Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Przygotowalnia DigiFlex Group zwiększa jakość usług

Przygotowalnia DigiFlex Group zwiększa jakość usług

Od lewej: Paweł Stoliński (SCORPIO) oraz Joanna Sychowicz i Piotr Kolera (oboje DigiFlex Group)

Kierownictwo DigiFlex Group – przygotowalni płyt polimerowych – chcąc sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów w zakresie przygotowania do druku fleksograficznego, zdecydowało się na zakup pierwszego w Polsce lasera CtP ThermoflexX 80 w wersji S (o wydajności do 6 m2/h ) wraz z naświetlarką LED UVA – XSYS Catena E-80. Urządzenia dostarczyła i wdrożyła firma SCORPIO.

DigiFlex Group istnieje od ponad 10 lat; założycielami i współwłaścicielami firmy są Joanna Sychowicz i Piotr Kolera. Przygotowalnia współpracuje z drukarniami fleksograficznymi z segmentu szerokiej i wąskiej wstęgi, oferujących zróżnicowane produkty etykietowe i opakowaniowe.

„Dla drukarń ważne są nie tylko aspekty czysto finansowe, lecz także kwestie jakościowe, takie jak przemyślane przygotowanie pracy do druku, terminowość czy poziom techniczny obsługi. Dbamy o to, by dla klientów nie być tylko dostawcą, ale też partnerem, który analizuje, przewiduje i doradza. Dla sprawnej komunikacji niemal dekadę temu wdrożyliśmy system ArtworkCenter.pl, umożliwiający klientom dostęp do projektów i zapewniający szybką i komfortową pracę” – mówi Piotr Kolera.

Od początku działalności DigiFlex Group oferuje produkcję form drukowych Kodak NX, wykorzystując przy tym autorski system UniqueHQ – HQ, generujący struktury powierzchniowe. Ostatnie lata pokazały, że oferowane przez firmę formy fleksograficzne z użyciem struktur HQ oraz UHQ zapewniają wyższą jakość form drukowych, uniknięcie problemów m.in. z krawędziowaniem, większe nasycenie barwy i lepszą równomierność krycia farbą, a przy tym bardzo wysoką czytelność drobnej kreski. Jednak w ślad za wymaganiami rynku firmy muszą wdrażać najnowsze technologie, zapewniające wysoką jakość, bezpieczeństwo ekonomiczne i stabilność produkcji. Jednym z takich rozwiązań optymalizujących rastrowanie powierzchniowe wykorzystywane przy produkcji fleksograficzych form drukowych jest Woodpecker ThermoFlexX firmy XSYS.

„Szukając nowych urządzeń, braliśmy pod uwagę nie tylko możliwości samej technologii, ale też zaangażowanie dostawcy, wsparcie technologiczne oraz rzetelne podejście do planowanej inwestycji. Testy i analizy wykazały, że to właśnie urządzenia firmy XSYS będą dla nas najlepszym wyborem i pozwolą na osiągnięcie zaplanowanych założeń.

Po gruntownych analizach zdecydowaliśmy się na zakup pierwszego w Polsce lasera CtP ThermoflexX 80 w wersji S (o wydajności do 6 m2/h ) wraz z naświetlarką LED UVA – XSYS Catena E-80. System zawiera pełen zestaw generowania struktur powierzchniowych Woodpecker Suite, co pozwala firmie w pełni wykorzystać przetestowaną, wspomnianą technologię” – mówi Piotr Kolera i dodaje: „Technologia XSYS pozwala na wykonywanie form drukowych zgodnych z naszymi i naszych odbiorców potrzebami. Zastosowanie rastrowania powierzchniowego Wodpecker Sharp oraz Nano zaimplementowanych w systemie ThermoFlexX, oraz możliwość odwzorowania struktur HQ oraz UHQ, pateringów naszego autorstwa daje wiele możliwości w wykonywanych przez naszą firmę formach drukowych do druku flekso”.

Dzięki technologii XSYS Woodpecker przy zastosowaniu CtP ThermoFlexX i kopioramy LED UVA Catena E oraz rozdzielczości 5080 dpi dla obrazowania struktur powierzchniowych Sharp i Nano, uzyskiwane są bardzo niskie wartości tonalne, zarazem przy zachowaniu wysokich gęstości optycznych na wydrukach fleksograficznych przy optymalnej liniaturze rastrowania AM lub hybrydowego plików wejściowych.

„Kolejną, niewątpliwą zaletą systemów XSYS jest ich otwartość. Nie jesteśmy ograniczeni do korzystania z materiałów (fotopolimerów) jednego producenta. Dywersyfikacja materiałów to kolejny ważny krok w kontekście stabilności i bezpieczeństwa firmy oraz otworzenie się na nowe projekty, np. z wykorzystaniem płyt o różnorodnych twardościach. Na urządzeniach marki XSYS możemy przygotowywać płyty zarówno firmy XSYS, jak i innych producentów” – dodaje Joanna Sychowicz.

Jak podkreślają decydenci DigiFlex Group, wprowadzenie nowej technologii od XSYS pozwoliło firmie przede wszystkim na zwiększenie mocy produkcyjnych, a dodatkowo na poszerzenie oferty dostępnych form drukowych oferowanych przez tę przygotowalnię.

„Specjalizujemy się w przygotowaniu do druku fleksograficznego dla szerokiej i wąskiej wstęgi dla prac realizowanych na folii i papierze. Nowa inwestycja pozwala nam na dotarcie do szerszej grupy klientów oczekujących wysokiego standardu współpracy oraz na zwiększenie możliwości produkcji wewnętrznej oraz zlecanej przez klientów chcących produkować u nas formy z gotowych plików” – mówi Piotr Kolera.

Urządzenia zostały zakupione od firmy SCORPIO – przedstawiciela XSYS na rynek polski. To zresztą nie koniec inwestycji – w planach DigiFlex Group jest zakup kolejnych urządzeń i nowego software’u.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.