Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Podsumowanie 10. edycji Future Book Forum

Podsumowanie 10. edycji Future Book Forum

Najnowsza edycja Future Book Forum odbyła się 8 i 9 listopada 2023 r. w Canon Experience Center w Poing, w Niemczech. Wydarzenie pod hasłem „Grow Your Audience With Liquid Design” zorganizowano, by przyjrzeć się dostępnym teraz i w przyszłości narzędziom oraz metodom pracy, które pozwolą budować synergię świata fizycznego oraz cyfrowego w branży poligrafii. Wiodący europejscy wydawcy, drukarnie i dostawcy rozwiązań technologicznych dyskutowali także o tym, jak wprowadzać innowacyjne zmiany i zmniejszać wpływ sektora wydawniczego na środowisko.

Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w prezentacjach na żywo, pokazach technologicznych i licznych dyskusjach. Wszystkie one były okazją, by przyjrzeć się temu, w jaki sposób innowacyjne technologie mogą polepszać doświadczenie klienta, wzmacniać jego zaangażowanie czytelnicze, zwiększać rentowność projektów wydawniczych i polepszać promocję książek wydawanych na żądanie. Moderatorem tegorocznej edycji był Peter Fisk, pisarz i futurolog, który przedstawił koncepcję „Grow Your Audience with Liquid Design”.

Pierwszego dnia odbyły się sesje tematyczne poświęcone zrównoważonemu rozwojowi i nowoczesnym technologiom z obszaru wydawania i drukowania książek. W części technicznej specjaliści przedstawili, w jaki sposób można połączyć możliwości druku cyfrowego oraz nowoczesną logistykę, by ułatwić dostęp do materiałów szkolnych dla dzieci i rodziców. Przemówienie zamykające wygłosiła Gvantsa Jobava, Vice President International Publishers Association (IPA). Dzieląc się swoimi poglądami na przyszłość rynku wydawniczego mówiła o lokalnych i globalnych możliwościach, które stoją przed IPA oraz o perspektywach, jakie rysują się przed wydawcami mierzącymi się z globalnymi wyzwaniami.

Jörg Engelstädter, założyciel Future Book Forum, podsumowując wydarzenie powiedział: „Organizując w 2014 roku Future Book Forum, chcieliśmy ułatwić współpracę przedstawicieli branży wydawniczej, poprzez stworzenie przestrzeni do refleksji, która pomagałby budować lepszą przyszłość. Po 10 latach, nadal z powodzeniem realizujemy ten cel, a pomaga nam w tym nasza platforma społecznościowa. W tym roku postanowiliśmy przyjrzeć się uważniej drukowi hybrydowemu, dyskutując o tym, jak efektywniej tworzyć książki na żądanie. Wszystko to robiliśmy we współpracy z naszymi klientami”.

Drugiego dnia przedstawiono najnowsze wyniki programu Publishing 2030 Accelerator. Projekt ten, zapoczątkowany podczas Future Book Forum 2022, ma na celu optymalizację łańcucha dostaw w branży wydawniczej, stymulowanie zmian w sektorze oraz wspieranie pomysłów, które mogą prowadzić do zmniejszania się wpływu sektora na środowisko. Ma to się odbywać poprzez trzy rodzaje działań: obliczanie śladu węglowego pojedynczej książki, tworzenie dystrybucji drukowanych książek i ponowną ocenę kosztów i emisji.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.