Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Targi PCI Days – dwie branże, jedno miejsce, wiele inspiracji

Trwa odliczanie do targów PCI Days 2024 – wydarzenia, które z każdym rokiem przyciąga szerokie grono liderów branży kosmetycznej i farmaceutycznej. W dniach 19–20 czerwca w warszawskim Expo XXI spotkają się przedstawiciele oby tych sektorów, a także przemysłu poligraficznego, niezbędnego w procesie wprowadzania produktu na rynek. Goście targów będą mogli odkryć najnowsze trendy oraz innowacje produktowe i technologiczne, zgłębić branżową wiedzę, ale również nawiązać relacje biznesowe.

Japończycy żyją w przyszłości druku wielkoformatowego – Ty też możesz

Jak wzmocnić swoją pozycję na rynku druku LFP? API.PL organizuje wydarzenie, by odpowiedzieć na to pytanie. Celem spotkania jest opowiedzenie, jak usprawnić i przyspieszyć proces produkcji, ograniczyć zbędne zużycie materiału, a także stworzyć szansę na zyskanie nowych klientów. By dowiedzieć się, jak to zrobić, przeanalizowana zostanie filozofia trzech marek, które królują na japońskim rynku druku wielkoformatowego – Epson, Graphtec i Eizo.

Japoński ideał LFP – czego oczekiwać po spotkaniu?

Informacja reklamowa

Startują Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie

Już jutro rozpoczną się Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie – kluczowe wydarzenie kulturalne i branżowe środowiska książki w Polsce, impreza znana i ceniona w Europie i na świecie. Najbliższa edycja, która odbędzie się w dn. 23–26 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i na placu Defilad, zapowiada się bardzo interesująco. W roli Gościa Honorowego zaprezentują się Włochy.

Spotkanie liderów logistyki i opakowań

Targi Kielce po raz kolejny będą gospodarzem Kongresu Log in Pack – ważnego wydarzenia dla branży logistycznej i opakowaniowej, które odbędzie się 19 i 20 czerwca br. Spotkanie zgromadzi specjalistów, przedsiębiorców oraz ekspertów z sektorów logistyki, transportu, magazynowania i produkcji opakowań, oferując platformę do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz nawiązywania nowych kontaktów biznesowych.

Trwa bezpłatna rejestracja na Targi PCI Days

W dn. 19 i 20 czerwca br. w Expo XXI w Warszawie odbędzie się V edycja Targów PCI Days. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli branż farmaceutycznej oraz kosmetycznej – producentów leków, suplementów diety i kosmetyków, a także przedstawicieli uczelni, instytucji i firm z otoczenia obu branż. Organizator wydarzenia, Wydawnictwo Farmacom, przewiduje, że w tym roku swoją ofertę zaprezentuje ponad 250 firm z Polski i z zagranicy.

Kolejna edycja seminarium technicznego Plastech Info

Podczas targów Plastpol 2024 (Kielce, 21–24 maja br.) odbędzie się seminarium techniczne Plastech Info, którego tematyka będzie dotyczyła przede wszystkim efektywności procesowej i energooszczędności w technologiach przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wstęp wolny.

Letnie Wrocławskie Targi Dobrych Książek

W dniach 14–16 czerwca 2024 r. na miłośników literatury czeka nie lada gratka – we Wrocławiu, w Hali IASE usytuowanej przy kompleksie Hali Stulecia, odbędą się Letnie Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Kiermaszowi książek będą towarzyszyć imprezy literacko-promocyjne (spotkania autorskie).

Plastpol w Targach Kielce z najnowszą technologią dla branży

Najnowocześniejsze wtryskarki i wytłaczarki, najnowsze surowce i usługi z całego świata, dyskusje o wyzwaniach czekających branżę przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy – to wszystko już od 21 do 24 maja br. na Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol. Siedem hal Targów Kielce zamieni się ponownie w pracującą fabrykę, dlatego warto tam być i poznać rozwiązania, które mogą zrewolucjonizować pracę przedsiębiorstw.

Drukować czy produkować – oto jest pytanie?

Firmy 3M, Wolff Poligrafia oraz Sun Chemical wraz z firmami partnerskimi organizują szóstą edycję Warsztatów Flekso „Flekso jakie jest, każdy widzi... Zrównoważony rozwój” – spotkania praktyków branży (właścicieli drukarń oraz przygotowalni, technologów, inżynierów produkcji oraz innych osób zajmujących się w codziennej pracy technologią fleksograficzną). W tym roku wydarzenie po raz kolejny zaplanowano w formule dwudniowej – w terminie 23 i 24 października, w warszawskim Hotelu Focus Premium. Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. A o czym będzie mowa?

Ruszyła rejestracja na targi Festiwal Marketingu

Organizator targów Festiwal Marketingu poinformował o uruchomieniu bezpłatnej rejestracji dla zwiedzających na tegoroczną edycję wydarzenia, które odbędzie się w dn. 18–19 września br. w EXPO XXI Warszawa. Podczas wystawy swoją ofertę zaprezentują przedstawiciele sektora szeroko pojętej reklamy – dostawcy artykułów promocyjnych, przedstawiciele poligrafii reklamowej, producenci POS. Wydarzenie na stałe wpisało się już do wrześniowego kalendarza marketerów.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.