Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Green Growth w Drukarni Read Me

W dn. 28 czerwca br. w drukarni Read Me w Łodzi odbyła się trzecia konferencja, tym razem podsumowująca projekt współfinansowany z Funduszy Norweskich pt. „Zastosowanie innowacyjnej technologii szybkiego wielobarwnego druku wysokonakładowego przyjaznej środowisku w celu poprawy konkurencyjności firmy”, którego realizację rozpoczęto w kwietniu ub.r. Podczas spotkania, w którym uczestniczył przedstawiciel „Świata DRUKU”, zaprezentowano efekty zakończonej realizacji inwestycji (m.in. maszynę Heidelberg Speedmaster XL 106, instalację fotowoltaiczną, rozwiązania informatyczne).
Relację z wizyty znajdą Państwo w numerze lipcowo-sierpniowym naszego miesięcznika.

Taropak 2022 już we wrześniu

W dniach 26–28 września 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych MTP w Poznaniu odbędzie się 34. edycja Międzynarodowych Targów Pakowania i Etykietowania Taropak. Wydarzeniu po raz kolejny towarzyszyć będą Targi Polagra, składające się z trzech salonów: Food, FoodTech i HoReCa.

Targi PCI Days 2022 za nami

Ciekawe rozmowy, nowe kontakty oraz moc inspiracji – w dniach 22 i 23 czerwca 2022 r. po raz kolejny w warszawskiej hali EXPO XXI spotkali się liderzy przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Nie zabrakło ani innowacyjności i różnorodności ofert prezentowanych na ponad 110 stoiskach, ani branżowej dawki wiedzy w strefach inspiracji.

Trwa rejestracja na wrześniowy Festiwal Marketingu

Można już bezpłatnie rejestrować udział w Festiwalu Marketingu. Tegoroczna, 14. już edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku, odbędzie się w dn. 14–15 września br. w EXPO XXI Warszawa. Podczas wydarzenia ofertę zaprezentują przedstawiciele sektora szeroko pojętej reklamy – dostawcy artykułów promocyjnych, przedstawiciele poligrafii reklamowej, producenci POS. Przestrzeń wystawiennicza będzie podzielona na dwa sektory branżowe: reklama & marketing oraz dostawcy mediów i maszyn.

Kurz kreuje przyszłość zdobień na Label Weeks

Firma Leonhard Kurz, specjalizująca się w dziedzinie hot-stampingu, organizuje rozciągnięte w czasie wydarzenie o nazwie Label Weeks 2022. Jest ono skierowane do producentów etykiet, którzy aż do 28 października mają okazję zapoznać się z trendami i technologiami uszlachetniania zarówno odwiedzając siedzibę firmy Kurz w niemieckim Fürth, jak i za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej.

Konferencja Stowarzyszenia Introligatorów Polskich

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich organizuje w dn. 8–9 września 2022 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu konferencję branżową, której towarzyszyć będzie wystawa prac introligatorskich członków SIP. Chęć uczestniczenia w wydarzeniu można zgłaszać do 31 lipca br.

RoadShow 2022 Atrium i Ikonos w Bydgoszczy i Gdańsku

Firma Atrium Centrum Ploterowe wraz z Ikonos organizuje RoadShow w miesiącach lipiec i sierpień 2022 r. Zaplanowano aż dziewięć spotkań, a najbliższe odbędą się w Bydgoszczy – 12 lipca i w Gdańsku – 14 lipca br. Udział w wydarzeniu, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, jest bezpłatny. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Targi WEPACK kolejny raz przeniesione

Firma Reed Exhibitions poinformowała o ponownym przesunięciu daty planowanej ostatnio na lipiec br. megawystawy WEPACK (World Expo of Packaging Industry), skupiającej cały łańcuch branży opakowaniowej. Decyzja wynika z obostrzeń epidemicznych lokalnych władz. Wydarzenie ma się odbyć w supernowoczesnym i rozległym kompleksie Shenzhen World Exhibition & Convention Center w terminie 27–29 września 2022 r.

Walne Zgromadzenie Członków PSSiDC

W dn. 22 czerwca br. w Mikołowie, w Śląskim Ogrodzie Botanicznym, odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Stowarzyszenia Sitodruku i Druku Cyfrowego.

Pełne inspiracji RoadShow 2022

Firma Atrium Centrum Ploterowe wraz z Ikonos organizuje RoadShow w miesiącach lipiec i sierpień 2022 r. Zaplanowano aż dziewięć spotkań, a najbliższe odbędą się w Łodzi – 5 lipca i w Olsztynie – 7 lipca br. Udział w wydarzeniu, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, jest bezpłatny. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.