Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Pierwsza w Europie maszyna Nozomi 18000+ LED

Delta Group – mająca siedzibę w Londynie firma specjalizująca się w dostarczaniu usług z zakresu komunikacji wizualnej zdecydowała się na zakup jednoprzebiegowej drukarki EFI Nozomi 18000+ LED do druku oznakowań oraz grafiki reklamowej. Celem inwestycji jest zwiększenie możliwości technicznych przedsiębiorstwa w zakresie ultraszybkiego, wysokojakościowego druku. Wdrożenie zaplanowano na 3. kwartał br. Będzie to pierwsza tego typu instalacja w Europie i dopiero druga na świecie (po Ameryce Płn.).

Essentra Packaging z hybrydową maszyną drukującą

W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od niedawna pierwsza historii tego zakładu hybrydowa maszyna drukująca. Spośród dostępnych ofert rynkowych zdecydowała się ona na rozwiązanie Mark Andy – Digital Series HD. Jak podkreśla kierownictwo zakładu, korzyści wynikające z inwestycji były widoczne niemal od pierwszych dni użytkowania maszyny.

Nowe atramenty solwentowe

Ikonos – polski producent mediów do druku wielkoformatowego oraz dystrybutor atramentów – wprowadza na rynek solwentowy atrament Ultra Vision Superb Eco Line, całkowicie pozbawiony cyklohexanonu. Tusz ten charakteryzuje się niską lepkością i łagodnym rozpuszczalnikiem.

Rozwiązania wspierające pracę hybrydową

Canon ogłosił kilka istotnych nowości w znanych seriach urządzeń imageRUNNER Advance, imageRUNNER i-Sensys X oraz imagePRESS. Nowe rozwiązania zostały stworzone po to, aby wesprzeć małe, średnie i duże firmy w coraz bardziej popularnym modelu pracy hybrydowej.

Lilyzaproszenia.pl przyspiesza realizację zleceń

Firma Lily, właściciel sklepu internetowego Lilyzaproszenia.pl, zakupiła w ostatnim czasie maszynę z oferty Duplo – Docucutter DC 618. Dzięki temu urządzeniu nie tylko w znacznym stopniu zautomatyzowała produkcję w swoim zakładzie, ale także poprawiła wydajność i jakość, co staje się dla niej coraz ważniejszym elementem działalności z racji stale rosnącej liczby klientów (rok do roku firma odnotowuje 100-proc. wzrost zleceń, a w niedalekiej przyszłości planuje ekspansję na rynki zagraniczne).

Etykieta do recyklingu PET

Firma CCL Label, specjalizująca się w produkcji i recyklingu etykiet opakowaniowych, wprowadziła na rynek produkt o nazwie EcoStream SP (Shear Performance). To udoskonalona wersja etykiety EcoStream, która sprawdza się w procesie recyklingu opakowań PET i została zatwierdzona zarówno przez Europejską Platformę Butelek PET (EPBP), jak i Stowarzyszenie Recyklerów Tworzyw Sztucznych (APR) w USA. Elastyczne właściwości nowych etykiet pozwalają uniknąć zagięć oraz pęcherzyków powietrza po zaaplikowaniu na butelkach wymagających szybkiego oznakowania.

Nowe modele drukarek do etykiet

Firma Epson poszerzyła serię cyfrowych urządzeń do drukowania etykiet SurePress o dwa nowe modele. Pierwszy to SurePress L-6534 z pomarańczowym atramentem, który oferuje rozszerzoną przestrzeń barwną, wysoką wydajność i doskonałą jakość druku. Druga nowość to urządzenie L-4733A/AW do druku na podłożach foliowych, wyposażone w nowy system zasilania w atrament i udoskonalony proces suszenia.

Cyfrowy system wycinania etykiet w drukarni Arpaprint.pl

W czerwcu br. w cyfrowej drukarni etykiet Arpaprint.pl z Bełchatowa rozpoczął pracę zautomatyzowany, cyfrowy ploter wycinający VD3350 z oferty firmy Grafmasz. Drukarnia, dla której produkcja etykiet realizowana w trybie z roli na rolę stanowi coraz większą część biznesu, dotąd do wykańczania wykorzystywała inne rozwiązanie ploterowe. Jednak z czasem zaistniała potrzeba zwiększenia wydajności maszyny, stąd decyzja o inwestycji w nowoczesne rozwiązanie.

Etykiety na leki głęboko mrożone

W wyniku współpracy firm UPM Raflatac i HP Indigo na rynku pojawiło się wysokowydajne rozwiązanie do druku etykiet, przeznaczone dla przemysłu farmaceutycznego – dokładniej dla wrażliwych na temperaturę leków biologicznych, w tym szczepionek. W pełni przetestowana kombinacja (podłoże UPM i zadruk przy użyciu rozwiązań HP) spełnia wszystkie wymogi dotyczące aplikacji, magazynowania i transportu etykiet w temperaturze sięgającej -80°C.

Laserowe kodowanie folii kompostowalnych

Firma Futamura poinformowała, że jej folie z seria NatureFlex, wytwarzane z surowców odnawialnych (celulozy), nadających się do kompostowania, mogą być teraz kodowane laserowo, co umożliwia dodatkową komunikację z konsumentem bez konieczności stosowania tradycyjnego druku. Osiągnięto to dzięki współpracy z firmą Domino Printing Sciences.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.