Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Cyfrowa maszyna arkuszowa w formacie B2 z suchym tonerem

Cyfrowa maszyna arkuszowa w formacie B2 z suchym tonerem

Firma Fujifilm zapowiedziała pierwszą europejską prezentację laserowej maszyny drukującej w formacie B2 – Revoria Press GC12500 – na targach Peak Performance Print, które odbędą się pod koniec stycznia 2024 r. w nowym Print Experience Centre Fujifilm w Ratingen w Niemczech. Podczas wydarzenia zostaną pokazane również aktualizacje technologiczne producenta w zakresie urządzeń laserowych i inkjetowych dla sektora druku opakowań. Jest to pierwsza na rynku cyfrowa maszyna arkuszowa drukująca w formacie B2, która wykorzystuje technologię suchego tonera.

Jak podaje Fujifilm, to wydajne rozwiązanie jest wyposażone w wytwarzany przez producenta toner Super EA-Eco. Revoria Press GC12500 może drukować dwustronnie na papierze o wymiarach do 750 × 662 mm, co jest największym formatem arkusza B2 dla maszyny cyfrowej w branży. Oznacza to, że potrafi drukować sześć stron A4 na arkuszu, a także obsługiwać różne gramatury papieru od 64 do 450 g/m² i drukować na szerszej gamie podłoży, w tym na papierze syntetycznym. Ponadto firma Fujifilm znacznie skróciła typową linię produkcyjną dla operatora maszyny, łącząc podajnik, układarkę i panel sterowania po jednej stronie.

Podczas targów Peak Performance Print 2024 producent zamierza zaprezentować swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie maszyn inkjetowych, w szczególności Jet Press 750S High Speed Model, Jet Press FP790 i gamę listew drukujących Samba. Ważnym tematem targów będą również autorskie rozwiązania do zarządzania przepływem pracy, w tym XMF PressReady, zupełnie nowy cyfrowy system do zarządzania przepływem pracy oraz interfejs cyfrowy Revoria Flow. Wydarzenie jest skierowane do obecnych i potencjalnych klientów zajmujących się drukiem komercyjnym i opakowań, ale będzie również miejscem poszukiwania przez Fujifilm możliwości wzmocnienia swojej sieci dealerskiej.

Taro Aoki, szef działu Digital Press Solutions, Fujifilm Graphic Communications Europe, komentuje: „Wprowadzenie maszyny Revoria Press GC12500 to ważny kamień milowy dla Fujifilm. To pierwsza na rynku cyfrowa maszyna arkuszowa drukująca w formacie B2, która wykorzystuje technologię suchego tonera i jest końcowym wynikiem wieloletnich prac badawczo-rozwojowych oraz zgromadzonej wiedzy technologicznej. Bazując na wspólnym sukcesie serii Revoria i maszyny Jet Press 750S High Speed Model, jest idealnym uzupełnieniem naszej rosnącej gamy maszyn cyfrowych, aby sprostać różnorodnym wymaganiom rynku, co pozwala nam oferować to, co najlepsze zarówno w technologii laserowej, jak i atramentowej”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.