Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Inkjetowy ploter hybrydowy nowej generacji od Agfa

Inkjetowy ploter hybrydowy nowej generacji od Agfa

Fot. Agfa

Agfa poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowej generacji inkjetowego plotera hybrydowego – Anapurna H3200. Jak podkreśla producent, urządzenie stanowi znaczący krok naprzód zarówno pod względem prędkości, jak też jakości drukowania. Ploter zadebiutuje na targach C!Print w Lyonie (6–8 lutego br.), zaś nieco później zostanie pokazany międzynarodowej publiczności podczas wystawy Fespa 2024 w Amsterdamie (19–22 marca br.).

W porównaniu z poprzednią wersją, najnowszy ploter Anapurna H3200 oferuje – w trybie produkcyjnym – prędkość drukowania wyższą niemal o 70%. Przy szerokości zadruku wynoszącej 3,2 m oznacza to – zdaniem firmy – zupełnie nowe możliwości dla drukarń cyfrowych i punktów specjalizujących się w systemach oznaczeń, przede wszystkim w kontekście liczby prac, jakie będą w stanie obsłużyć.

„Od chwili debiutu pierwszej maszyny z rodziny Anapurna ponad dwie dekady temu ta seria urządzeń przeszła niezwykłą drogę pełną ulepszeń i udoskonaleń. Bazując na wszechstronności i niezawodności dotychczas produkowanych maszyn, nowa wersja modelu Anapurna H3200 łączy w sobie ww. atrybuty, przy znacznie wyższej prędkości i jakości. Jest zarazem kolejnym przykładem na zaangażowanie firmy Agfa w innowacyjne działania i dostarczanie na rynek najwyższej klasy rozwiązań, odpowiadających na stale zmieniające się potrzeby klientów” – mówi Philip Van der Auwera, Product Manager Sign & Display w firmie Agfa.

Podobnie jak poprzednik, ploter Anapurna H3200 oferuje druk w sześciu kolorach z dodatkową bielą i utrwalaniem UV LED. Jednak, jak podkreśla producent, zaprojektowana na nowo karetka drukująca została przebudowana właśnie z myślą o znaczącym zwiększeniu wydajności całego rozwiązania. Zastosowane tu wysokowydajne głowice pozwalają na szybkie aplikowanie atramentu, z prędkością do 66 m2/h w trybie produkcyjnym. Agfa podkreśla też wysoką jakość druku, jaką można tu uzyskać zarówno na podłożach giętkich, jak i sztywnych. Co więcej, w ploterze Anapurna H3200 po raz pierwszy pojawiła się funkcja tzw. continuous printing, czyli ciągłego podawania materiałów sztywnych, dodatkowo zwiększająca jego wydajność. Urządzenie posiada też możliwość zadrukowywania do czterech brytów jednocześnie.

Agfa wskazuje, że udoskonalona karetka wpływa na wyższą jakość obrazu, zwłaszcza w przypadku ciemniejszych przejść tonalnych. Anapurna H3200 obsługuje szerokie spektrum podłoży, dedykowanych różnym aplikacjom – od niepowlekanych mediów sztywnych (np. tworzyw sztucznych) do materiałów giętkich w rodzaju folii winylowych, banerowych czy canvas, a także tekstyliów. W ploterze znajdują zastosowanie atramenty spełniające wymogi proekologicznego certyfikatu GreenGuard Gold, zapewniające – jak podaje producent – wysoką wyrazistość reprodukowanych barw i szeroki ich gamut. Niskie zużycie atramentu zapewnia natomiast opatentowana przez firmę Agfa technologia jego aplikowania – Thin Ink Layer.

Nowy ploter Anapurna H3200 jest też wyposażony w specjalną obudowę ochronną. Jak podkreśla Agfa, ten element projektu ma przede wszystkim wpływać na lepsze bezpieczeństwo środowiska pracy operatorów obsługujących urządzenie.
Nowy ploter będzie miał swoją oficjalną premierę rynkową podczas zbliżających się targów C!Print w Lyonie. Na stoisku firmy Agfa będzie on prezentowany obok innej hybrydowej maszyny – wysokowydajnej Tauro H3300 HS, wyposażonej w opcję lakierowania oraz system Flex Roll-to-Roll. Jest to kompaktowy moduł zwiększający rzeczywisty czas pracy maszyny dzięki sprawnemu przezbrajaniu urządzenia z obsługi mediów giętkich (drukowanych w trybie z roli na rolę) na sztywne, bez konieczności jego odłączania od maszyny.

Nowa wersja hybrydowego plotera Anapurna będzie też jedną z atrakcji stoiska firmy Agfa podczas targów Fespa 2024, odbywających się w Amsterdamie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.