Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Pierwszy nabywca nowej maszyny Kodak

Pierwszy nabywca nowej maszyny Kodak

Kodak poinformował, że pierwszym nabywcą maszyny Prosper 7000 Turbo Press został wieloletni klient firmy – Mercury Print Productions z Rochester w stanie Nowy Jork. Inwestycja w najszybszą, jak podaje producent, atramentową maszynę drukującą dostępną obecnie na rynku, ma znacznie zwiększyć możliwości przedsiębiorstwa w zakresie komercyjnego i wydawniczego wysokonakładowego druku cyfrowego. Według szacunków mowa o nawet 40–50%.

Amerykańska drukarnia to znany dostawca usług, realizujący wysokie nakłady, nawet 10 mln stron dziennie. Prosper 7000 Turbo Press ma być wykorzystywany do różnorodnych zadań, m.in. produkcji książek edukacyjnych, branżowych i dla dzieci, spersonalizowanej poczty bezpośredniej, materiałów marketingowych, dokumentów transakcyjnych, a także krótko- i średnionakładowych opakowań wymagających druku zmiennego.

Najnowsze rozwiązanie producenta wykorzystuje autorską technologię Stream Inkjet i atramenty Kodak EktaColor. Zostało zaprojektowane z myślą o miesięcznych nakładach do 239 mln stron A4; prędkość druku to nawet 410 m/min, zaś przepustowość jest określana na maks. 5523 str. A4/min. Maszyna oferuje trzy zoptymalizowane tryby drukowania – Quality, Performance i Turbo – które umożliwiają łatwe dostosowanie prędkości i jakości druku do wymagań każdego zadania.

„Naszym głównym celem przy tej inwestycji jest zwiększenie możliwości produkcyjnych, poprawa wydajności i zaoferowanie naszym klientom szerszej gamy drukowania. Chcemy zapewniać klientom krótszy czas realizacji, większą elastyczność i obsługę większego zakresu podłoży, a także spójną jakość druku na różnych materiałach. Potrzebowaliśmy kolejnej maszyny, ponieważ doświadczyliśmy znacznego wzrostu popytu na produkty drukowane cyfrowo; nasi klienci nadal poszukują rozwiązań, które oferują jakość offsetu, a jednocześnie pozwalają na elastyczność, jaką zapewnia druk atramentowy” – skomentował John Place, dyrektor generalny Mercury Print Productions.

Christian Schamberger, prezes firmy Mercury, dodał: „Nasze doświadczenia z technologią oraz z zespołami serwisowymi i wsparcia technicznego Kodak są bardzo satysfakcjonujące. Prosper 7000 Turbo Press wyróżnia się prędkością, wysoką rozdzielczością i wszechstronną kompatybilnością z podłożami”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.