie sztucznej inteligencji w różnych metodach i obszarach druku.

Odbyła się I Międzyszkolna Konferencja Nauczycieli

W pierwszy piątek października br. w Zespole Szkół nr 26 w Warszawie odbyło się pierwsze z planowanych cyklicznych spotkań nauczycieli kierunku „Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej”. Jego tematem przewodnim była współpraca firm z branży poligraficznej ze szkołami uczącymi zawodu. W konferencji wzięło udział ponad 30 osób, w tym nauczyciele z ośmiu szkół woj. mazowieckiego oraz goście związani z branżą lub szkolnictwem średnim. „Świat DRUKU” był patronem medialnym wydarzenia. Szerszą relację znajdą Państwo w grudniowym wydaniu naszego miesięcznika.

Firmy API, OKI i Forever zapraszają na I edycję White Toner Academy w Polsce!

Program warsztatów obejmuje praktyczne zastosowanie drukarek OKI z BIAŁYM TONEREM do druku termontransferowego oraz papierów transferowych Forever przeznaczonych do tych drukarek. Dzięki nim poznasz ogromne możliwości tej technologii! Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma wydruki do samodzielnego testowana, próbki podłoży, a także VOUCHER o wartości 150 zł na zakup produktów z oferty API.PL za kwotę min. 1,5 tys. zł netto.

Zapraszamy 7 listopada do Rąbienia k. Łodzi oraz 9 listopada do Chorzowa!

Więcej informacji na stronie www.api.pl.

Informacja reklamowa

Art by Smart – połączyli technologię ze sztuką

Firma HP Inc. Polska podczas wydarzenia „Art by Smart”, które odbyło się 18 października w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, zaprezentowała nowoczesną serię wydajnych drukarek HP Smart Tank, stworzoną dla wymagających i kreatywnych użytkowników. Spotkanie, na którym nie zabrakło przedstawiciela „Świata DRUKU”, było również okazją do poznania metod pracy znanego plakacisty – Macieja Łazowskiego. Opowiadał on m.in. o tym, jakie wymagania stawia technologii nowoczesny artysta.

Jubileusz krakowskiego zespołu szkół

W tym roku Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie obchodzi rocznicę 115 lat istnienia. Placówka ta swym charakterem wpisuje się w tradycję krakowskiego drukarstwa oraz księgarstwa, a obecnie także w szeroko rozumianą branżę medialną. Uroczystości jubileuszowe odbędą się 23 listopada 2023 r. o godz. 11.00 w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie.

Wezmą na tapet druk UV

Firma Mimaki Europe organizuje wraz z dystrybutorami swoich rozwiązań aż 200 wydarzeń pod nazwą Mimaki Application Days. Odbędą się one z udziałem gości w całym regionie EMEA na przestrzeni sześciu miesięcy. Każde spotkanie będzie miało specjalnie zlokalizowane treści, by odpowiedzieć na potrzeby konkretnych gości. Oprócz imprez z udziałem gości firma Mimaki po raz kolejny zorganizuje wydarzenie wirtualne Global Innovation Days. Jego piąta już edycja odbędzie się w dniach 25–27 października br. i obejmie webinaria i rozmowy skupione wokół technologii i zastosowań druku UV.

Pierwsza edycja White Toner Academy w Polsce

API.PL wraz z nowym partnerem – niemieckim producentem nośników transferowych Forever – oraz firmą OKI Poland organizuje wydarzenie w formie warsztatów pod nazwą White Toner Academy. Spotkania odbędą się w dwóch showroomach API.PL: w Rąbieniu k. Łodzi (7 listopada) i w Chorzowie (9 listopada). Projekt ma charakter międzynarodowy – warsztaty odbyły się już w ponad 13 krajach, zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, RPA oraz w Australii. Polską edycję szkoleń poprowadzą przedstawiciele wszystkich trzech wymienionych firm. Co w programie?

Targi Marek Własnych w Kielcach już 15 i 16 listopada

Produkty z Polski, Europy, a nawet USA będą poznawać przedstawiciele dużych sieci handlowych z kraju i zagranicy przez dwa dni listopada w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Biznesowy charakter wydarzenia wzmocnią imprezy towarzyszące. Wyzwania dla branży omówią eksperci podczas Forum Marek Własnych i Kongresu Ekspansywnych Eksporterów. Do udziału w Targach Marek Własnych cały czas można się zgłaszać.

Zdradzą przepis na sukces opakowania

W dn. 31 października odbędzie się ósma już edycja konferencji „Label Innovations, czyli przepis na sukces Twojego opakowania”. Wydarzenie, organizowane przez drukarnię Etidruk Etykiety.pl, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaplanowano w formule online. Co roku prelekcje branżowych specjalistów przyciągają wielu przedstawicieli przedsiębiorstw produkcyjnych szukających wiedzy w zakresie technologii opakowań i szans rozwojowych. Tematyka skupia się wokół opakowań, etykiet i etykietowania, nowych trendów opakowaniowych oraz praktycznych rozwiązań z tego zakresu. Start o 9.30, udział jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja. A co w programie?

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.