Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Grupa Saica inwestuje w maszyny do obróbki tektury falistej

Grupa Saica inwestuje w maszyny do obróbki tektury falistej

Zarząd firmy Saica – jednego z największych producentów tektury falistej w Europie – zdecydował o zakupie sześciu nowych maszyn do obróbki tektury falistej firmy Koenig & Bauer Celmacch. Począwszy od lata 2024 r. cztery maszyny o najwyższej klasie wydajności ChromaCUT X Pro zostaną stopniowo zainstalowane w Anglii, Portugalii, Francji i Włoszech, a dwie kolejne maszyny o wysokiej wydajności typu Chroma HighTech zostaną dostarczone do hiszpańskich zakładów firmy.

Maszyny włoskiej marki są od kilku lat używane w różnych europejskich lokalizacjach firmy Saica. „Dzięki dobrej współpracy stworzyliśmy perfekcyjnie dopasowany pakiet. Mimo że cztery urządzenia ChromaCUT X Pro przeznaczone dla Saica mają po części różne wyposażenie, we wszystkich lokalizacjach skupiono się na krótkich czasach narządzania możliwych dzięki szybkiej zmianie zleceń i automatyzacji, a także na prostej i intuicyjnej obsłudze” – mówi Hannah Potrawa, dyrektor działu tektury falistej w firmie Koenig & Bauer.

Urządzenia ChromaCUT X Pro mogą poddawać obróbce arkusze o maks. szerokości 2,8 m i są dostarczane z nową sztancą oferującą możliwość wstępnego ustawiania. Ważną i integralną częścią maszyny są funkcje oprogramowania, które dodatkowo zwiększają stopień automatyzacji i znacznie ułatwiają operatorom pracę na maszynie. Ponadto uproszczone i udoskonalone zostały interfejsy z urządzeniami peryferyjnymi. System kontroli registru i kontrola obrazu druku są tak samo częścią wyposażenia dwóch maszyn, jak i bezrolkowy system wprowadzania materiału, dzięki czemu arkusze tektury falistej są podawane do maszyny w sposób delikatny dla materiału.

Dwie maszyny Chroma HighTech mogą pracować z arkuszami o szerokości 2,1 m. Dzięki wielu zaawansowanym technologiom i funkcjom seria ta oferuje nie tylko wymianę form drukowych podczas produkcji oraz automatyczną wymianę wałków rastrowych, ale także najbardziej innowacyjną technologię „zero błędów”. Jedna z dwóch linii Chroma HighTech wyposażona jest w najnowszą technologię Koenig & Bauer Celmacch: druk jedno- i dwustronny w jednym przebiegu. Druk dwustronny w jednym przebiegu nie tylko umożliwia wyraźny wzrost wydajności, ale także znaczne obniża koszty produkcji. Maszyna High Board Line Chroma 2S produkuje z maksymalną prędkością 10 tys. ark./godz.

Historia firmy Saica rozpoczęła się w 1943 r. w hiszpańskiej Saragossie. Obecnie funkcjonuje jako grupa przedsiębiorstw zatrudniająca ponad 10 tys. osób w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Portugalii, Wlk. Brytanii, Irlandii, Turcji, Luksemburgu, Holandii, Polsce i USA. Koncern podzielony jest na cztery obszary biznesowe – rozwój i produkcję papieru falistego z recyklingu (Saica Paper), zarządzanie odpadami i usługi środowiskowe (Saica Natur), produkcję opakowań z tektury falistej (Saica Pack) i opakowań foliowych (Saica Flex). Grupa Saica jest jednym z największych europejskich graczy w obszarze produkcji papieru i tektury falistej, wytwarzając 3,3 mln ton papieru z recyklingu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.