Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

System przyspieszający druk etykiet i opakowań

Firma Fujifilm udostępniła w sprzedaży zintegrowany system drukujący 46kUV Inkjet Printbar, przeznaczony do przemysłowej produkcji etykiet i opakowań. Rozwiązanie umożliwia druk na różnorodnych materiałach; jak podaje producent, dzięki konstrukcji typu drop-on-demand usprawnia przepływ pracy i zapewnia bardzo wysoką prędkość druku, sięgającą 150 m/min.

Brytyjczycy inwestują w najnowszy model maszyny Jet Press

Firma Eco Flexibles z siedzibą w Northampton potwierdziła (po udanych testach beta) inwestycję w nową maszynę cyfrową Fujifilm do zadruku opakowań giętkich. Jest to jedna z pierwszych na świecie i pierwsza poza Japonią instalacja modelu Jet Press FP790.

Sześć nowych urządzeń biurowych w formacie A4

Canon Europe ogłasza rozszerzenie oferty o sześć nowych urządzeń A4, będących ulepszonymi wersjami drukarek i-SENSYS i i-SENSYS X. Jak zapewnia producent, te zaawansowane technologicznie urządzenia zapewnią firmom dodatkowe korzyści dzięki licznym ulepszonym funkcjom, które przekładają się na: szybsze skanowanie, niższe zużycie energii, łatwiejsze w użyciu interfejsy i większe bezpieczeństwo.

Inkjetowy ploter hybrydowy nowej generacji od Agfa

Agfa poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowej generacji inkjetowego plotera hybrydowego – Anapurna H3200. Jak podkreśla producent, urządzenie stanowi znaczący krok naprzód zarówno pod względem prędkości, jak też jakości drukowania. Ploter zadebiutuje na targach C!Print w Lyonie (6–8 lutego br.), zaś nieco później zostanie pokazany międzynarodowej publiczności podczas wystawy Fespa 2024 w Amsterdamie (19–22 marca br.).

Niemiecka przygotowalnia podnosi jakość usług dzięki inwestycji

Firma Köstlin Prepress Services z Ditzingen (południowo-zachodnie Niemcy) swoją działalność opiera na technologiach pozwalających zwiększać wydajność i jakość wytwarzanych płyt fleksograficznych, zapewniać ich spójność oraz obniżać koszty. Przygotowalnia od 2013 r. korzysta z technologii Kodak Flexcel NX, a ostatnio poszła o krok dalej, wdrażając w 2022 r. rozwiązanie PureFlexo Printing od Miraclon i następnie – na początku 2023 r. – oprogramowania Flexcel NX Central Software do automatycznego tworzenia układów płyt.

Pierwsza w Niderlandach instalacja plotera XPJ 1462UF

Stravers Promotions z Niderlandów to specjalistyczna wytwórnia gadżetów biznesowych, która działa w branży już od 40 lat. Firma, mająca własny dział druku dla niestandardowych upominków promocyjnych, zainstalowała pierwszą w kraju stołową drukarkę Mutoh XpertJet 1462UF o powierzchni druku A1+ (1420 × 700 mm).

W pełni przetwarzalne pudełko upominkowe klasy premium

W wyniku współpracy czterech firm – Holmen Iggesund, Krekelberg, Inmaco Solutions i Van de Velde Packaging Group – powstało ekskluzywne pudełko upominkowe, łączące technologię flokowania włókien naturalnych z tekturą. Największą wartością opakowania obok wysokiej klasy wykonania jest fakt, że jest ono zupełnie pozbawione tworzyw sztucznych i dzięki temu w pełni nadaje się do recyklingu.

Funkcjonalne papiery opakowaniowe

Firma Sappi, specjalizująca się w produkcji papierów opakowaniowych z funkcją barierową, chroniących przed przenikaniem tlenu, tłuszczów, pary wodnej, olejów mineralnych i zapachów, oraz papierów do zgrzewania, poinformowała o nowych produktach w swoim portfolio – papierach funkcjonalnych Seal Light Gloss oraz Guard MH. Obydwa są wykonane z surowców odnawialnych i stanowią nadającą się do recyklingu alternatywę dla opakowań z surowców ropopochodnych. Firma zapowiada, że wkrótce wprowadzi na rynek kolejne rozwiązania do specjalnych zastosowań.

Ekosolwentowy ploter atramentowy

Roland DG – producent szerokoformatowych ploterów atramentowych i ploterów drukująco-tnących, ogłosił dodanie do serii DGXPRESS 64-calowego ekosolwentowego plotera atramentowego ER-641. Jak poinformowano, urządzenie zapewnia bardzo korzystny stosunek ceny do jakości druku i wydajności.

GT Etiketten & Labels z kolejną inwestycją

Drukarnia GT Etiketten & Labels, mająca siedzibę w Schoonebeek w Niderlandach (przy granicy z Niemcami), zakupiła w sierpniu 2023 r. dwie maszyny Evolution E5 marki Mark Andy. Obydwa urządzenia są wyposażone w 8 zespołów drukujących i obsługują wstęgę o szerokości 430 mm. Dołączyły do maszyny zakupionej w 2022 r. – Evolution E3 w wersji 8-zespołowej, również w szerokości 430 mm. Wszystkie trzy rozwiązania mają hybrydowe systemy suszenia LED UV marki GEW i przewijarki turret ABG Vectra, a także liczne funkcje dodatkowe.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.