Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Rozwiązania Agfa z certyfikatem jakości 3M

Rozwiązania Agfa z certyfikatem jakości 3M

Jeti Tauro H3300 UHS

Agfa poinformowała, że oferowane przez nią: hybrydowy ploter inkjetowy Tauro i przeznaczone do niego atramenty Anuvia otrzymały prestiżowy certyfikat jakości (3M Performance Guarantee), przyznawany przez firmę 3M. Oba nagrodzone rozwiązania zostały zaprezentowane na stoisku firmy Agfa podczas Printing United (Atlanta, 18–20 października br.).

W jednym z ploterów z serii Tauro, drukującym z zastosowaniem atramentów inkjetowych Anuvia (w trybie CMYK rozszerzonym o kolory jasne i dodatkową biel), realizowane były aplikacje wykorzystujące różne podłoża z oferty 3M. Stosując powyższą kombinację firma ta przeprowadziła – zgodnie ze stosowanymi przez nią rygorystycznymi warunkami oceny – wiele testów mechanicznych i fizycznych, na bazie których przyznawany jest certyfikat Performance Guarantee. Potwierdza on, że materiały 3M, po zadrukowaniu testowanymi atramentami bądź farbami, będą spełniać najwyższe standardy pod względem jakości i niezawodności, zarówno w kontekście procesu drukowania cyfrowego realizowanego z ich udziałem, jak i okresu gwarancyjnego, następującego po aplikacji. Program 3M uwzględnia różne aspekty, w tym wady fizyczne, błędy produkcyjne, wady spowodowane mediami powstające podczas drukowania i cięcia, określony okres gwarancji na wydruk, jego przydatność do użycia, przylepność do specyficznych podłoży, a także usuwanie w przypadku folii wymiennych/usuwalnych.
Mówi Dieter Jancart, Segment Manager High End Systems w firmie Agfa: „Zależy nam na bliskich, partnerskich relacjach i współpracy z dostawcami usług poligraficznych, by pomagać im w osiąganiu zrównoważonych wzrostów. Oferowane przez nas najwyższej klasy plotery Tauro bazują na modułowej platformie i są wyposażone w zaawansowane opcje automatyzacji. Posiadając certyfikat 3M Performance Guarantee, zapewniamy naszym klientom jeszcze bardziej spokojną pracę, realizację wydruków o najwyższych standardach jakościowych i możliwości wykraczania poza granice wyobraźni i kreatywności. Mając do dyspozycji zestaw składający się z plotera Tauro i atramentów Anuvia, są oni w stanie wykonywać najróżniejsze aplikacje o najwyższej jakości, z zastosowaniem pełnego spektrum podłoży graficznych, w tym folii banerowych, materiałów typu frontlit i backlit, samoprzylepnych folii winylowych, sztywnych tworzyw sztucznych, tektury itd.”.
O ploterach Tauro
Agfa podkreśla, że na serię Tauro składają się najszybsze na rynku hybrydowe maszyny wieloprzebiegowe, bazujące na technice inkjetowej. Zaprojektowane z myślą o całodobowej pracy, znalazły uznanie w oczach jurorów różnych konkursów branżowych, gdzie ocenie poddawana jest jakość. W maszynach z serii Tauro można stosować szerokie spektrum materiałów sztywnych i giętkich, co – zdaniem producenta – czyni je niezwykle atrakcyjną alternatywą w kontekście wysokowydajnej produkcji dużych nakładów. W modelu Tauro H2500 można zadrukowywać media o szerokości do 2,5 m, podczas gdy Tauro H3300 obsługuje podłoża o szerokości maksymalnej 3,3 m, oferując przy tym szereg opcji automatyzujących jego pracę.
O atramentach Anuvia
Znajdujące zastosowanie w ploterach Tauro atramenty Anuvia cechuje – jak podkreśla Agfa – szeroki gamut kolorystyczny, a uzyskiwane z ich udziałem wydruki charakteryzują się wysoką ostrością i żywotnością. Są kompatybilne z szerokim spektrum podłoży sztywnych i giętkich, zarówno powlekanych jak i niepowlekanych. W połączeniu z opatentowaną przez firmę technologią Thin Ink Layer, zapewniają – jak podaje Agfa – niskie zużycie atramentu, wpływając na ekonomikę całego procesu przy najwyższej, przyciągającej wzrok jakości druku. Atramenty Anuvia posiadają liczne certyfikaty, potwierdzające ich zgodność z wieloma normami przemysłowymi i uwzględniające takie aspekty jaki emisje chemikaliów czy czystość powietrza. Są wśród nich m.in. prestiżowe standardy GREENGUARD Gold i IKEA.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.